• reise bu konuda hak veriyorum. şerefimizle özel harekat ile asayiş komando bölüğünde dağ bayır gördük, öğrendik. tabi şans işi bu. gidip karavana ya da yerde silebirsin. askerlik bu.

yine düşerler amk bu ülkeye okuyan lazım, işi var gücü var falan. askerliğini kısa dönemde yapsan gidip görmek gerek. orada sadece silah ve eğitim yok dicem ama nerdee..

edit: bazı şeref yoksunları özelden giydiriyor. yok ozel harekat yok bordo bere. ulan gitseniz askere olup olmadığını görürdünüz.
  • bedelli çıkar oy topla,
    parasını al keyfine bak,
    bedellileri hedef göster milliyetçi duygularla oyna yine oy topla.

ulan siyaset sen nelere kadirsin.
    bunun gibi politikacı görmedi dünya.
  • yav he he.
  • 2011 ve 2014'teki bedellilerden faydalananlar için söylenmiş söz. mevcut bedellide 21 gün askerlik hizmeti yapılıyor, yani fiilen askerlik yapılıp o kışla havası teneffüs ediliyor, kısa süreli olsa da.

bd-1 etimesgut zırhlı birliklerspor.
  • hayatımda ilk defa, kaybettiğim herhangi bir şey için mutlu olmamı sağlayan açıklama.

teşekkürler reis
  • dedi bilali bedelli , buragi çürük yapan malum adam sen onu benim külahıma anlatırsın . daha fazla yazarsam fedocu durumuna düşebileceğim için sükut ediyorum .
  • kendi oğlu okçu komando olarak yaptığından haklı bulduğum serzeniş.

he askere gitmek evet ülkenin her yerinden insan profilini görmek için, kayıp gençliği görmek, daha bu zamanda sıcak suyla askerde tanışan tipleri görmek için faydalı bir yer denebilir; ancak çok mu lazım? hayır.
  • bedelli askerlik yapan birisi olarak kesinlikle katıldığım hede.
    çünkü askere gitmediğimden uzman çavuş, astsubay, subaykişilerin ayak işlerine bakamadım, bilmek kaç küsür adamla aynı koğuşta yatamadım, bilmem kaç gece daha önce hiç görmediğim ve belkide hayatım boyunca bir daha görmeyeceğim bir adamın uyku hallerini çekmedim, hiç bilmediğim bir şehirde siktiri boktan bir binanın bahçesini saatlerce temizlemedim, kayıptayım sözlük bilemezsin.
  • okul okumadınız mı arkadaşlar, bir açın haberi okuyun okumak zor geliyorsa görüntülü seyredin.
  • nabza göre şerbet vermiştir. sözün söylendiği ortama bakın. bu lafları çok da büyütmeyin.
hesabın var mı? giriş yap