• henüz ilk bölümü izledim ancak çok beğendim. müthiş bir belgesel serisi sanırım.
    bir bebeğiniz olmasa bile, bir zamanlar siz de bebektiniz. yani kendiniz, yakınlarınız hakkında da düşünecek, keşfedecek bilgiler veriyor. bebeğiniz varsa ya da yakınlarınızda bir bebek varsa (yeğen gibi mesela) bahsedilenlerin pek çoğunu daha önce de duymuş ve okumuş olabilirsiniz ancak yine de faydalı olacağına inanıyorum.

dikkatimi çekenler noktalardan küçük bir kısmı buraya da iliştireyim.

--- 1.bölüm - spoiler ---

"ihtiyacınız olan şey biraz mücadele ve bir şeyi kolayca yapamamanın verdiği düş kırıklığı. böylece üstünde çalışırsınız. sadece o yetenekte ustalaşmak için çalışmak değil, çok kolay olmayan bir şey üstünde çalışmanın nasıl bir şey olduğu algısını geliştirmek için. o deneyimi hiç kazanamazsanız, düş kırıklığı yaratan bir şeyi her denediğinizde, bir yetişkin gelip sizin için yaparsa, düş kırıklığının üstesinden gelmeyi nasıl öğrenirsiniz? öğrenilmesi çok önemli bir şey değil mi? her şey çok kolaysa büyümezsiniz. her şey çok zor ve düş kırıklığı yaratıyorsa bu iyi değildir. yani olay, bu denge."

--- 1.bölüm - spoiler ---

ama en çok, bölümün sonundaki annenin farkındalığı ve bebeğiyle iletişimi ilgimi çekti. yokluk dediğin nedir sorusunu dolaylı da olsa çok güzel yanıtlıyor.
  • from non-being
hesabın var mı? giriş yap