• kendinden sorumlu devlet bakani edasi ile, yaptiklarini kabullenirken ama konu ile ilgili detayli bilgi vermekten kacinma durumu...
    bir yoldan cikma soz konusudur, kisi bunu daha eyleme gecmeden bildigini belli etmektedir bu soylemi ile... gonullu cikmis olmasi*, basina geleceklerin butun sorumlulugun kendine ait oldugunu ve soyleyecegi her seyin aleyhinde delil olarak kullanilabilecegini bildigini gosterir... ki, hem suclu hem guclu durumuna dusebilir bu sekilde - cunku bir bok yedim ama gurur duyuyorum demeye getirmektedir...
    yoksa, bir sarki mi vardi boyle*?
  • bir yeşim salkım şarkısı*.
  • sen dokunursan, yanarim acirim yapamam kiyamam
    ama yine gel, yine de gel
    delice bile bile, gore gore, yana yana, kana kana
    ben yoldan gonullu ciktim menunum buna ben
    kac yildir bu yoldayim ben aman uyma bana sen...
    seklinde devam eden sozlere sahip bir sarki.
  • sozleri leyla tuna'ya, muzigi onno tunc'a ait, yesim salkim'in ilk albumunden bir sarki. ayni zamanda hanimkizimizin kariyerindeki n tane sarkinin icinde, sarki soylemeyi becerebildigi bir kac eserden birisidir. bunun icin de yatsin kalksin onno usta'ya dua etsin.
  • onno tunç etkisinin bariz görüldüğü yeşim salkıma yakışmayan hoş bi şarkı
  • mustafa sandal'in gizli tuborg reklami ihtiva eden araba klibi misali coca cola, pepsi veya benzeri gazli icecek propagandasi yapan yesim salkim sarkisi.

güzeli sevdim
    yalani gördüm
    cözdüm kaderimi kendim
    kolayi sectim
    günü gün ettim asksiz kavgasiz

(bkz: öküzün altinda buzagi aramak)
  • yesim salkim'in ilk albümü hic keyfim yok 'da yer alan güzel sarkilardan birisiydi. onno tunc'un bir bestesidir ayni zamanda. salkim'in sarkicilik kariyerinde söyleyip söyleyecegi en iyi sarkilardandir.

hatrimda kalan sözleri su sekildedir.

güzeli sevdim yalani gördüm
    cözdüm kaderimi kendim

kolayi sectim günü gün ettim
    asksiz kavgasiz

sana ben bir gönül versem inan
    kendime hic gelemem

ben yoldan gönüllü ciktim
    memnunum buna ben

kac yildir bu yoldayim ben
    aman uyma bana sen

sen dokunursan, yanarim acirim yapamam kiyamam
    ama yine gel, yine de sev
    delice bile bile, gore gore, yana yana, kana kana...
  • klibinde eski manken serdar önal in da rol aldigi yesim salkim sarkisi. kumsalda falan geciyordu, atesin etrafinda oynuyorlardi...
  • son derece güzel ve en eğlenceli yeşim salkım şarkısı.
  • zamanın ötesinde bir klibe sahip. kıyafet bakımından. mesela şu an böyle bir klibin yayınlanması imkansız. 10 yıl sonra belki...

http://www.youtube.com/watch?v=bpjtjxx27mg

o değil de, yeşim salkım pek güzelmiş 20'li yaşlarının ortasında. youtube videosuna da biri yazmış "90'ların soğuk tatlı kızı" diye.
hesabın var mı? giriş yap