• saygısızlık etmek istemiyorum bir yandan sayacağım isimlere ama söylemeden geçilecek bir konu değil. şahsi görüşüm bu şarkıyı eğer yavuz çetin yerine eric clapton veya gary moore yapmış olsaydı, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 100 şarkısından biri olarak kabul edilirdi rolling stones gibi zır zop listeleme manyakları tarafından.

bu kadar abartı bir şarkı dinlemedim, dinlemem de zor gibi duruyor türkiye sınırlarında. 3.36'da başlayan ve şarkı sonuna devam eden sekans ise insanı bambaşka alemlere sürüklemekte.

bambaşkasın yavuz çetin. huzur içinde yat.

10 yil sonra yaş ilerlerken ek. bu şarkı ecnebilerin ballad kavramına buranın karşılığıdır .
  • formalite icabı sorar yavuz cetin soruyu. sarkı basladıgında ucmayı coktan kabul etmissiniz demektir...
  • 3.20-6.00 dk. arası tamamen bir blues gitar şölenidir. buna benzer zevki sadece since i ve been loving you'nun kopuş solosunda jimmy page'den aldım diyebilirim.
  • kanımca yavuz çetinin satılık albümündeki en güzel parçası, öyle içten söylüyor ki bu şarkıyı söylediği kişinin onu reddetme şansı kaldığını hiç sanmıyorum.
  • yavuz çetin'in en iyi şarkısı olduğunu düşündüğüm aşmış solosu olan süper parça
  • içinde barındırdığı solo ülke topraklarında atılmış en iyi solodur.

business class'ta hayallere uçurup tekrar yere indiren şarkıdır..
  • muhteşem bir şey. bir kez dinlemeye göreyim, yüzlerce, binlerce, milyonlarca kez dinlemek istediğim, bağımlısı olduğum.

daha başındaki arpejle ayağınızı yerden keser..
    nakarattaki gitarlar yavuz çetin'in her söylediğine daha da bir ikna eder sizi.. ikinci nakaratın sonuna doğru yavuz abi'ye "evet" denir, daveti kabul edilir.. davulun ritm değiştirmesi bir nevi "hazır mısın?" sorusudur, "evet" denir yine, heyecanlı bir şekilde... "madem öyle.. uçuyoruz"

ve olaylar gelişir..
  • inanılmaz bir solosu olan, inanılmaz sözleri olan, inanılmaz bir şarkı. bu şarkıysa benim öbür dinlediklerim ne? benim öbür dinlediklerim şarkıysa bu ne?
  • benimle uçmak ister misin bu gece
    yükseklerde olmaktan korkar misin
    topraktan ayrilalim bir süre için
    dünya bir yere kaçmaz
    biz yüzerken göklerde

gel benimle ol unut bütün dertlerini
    rüzgar bizi bekler daha fazla vakit kaybetmeyelim
  • ölçtüm, biçtim müzik tarihinin en güzel 15 parçasından birisi olduğuna karar verdim. kime göre neye göre diyeceksen, bana göre tabii ki, kabul edenler, edilmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=qbis4cbe2_c

ha bir de efsane solosunun ardından 05:15'te "daha fazlaaaa" dediği yer için şarkıyı 1.4 misli daha fazla seviyorum. bu şarkıyla, şarkılarla daha çooook uzun yıllar yaşayacaktır yavuz çetin.
hesabın var mı? giriş yap