• --
    tayvan merkezli bilişim, iletişim ve elektronik eşya üreticisi.
    1 ekim 2005 tarihinde, benq almanya'nın siemens ag şirketinin cep telefonu kısmını alarak cep telefonu pazarında en büyük altıncı şirket haline gelmiştir. bu satış şirket bünyesinde benq mobile,adıyla tamamen kablosuz iletişime yönelik yeni bir grubun oluşturulmasıyla sonuçlanmıştır. bu grubun cep telefonları benq-siemens adıyla pazarlanmaktadır.
    ---
    kaynak: wikipedia

gelelim iflas söylentilerine..

son günlerde iflas ettiği söylenen ancak kulaktan kulağa aktarma sırasında lafın dağ gibi büyüyüp yanlış anlaşılmış firma.
    çünkü benq değil de, franchising benzeri çalışan yukarda wikipedia dan kaynak gösterdiğim sadece; "benq siemens almanya" şubesi iflas etmiştir. ne benq, ne de "benq mobile" iflas etmemiştir. benq ise uzakdoğu firması olup son yılların da en çok kar getiren firmalarından biridir.
    ve bu noktadan sonra almanyadaki şubesi iflas etmesiyle birlikte, almanya hariç herzamanki gibi diğer tüm avrupa ülkeleri ve asya ülkelerine mobile ürünlerini üretip satmaya devam eden ve edecek firmadır.
  • sözde konforlu garanti hizmeti veren firmadır. lcd monitör, laptop vs. gibi ürünlerine 3 yıl konforlu garanti verdiklerini söylerler. siz de buna aldanıp monitörü alırsınız. işiniz düşüp de konforlu garanti hattını arayınca konforlu garantinin bize göre değil teknik servise göre konforlu olduğunu (i.e. kapıdan almak yok, kendiniz paketleyip, ücretini ödeyip, kargoya teslim edeceksiniz) anlarsınız. işin garibi teknik servis için aradığınız numaranın adı konforlu garanti hattı, ama aradığınızda cevap veren bağyan konforlu garantimiz yok diyor. e ben konforlu garanti hattını aramıştım? yanlış mı düştü?

(bkz: konforlu garanti)
  • bozulan laptopumu kargo şirketiyle teslim alıp bir hafta içinde tamir edip adresime kadar göndermeleri ve bunun yanında hiçbir veri kaybı olmadığı için takdirimi kazanmış firmadır kendileri
  • zowie serisi monitörleri kasa olarak tofaş şahin, performans olarak ferrari 458 italia gibidir. monitörün dış çerçevesi çok çirkin dizayn edilmiş fakat 240hz ekranı açtığınız anda gözleriniz kamaşıyor. yüksek fiyatına rağmen kaliteli bir seçenek.
  • gl2780 27" model monitörü sipariş ettim. piyasadaki 27 inç 1920x1080 px monitörlere göre 1 ms tepki süresi ve 75 hz yenileme hızı ile daha avantajlı. bununla birlikte e-paper modu çok hoşuma gitti. birde dahili hoparlörü var. kullanmıycam ama olsun o da bişey sonuçta.
  • ex2780q diye efsane bir monitore sahip marka. tek soyleyebilecegim negatif yani, bu fiyat seviyesinde usb-c input onermesine oneriyor ama usb-c uzerinden sarji desteklemiyor. ancak onun disinda hakikaten kusursuz bir monitor.

27 inch boyutunda bir hp 4k 60hz monitorden buna gecis yapan biri olarak aradaki cozunurluk farkini zerre hissetmedigimi soyleyeyim, benim gibi kararsizlik yasamis olanlar varsa belki faydasi dokunur.
  • xl serisi oyun monitörlerinin üzerine bir de lokma tatlısı yiyeceğiniz şahane marka.
  • bu markayla daha önce tanışıklığımız yoktu ama yeni toplanacak pc için reklamlarını yaptıkları yeni nesil va led panelli monitörleri çok ilgimi çektiği için beni ikna etmeyi başardılar şimdilik. iyi mi ettik kötü mü işte orası muamma.. ama sanıyorum gerçek 8 bit panel olması bizim gibi ps kullananlar için en doğru tercihlerden biri oluyor.
  • xl2546 modelini bugün edindiğim marka.

60hz’den 240hz’e yapılan geçiş sonrası resmen dünyam tersine döndü. bu zamana kadar oyun oynamamışız dedim.
  • 24" full lcd hd monitörler yaparlar, dvi girişi eklemezler... böyle şahane bir firmadır.

ayrıca az sayıdaki lcd panel üreticilerinden biri olan au optronics 'in %15 ine sahiptirler...

gereksiz bir bilgi olarak xbox 360 için dvd-rom üretmişlikleri de vardır.
hesabın var mı? giriş yap