• medikil
    sitesindeki sıvı bentoniti az evvel gördüm. içiliyormuş ama güvenli bir şey midir bilemedim?
    biraz araştırınca heveslendim almaya..
    kullanan suserler keşke yorumlarını paylaşsa...

edit: sıvı bentoniti aldım ve bu sabah saat 6 gibi aç karnına 2,5 çorba kaşığı solüsyonu bir bardak suya karıştırıp içitim. bir saat sonra da kahvaltı yaptım. şimdi iş yerindeyim ve içim yanıyor. su içiyorum içiyorum ancak çölde kalmışçasına susamışlık hissi bitmiyor...
  • oyun hamuru niyetine oynanabilen kil minerali. bir keresinde bir arkadasım diğer bir arkadaşıma doğum günü hediyesi niyetine bentonitten pipi yapıp vermişti.
    sonra efendim bu bentonitler genelde iki çeşit oluyor. bir tanesi sodyum bentonit diğeri kalsiyum bentonit. bunlar suyu manyak sever ama en çok kalsiyum bentonit sever. suyun içine attığınız zaman kendi hacminin 8-10 katı kadar suyu emer, pamuk gibi olur... ayrıca yenebiliyor, evet yenebiliyor( hepsi değil tabii ki, lityum bentonit falan var. yemeyin onları). mide de güzel etkiler bırakıyor.

ayakkabıların içinden çıkan, kokuyu ve rutubeti alan şey bu bentonittir. sonra şu kedi kumu denilen şey de bentonittir. falandır filandır...
  • negatif iyon özelliği ile bağladığı pozitif yüklü toksinleri (metaller, toksinler, bakteriler, vb) kan dolaşımına girmeden bağlayarak vücudumuzdan atan mucizevi kildir. bentonit kilinin ana maddesi montmorillonittir. aynı zamanda, kalsiyum,magnezyum ve demir içerir.
    - çok sayıda toksinleri filtre etmek zorundaki karaciğer ve böbrekleri rahatlatır .
    - kolonu temizlemek için yardımcı olur.
    - hasarlı hücreler ve dokuların tedavisine yardımcı olur.
    - vücudun ph dengeler.
    - sindirim sistemindeki bakteri dengeler.
    - bağışıklık sistemini güçlendirir. (sindirim sistemindeki toksinleri temizleyip dengeli bir çalışma ortamı oluşturarak bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur)
    - vücuttan ağır metalleri temizler.
    - alerjiden kurtulmaya yardımcı olur. alerji histamin salınımı ile tetiklenir.karaciğer toksinleri temizlemek için aşırı çalıştığı zaman, alerjik reaksiyonlarla mücadele önemli olan antihistaminikleri üretemez.bentonit kil toksinleri temizleyip yükü azalttığı için karaciğere yardımcı olur.
    - kilo kaybına yardımcı olur.bentonit kil sayesinde vücutta oluşan daha iyi ortam yağ, besin ve şekerlerin daha etkili sindirilmesine ortam hazırlar.
    - cilt rahatsızlıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. bentonit egzama, akne, selülit, yanıklar, böcek ısırıkları, ve hatta ince kırışıklıkları tedavide yardımcı olur.
  • çok amaçlı kullanılabilen, her derde deva, harika bir volkanik kil türüdür.
    içerdiği negatif elektromanyetik yük sayesinde bakteriyel ve toksik maddeleri güçlü bir şekilde tutarak vücut dışına atma özelliği bulur ve bu özelliği sayesinde detoks için kullanılabilir.
    cilde sürülerek ya da ağız yoluyla alınabilir. maskesini yapabilir, küvetinizi doldurduğunuzda ekleyebilirsiniz.
    vücuttaki etkisi bir nevi topraklama gibidir.
    aynı zamanda içerdiği mineraller de metabolizmayı ve dolayısıyla cildi besleyerek çeşitli sorunların azaltılmasında yardımcı olur.
    ph değeri 9'un üzerinde olduğundan vücudun asitlik düzeyini de dengeler.
    ağız yoluyla kapsül ya da sıvı olarak alınabilir. sindirim problemlerine iyi gelir. vücuttaki zararlı patojenlere bağlanarak bu zararlı maddelerin bağırsaklardan kan dolaşımına karışmasını engeller ve vücuttan atılımını kolaylaştırır.
    doğal ürünlere meraklıysanız toz halde de satın alabilirsiniz. diş macunu veya krem yapımında kullanılabilir.
    yani doğa bize resmen bir mucize hediye etmiş.
  • otizmle mücadelede ağır metal detoksu konusunda etkili olduğuna dair makaleler yayımlanan mineraldir.

http://www.milliyet.com.tr/…azardetay-aile-2011847/

http://www.naturalnews.com/…utism_environment.html#
  • tabiri caizse mucizevi bir doğal üründür bentonit. esasen volkanik kül veya tüf gibi, camsi volkanik gerecin kimyasal ayrisma ve bozusmasiyla ortaya çikan ve son derece küçük kristaller halindeki kil minerallerinden olusan yumusak, sekillenebilir, gözenekli ve açik renkli bir kayadir.
    ancak insanin, kullanım alanlarına bakınca şaşırmaması elinde değildir.
    sıralamak gerekirse başlıcalarını;
    1- petrol rafinasyonunda;
    2- atik sularin temizlenmesinde,
    3- boya sanayiinde ve yangin söndürücülerde,
    4- gübre yapimi ve toprak islahinda,
    5- hayvan yemi yapiminda;
    6- yemeklik sivi yaglarin agartilmasinda;
    7- sarap ve meyva sularinin berraklastirilmasinda;
    8- ilaç, kagit, lastik sanayiinde dolgu maddesi olarak

bütün bu enteresan faydalarının yanında özellikle zemin inşaatı alanında foraj kuyularının sızdırmazlığını sağlamak ve kuyu göçmelerini engellemek amacıyla belirli miktar su ile karıştırılıp kuyuya pompa vasıtasıyla basılmak suretiyle kullanılır ki birim maliyetlerde önemli artış sağlar.
  • volkanik kayaçların camsı yapısını kaybetmesiyle oluşan bentonit; sondaj çamuru yapımında kullanılan minerallerden olup killerin montmorillonit grubuna dahildir. (na, ca) (al, mg) 6 (si4o10)3(oh)6.nh2o formülündedir. bünyesine su aldığında 5-10 kat şişebilen sodyum bentonit en kalitelisidir. 2-3 kat şişebilen kalsiyum bentonit ağırlıklı olarak kedi kumu imalinde kullanılır. boya ve kağıt sektöründe 1. kalite beyaz bentonit aranır.

atık barajlarında geçirimsiz tabaka oluşturmak için dibe bentonit tabakası serilebilir, kaçakları bünyesine alarak şişebildiği için bu özelliği çok işe yarar. hatta 1. kalite bentonitler şarap arıtımında dahi kullanılabilir.

genel olarak; gıda, seramik, kağıt, ilaç, farmasotik ve kozmetik endüstrilerinde, boya ve mürekkep, sabun, temizleyici ve parlatıcı bileşikler, lastik ve kauçuk üretimleri, radyoaktif atıkların arıtımı, tarım ve hayvancılıkta, su arıtımında, su tutma özelliğinden dolayı yangın söndürücülerde ve yapıştırıcılarda kullanım alanları bulmaktadır.
  • bine yakın ürünün hammaddesidir. yaklaşık 280 milyon tonla dünya rezervinin yüzde 15'i türkiye'de bulunmaktadır. en büyük rezerv 200 milyon ton ile tokat’tadır.

en değerli ve en zor bulunanın sodyum bazlı bentonittir.
  • suyu görünce hacminin 10 misli genişleyen, sızıntıya sebeb olacak çatlak patlak deliği doldurarak engelleyen doğal bir malzeme.
    kazık çakmak için nasıl kullanıldığını da başkası anlatsın.
  • en az %85 oranında montmorillonit içeren ince taneli kil mineralidir. en önemli özelliği hacminin en az 5 kat şişmesidir. ticari vasıf taşıyan bentonitler; 10-20 kat, çok enter de olsa 25-30 kat hacme ulaşan türleri vardır. ilaç sanayinde ishal giderici ilaçların içinde kullanılır...
hesabın var mı? giriş yap