• potansiyelleri zayif olmasina karsin, tavirlari, oynadiklari roller, ikili iliskilerde olusturduklari muntazam usluplar ve organik baglar (hamili yakinlik) bakimindan haketmedikleri bir sekilde (tabi ki kanimca) toplum icinde konum, itibar, kazanc ve vasif edinmis ve de bu sayede icinde bulunduklari sistemden en iyi sekilde faydalanan insan ya da insanlar bu kapsama dahil edilebilir. en buyuk silahlari, entrika, dedikodu, yalakalik, cemaat adami olmak, adam kayirmak, hemsehricilik ve kendilerini agirdan satmak gibi vasiflardir.
  • günümüz iş dünyasında pek sık rastlanabilecek insan modeli.
  • pr ve reklamcilik alanlarinda basarili insandir.
  • kendini iyi satması ile beş para ettiğini gösteren insan
  • beş para etmediği halde iyi satılması gereken tüketim ürünlerini, meta'yı satması gereken konum ve konularda da aynı başarıyı tekrar ederler. işin tuhafı, beş para etmediği halde kendini iyi satan insan'ların çoğunu bir kaç dakika içinde anlarız. ne sahtekar göt bu deriz. ama 1 saat 2 saat çevresinde dur, kolanı içip adamın az evvel sana sattığı devremülk tapusuna bakarken, ya adam aslında haklı galiba dedirtir. yani hem bu adamların hem de ürünlerin çok civarında dolaşmayacan. dolaşırsan da bunları kim satın alıyor demeyecen. yanıt belli: 5 parası olmayanlar alıyor.
  • akilli insandir.

is yapmaz, ama yaptirir.
  • öncelikle çevremde bu tür bi kaç kişi olduğundan kelli, pek de sevmediğim insandır.(belki de onlara göre de ben öyleyim kim bilir.. ama yok lan alakam olamaz benim)
    ancak benim dikkatleri çekmek istediğim nokta "başlığın o kadar okkalı olması ki gözümden yaş getirtmesi" (bkz: geronimo)inanamıyorum o kadar zamandır sözlükteyim (bkz: sozlukte ben eskilerdenim sendromu) içeriğini bu kadar güzel ifade eden başlık görmedim. başlığa bak her şey ortada zaten, altına entry yazmaya bile gerenk yok. vay be süper.
  • kapitalizmin aradığı kandır.
hesabın var mı? giriş yap