• bugün yaptığı basın toplantısında "depremden hemen sonra yardımları kabul edebilirdik ama kendi potansiyelimizi görmek için yardımları erteledik, beklettik." diyerek ekran karşısında sinir krizleri geçirmemi sağlamış bakan. simülasyon mu yahu bu, orada insanlar ölüyor.
  • bir ara zebil gibi silah bulunuyordu toprak altında, bir ara bülent arınç'ı öldüreceklerdi, hani hatta yakalanınca adres kağıdını yemişlerdi, bir ara hani bu yök'le olmaz, yök kalkmalı diye feryat figan ediyordu birileri, hsyk için atıp tutuyordu hani bir başkaları... ne oldu? sonuç ne?

şimdi bekleniyor ki beşir atalay istifa etsin, köstebek olduğu ortaya çıktı siyaseti bıraksın, güldürmeyin adamı, 2 ay sonra hatırlayan olursa beni kainat siksin.

başbakan sarkozy'e iki sallar, delikanlı olur her şey yoluna girer üzülmeyin.
  • "potansiyellerini görmek için" dış yardımların bekletildiğini açıklayan bakan.

kendi adıma edecek laf bulamıyorum ben. kim bilir enkaz altında kaç kişi bu potansiyel deneyinin kurbanı olup hayatı yitirdi. hesap sorulmasını geçtim vicdan azabı duyacak adam var mı o kabinede? yok tabi ki.

ekleme: modern devletler potansiyellerini tatbikatlarla ölçerler. gerçi bizimkiler tatbikatı bile yapamıyor ya neyse
  • köstebek iddialarına cevap olarak "köstebek arıyorsa mesleğini ihlal ederek gizli belgeleri sızdıranlara baksın" demiş. uzun süre düşündüm şaka mı yapıyor acaba diye, ...mesleğini ihlal ederek gizli belgeleri sızdıranlara baksın", devam etmekte olan balyoz, kafes, ergenekon davaları ile ilgili her gün sızdırma bilgiler hangi yayın organlarında çıkıyor bakan bey hiç bakıyor mu acaba? bugüne kadar hangisi ile ilgili bir işlem yapmış da bugün ana muhalefet liderinden böyle bir talepte bulunabiliyor şaşıyorum.

köstebek arıyorsa mesleğini ihlal ederek gizli belgeleri sızdıranlara baksınmış, asıl siz bakın sayın bakanım. işi gücü sizi yağlamak olan medya organlarına bir bakın bakalım ne tür gizli kalması gereken bilgiler sızdırılıyor. ulan gülmeyeyim diyorum yine beceremiyorum. pes.
  • beşir atalay bence 60. hükümet'in en büyük sürprizi oldu. "irtica ve kardrolaşma" iddiasıyla kırıkkale üniversitesi'nden yök tarafından uzaklaştırılan atalay, şimdi içişleri bakanı olarak mgk toplantılarına da girecek.

atalay ilk olarak abdullah gül'ün kurduğu 58. hükümetin listesinde millî eğitim bakanı olarak yer alıyordu. ancak ahmet necdet sezer kendisini veto etmişti. bunun üzerine atalay devlet bakanı olarak hükümete girdi millî eğitim bakanı erkan mumcu oldu. gün oldu devran döndü, tayyip erdoğan siirt'ten vekil olunca 59. hükümeti kurmak için kolları sıvadı. erdoğan'ın da millî eğitim bakanı beşir atalay'dı. atalay yine veto yedi ve yine devlet bakanı oldu. sezer beşir atalay'in devlet bakanlığına ses çıkarmıyordu ama millî eğitim'e de onu istemiyordu. bu sefer hüseyin çelik'in önü açıldı millî eğitim ona kaldı.

ve nihayet sezer gidince beşir atalay'ın da önü açıldı. iki kere veto yediği için olsa gerek tayyip erdoğan bu sefer onu daha iyi bir makama iç işleri'ne getirdi. erdoğan böylece hem atalay'a sahip çıktı hem de mgk'da bulunmasına vesile oldu. beşir atalay, uğrunda su geçirmez içişleri bakanı abdülkadir aksu'nun bile harcandığı önemli bir isimdir akp için. bunu yeni bakanlık görevinde "ispatlayacaktır".

üstelik atalay siyasal duruşu itibariyle bürokrasideki dahiliye geleneğine aykırı durmaktadır. cumhuriyet tarihinde bakanlık yapmış kimi isimlere bakarsak; ali fethi okyar, recep peker, faruk sükan (tam bir gestapodur kendisi), ali tanrıyar, mehmet ağar, meral akşener, saadettin tantan, abdülkadir aksu, gibi genelde devletçi isimlerin tercih edildiğini görüyoruz. atalay ise mevcut bürokrasiye "aykırı" duruşuyla (bu tabii sivil ve demokratik olduğu anlamına gelmiyor) başka bir iktidar alanına angaje olabilir. bekleyip göreceğiz. sürprizli bir bakanlık bizi beklemektedir.

ayrıca kendisi 2002'deki akp zaferinin gizli mimarlarındandır. sahibi olduğu anar şirketinin yaptığı manüplatif anketlerle akp'nin zaten belli olan birinciliğini daha da parlatmış ve tek seçenekmiş gibi göstererek oy oranına katkı sağlamıştır; "akp'nin hüsamettin özkan'ı"dır.
  • cemaat sevmiyor denilerek, kılıçdaroğlu'na bu bilgileri cemaatin sızdırdığı imajı veriliyor. neymiş cemaat bu adamı sevmiyormuş, bu adamdan kurtulmak istiyormuş mıy mıy mıy...

ne işimiz var ulan bizim cemaatle? camide miyiz? bu adam imam mı?
  • sırasıyla, önce duymazdan gelecek, medya ısararla yayın yaparsa cemaate danışacak ne "yapayım" diye, sonra bunu ortaya atanlar ispatlamazlar ise müfteridir şerrefssizdir diyecek, ispatlanır gibi olunacağı zamanda çıkıp sehven haber verdim diyerek alayını tatmin edecek olandır.
  • beşir atalay'ın köstebek olduğu yönündeki kılıçdaroğlu açıklamalarını habervaktim bile şok! son dakika olarak verirken yeni şafak ve sabah internet siteleri duymazdan görmezden gelmiştir. sanırım önce birilerinin arayıp ne yapacaklarını söylemesi gerekiyor.

işte bağımsız medya!!

sabah'ın internet sitesi "son dakika! işte milli takımın ilk 11'i" haberini daha değerli bulmuş anlaşılan.
  • 9 kasim 2011 van depremiyle ilgili olarak sorulan "onceki depremin hasar tespiti yapilmamis miydi?" sorusuna, "biz asil hasar tespitini yarin* yapacaktik. fakat bugun bu deprem oldu. artik baska bir yol izleyecegiz."
    gibi bir sekilde cevap verdi.

saclarimi kesicem sinirden...
    yuh...
    pes...
  • bir nikahta şahitliğine denk gelmiştim. nikahın diğer şahidi recep tayyip erdoğan idi.

genç çiftler, habib - şehriban karaman.

şehriban (ketenci) karaman, osman ketenci'nin kızı.

diğer kızı sema ketenci ile de recep tayyip erdoğan'ın oğlu burak erdoğan 2001 yılından beri evli.

habib karaman'ın babası kim? zekeriya karaman. deniz feneri davasında bankadan nakit olarak çekilen paraların teslim edildiği kişi. kanal 7 ve yeni dünya iletişim a.ş.'nin sahibi ve başkanı. aynı zamanda iskenderpaşa cemaatinin en önde gelen ismi.

aynı zamanda bu şahsın almanya'da da euro 7 adlı bir firması var. ortağı kim? zahid akman.

zahid akman aynı zamanda yeni dünya iletişim a.ş'de yönetim kurulu üyesi.

yeter mi? devam edeyim mi?
hesabın var mı? giriş yap