• bikaç gündür, diş etlerimde acayip bi sızı var pek bişey yiyemiyorum..

bizim evde yemek yememek, ağır suçtur.. öğün atlamak çok ayıptır.. hele diyet yapmak.. pamuk yutup kusan manken efsanesi vardı bi ara hani, herkes bu mankenleri kınardı.. hah.. işte bizim evde de diyet yapmanın gördüğü muamele budur.. ha pamukları yutup yutup kusmuşsun, ha şekerin yükselmesin diye beşinci parça şöbiyete "hayır" demişsin.. aynı bizde..

bi hastalığından yiyemiyorsan da yeterince gayret etmiyosundur.. gayret etsen, yersin..

tüm bunları tastamam ben de hissettiğimden, biri yemek yiyemediğinde, elimden geldiğince yedim bişeyler.. ama yetmedi tabi.. sevdiğim ne varsa pişirip kotarıp önüme getiren kardeşimi sakinleştirmedi..
    gecenin 1'inde sucuk yaptı en son.. ondan da bi tane alıp "ıyyyhhhhfff acıyo yııaa" diyince ben, çıldırdı..

sucuğun yağına ekmeği bandırdı, "ye bunuuuuuuoooooaaaaa, yeeeaaaaa" diye bağırarak ağzıma tıkıştırdı..
    annem yetişti aldı beni elinden "dur oğlum yavaş yavaş yesin" dedi.. yemesin, yiyemiyo diyen çıkmadı hiç..

annem kardeşimi salona götürürken sesi geliyodu..
    "yesin yııaa belediye gelip elimizden alıcak bakamıyoruz diye, yesin!!"
  • eylemin uygulandığı her ne ise onun yaşamını idare edebileceği kaynaklarını temin etmek ya da temin edeceği kaynakları kurutmamaktır. yedirir, içirirsin mesela. saksıda çiçekse su verirsin, kafeste kuşsa yem. akan musluğa parmağını sokup tıkarsan kurna susuz kalır. kalbini oyar yerinden çıkarırsan, sen sevgisiz kalırsın belki.

ayrıca, bir şeyin sağlam durmasını sağlamak için, çevresini veya altını doldurmak. pekiştirmek anlamında yani..
  • bi aralar adını unuttuum bi uzakdoğu zamazingosu vardı. minik bi alet. ister kuçu ister vakvak besliyodun.hatta beslemeyince trip yapıp ölüyodu galiba. o zaman aletin işi bitiyo muydu bilemem. öyleyse bisürü veledin küfürünü yemiştir.
    neyse.internetten da hayvan beslenir bal gibi. üstelik gerçeğinden.
    http://www.theanimalrescuesite.com/…ts/ctdsites.woa
    her tıklama, site sponsorlarına destek ,dolayısıyla hayvanlara bikaç kap yemek demek.
  • homini gırtlak pufidi kandil tumba yatak olarak algılansa da o değil apaçık. bilgiyi beslemek lazım yoksa çok değil 3 ay içinde ölüyor.

o gün içerisinde bilginize bir şey eklemediyseniz ve fakat 3 hatun düşürdüyseniz ya da 5 lahmacun indirdiyseniz ertesi gün yine siz olarak uyanacağınız aşikar zira çoktan sindirildi. oysa bilginin sindirilmesi on yıllar alıyor.

bilgiyi beslemek elbet seks ve boğaz kadar zevkli değil ama insan olmanın gerekliliği. aksini söyleyen, alnını açıp gelsin, karışlamaya hazırım.
  • karnını doyurmak.
  • şişman köpekler, yanlış besleyenlerin ucubeleri. taş zeminlerde, gelen geçene engel, davranmaya mecalsiz, genetiği değiştirilmiş kıllı ayı balıkları gibi, margarin kalıbı gibi halsiz yatıyorlar. kedi ordusu anaları, adını bilmediği iri martı ve kirpi akrabaları da sorunumlu.

(bkz: besleme), beslenmek
    (bkz: bisleğeç)
    (bkz: beslenki)
  • karnini, sexini doyurmak, altini bezlemek gibi yasamsal ihtiyaclarini gidermek. (bkz: koynumda yilan beslemisim)
  • 5ci golu atmis olmak.
  • minibusun 4 kisilik arka koltuguna 5. kisiyi oturtmak. (bkz: arkayi beshleyelim beyler)
hesabın var mı? giriş yap