• aynı kişi yazın çorapsız etek giydiğinde
    - aa beyaz mus çorap mı giydin? diye sorar.
    - he bıdınıko liseli fantezim var, beyaz çorap giydim!
  • -doktor musun?
    diye cevaplayarak savuşturduğum soru. gün içinde duyduğum anlamsız soruların vazgeçilmezlerinden.
  • - beyaz tenli kadinlara hasta misin?
    - elbette!
  • özellikle makyaj yapılmadığında sorulan soru. bir de "yine mi uyumadın?" versiyonu vardır bunun. "uyudum lan uyudum ama makyaj yapmıyorum sana ne it?" diyesi gelir insanın.
  • olayı beyaz tenli olmasında değildir.

yani makyajsızken de gayet sağlıklı gözükebiliyor insan; illa solgun ve hastaymış gibi algılanması gerekmiyor.

kadına beyaz tenli olduğu için "hasta mısın?" diye sorulmuyordur. teni cansız ve solgun olduğu için soruluyordur.

eğer düzgün besleniyorsa, uykusunu alıyorsa, cildini temiz tutup nemlendiriyorsa kimse beyaz tenli kadına bu soruyu sormaz makyaj yapmasa bile.
  • öncelikle (bkz: derdini sikeyim butonu)
    sonralıkla, beyaz tenli oluştan değil de rengin mora çalmasından, cansız ve solgun görünmekten kaynaklı bir soru da olabilir. karşınızdaki sizin beyaz tenli olduğunuzun farkındadır fakat siz buna rağmen hasta görünüyor olabilirsiniz. belki de karşınızdaki salak değildir, olamaz mı?
  • duymak istemeyenler için bir allık bir fırça kesin çözümdür
  • genelde kadin olup sagliginizla çok ilgilidirler canlarım benim. kısın kısa kol bogazli triko giy mesela ya da hafif bir dekolte hemen sorarlar 'üşümüyor musun'
  • beyaz tenli olmayı üstünlük sayıp, devamlı belirtme ihtiyacı duymaktan kaynaklanan başlık.
hesabın var mı? giriş yap