• white wedding ve sweet sixteen'i yapmis bu adam. daha ne yapsin?

basarisiz diyeni allah carpar.
  • 80'lerde, kırtasiyelerde satılan kötü baskılı kartpostallarda resmi olanlardandır. hülya avşar, ibrahim tatlıses, wham gibilerinin yanında son derece marjinal görünürdü, belki bu yüzden merak edip dinlemiştim ilk, hatırlamıyorum. ama ben dinlemeye başladığımda zaten düşüşe geçmişti kariyeri. yine de catch my fall'un, flesh for fantasy'nin, white wedding'in çokça katkısı olmuştur müzik zevkimin gelişmesinde.
    son 20 yılda toplam üç albüm üretmiş kendisi; 1993'te cyberpunk, 2005'te devil's playground, 2006'da christmas şarkılarından müteşekkil happy holidays. sonuncunun savunucusu olamam ama cyberpunk ve devil's playground'un aynı dönemdeki yere göğe sığdırılamayan pek çok albüme beş basacağını düşünüyorum.
    albüm çıkarsa yine dinlerim. dinorozor muyum acep?
  • kendisi james cameron'ın terminator 2'deki t-1000 rolü için düşündüğü ilk isimmiş. geçirdiği motor kazasından dolayı sakatlanınca rolü robert patrick kapmış. patrick'e göre daha karakteristik bir siması var eğer oynasaymış daha efsane bir t-1000 izleyebilirdik. yine de polis kaskı ve aviator gözlükle ikonlaşmış, motorla helikoptere kafayla dalan robert patrick performansı da efsane tabii.
  • kesinlikle 80ler deyince ilk dile gelen insanlardandır.. onlarca hit ile ve kendine has süper tarzıyla, hala canlı müzik yapan ve 80ler çalan her grubun en çok cover'ını yaptığı gruplardandır..
    (bkz: sweet sixteen)
  • ağız ve dudak yamultmak ve bunları yaparak şarkı söylemek konusunda uzman olmuş adam.
    düşen popülaritesini kurtarmak için, wedding singer adlı filmde de görünmüşse de, buna muvaffak olamamıştır.

edit: turkce
  • 80'lerde hit olmuş, "dancing with myself" şarkısının klibiyle, bize insanın karısının kafasını balyozla ezerken bir yandan da dans ederse daha estetik olacağını öğreten şarkıcı, müzisyen, star...
  • gerçek adı william michael albert broad'dur. geçiyordum yazıverdim
  • bili aydıl denen bu şahsın gerçek adı vilyım -ki türkçede biz bu isme giyom da deriz-, william michael albert broadmuş. wilyım isminin kısaltması kimi zaman billdir kimi zaman willdir farketmez ama işte buna burada billy demişler, peki idollüğü nereden gelmiş, elbette ki süpersonik karizmasından, bu genç insan middlesexde doğmuş bir biritiştir. david bowie, iggy pop gibi ünlü britanyalılardan etkilenmiş, tarzını yaratırken onları örnek almış. peki kendisi olabilmiş mi, olmuş bence, böyle bir insan olmaz yoksa, bu şahıs elektrik çarpmış bir g.i joe olmasına rağmen, asidir, çok aşıktır ayrıca ama aşkı seks amaçlı bir aşktır yani siz öyle bıdıbıdı konuştuğuna bakmayın. bir ara punkrock da yapmış olan bu muhteşem muğsiki üstadı, bansheesin gitaristi olmuş, son olarak bir de sevgilisi varmış, deri filan giyinen insanlardan çok çılgın. gerçekten.
  • doksanlı yıllarda sürekli aldığım blue jean, rock ya da rock kazanı dergilerinden birisinin ön kapağına bunun horoz gibi dikelmiş punk saçlı, bad boy cool bir pozunu basıp üzerine gel billy billy yazmışlardı. o zaman editörler ta*ak mı geçmişlerdi yoksa türkiye'ye gelip konser vermesini diledikleri için mi böyle yaratıcı bir başlık mı atmışlardı çözememiştim. aklıma geldikçe hâlâ gülerim. *
  • her adı geçtiğinde insanları 80'lere götüren ve beni de 1984'de, new york'ta yaşamadığım bir geceye götüren kişi...günümüzde pek bir faaliyet içinde olmamakla beraber ender olarak konser vermektedir. bilinen son festival faaliyeti 2010'da "the download festival"de gerçekleşmiştir.
hesabın var mı? giriş yap