• aysegul atigin bir aksam saati televizyonlardan bangir bangir en igrenc vurgularla bagirmasi ile, kucuk bedenimde tahribata yol acmis, geceleri ruyama girmis reklamdir. eger aysegul ve ali atik mizah dunyasinda bir duru$u, bir ekolu* temsil ediyorlarsa, iste bu program o ekolun basariya ulasmasi, doruga ulasmasidir. nitekim ayni tarzi, ekolu alistik artik programinda da yasatmislardir.
  • aysegul atik, patronun (ali atik) evine gelecek misafirleri icin yiyecek bisiiler almaya gonderilir. "unutma once alisveris sonra fis" uyarisiyla yollandigindan, elemanimiz her yaptigi alisveristen sonra gider bi de elektrik fisi alir. bi sure sonra alisveris sahnesi hizli cekim gosterilir, gercekten seyredilesidir, komik otesidir. aysegul atik o tombis haliyle her alisveristen sonra fis almaya gider. hatta yolda aldiklarindan yedigi de gorulur. donup de patrona aldiklarini gosterince bi dumur yasanir. ve finalde... "ama bunu soylemenize gerek yok ki, ben yapinca alisverisi, zaten aliyorum satis fisi" cumlesi sonsuza kadar beyinlerimizde yer etmek uzere aysegul atik tarafindan soylenir.
  • - ayşegül hanım
    - buyrun efendim, beni mi çağırdınız ?
    - kızım tabi seni çağırdım, başka ayşegül var mı ?
    - durun ben bi bakıp geliyim
    - kızım seni çağırdım seni, akşama misafir geliyormuş.
    - aa iyi iyi buyursunlar, biz bu akşam müsâitiz
    - kızım misafir bize geliyor bize
    - a öyle miiii ? kimler geliyo ?
    - sana ne ?.... sana ne ?
    .
    .
    .
    .

şeklinde süren bir diyaloğu vardı, gerisini hatırlayamadım.
  • alışverişten soğutan travmatik reklam.
  • bir döneme tam anlamıyla damgasını vuran toplum bilinçlendirme filminin sloganı. ali-ayşegül atik ikilisi oynardı. ayşegül atik'in karşıdan karşıya geçip durduğu yer feneryolu'nda şimdi manratlı havuzun olduğu yerdir. oradaki yanyana kuruyemişçilerden biri hala sabit, diğeri ise şimdi eczane oldu.
  • cevizler, fıstıklar, pasta, patronun verdiği listeye göre dönemin her çeşit lüksünü satın alan bir kadının olduğu vergi bilinci aşılama reklamı... çocukların aklında vergi bilincinden çok satın alınanların cazibesi ve hayali kalmıştı, en azından benim için öyleydi.
  • repliklerine katkida bulunayim, az daha kasarsak tamamini cikaricaz, basimiz goge erecek:

-iki yuz gram leblebi, haydi kos fis. iki yuz gram bilmemne*, kooos hadi bakalim fis.
hesabın var mı? giriş yap