• takriben 0.026 ml
  • "tüm kaybolanlar kaybolmuşlara rastlarsa zamanin birinde" sözü ile delip geçen ve başlangıçta vuran teoman parçası...
  • tüm kaybolanlar, kaybolmuşlara
    rastlarsa zamanın birinde
    tek bir damla gözyaşım
    göle düşerse
    ellerimden kayıp gidince
    bir uyansam uykumdan
    bir damla gözyaşı var ellerimde
    sonunda görürüz belki
    sen de, ben de
    uçsuz bucaksızız
    bu yalnız şehirde
    yaşam sevincin duruyor mu
    hala içinde?
    sustun, konuşmadın
    sözcükler bitince
    bir uyansam uykumdan...
  • ağlamaktan sayılmayan acı birimi.
  • 12-13 yas donemim boyunca walkmanimden cikmayan bir kasetin (volkmen) en bikmadan usanmadan dinledigim, fakat tabi masal gibi ooyle dinledigim bi sarkiydi, sonra birden gecen gun bisey oldu, tum kaybolanlar kaybolmuslara mi rastladi hakkaten artik ne olduysa, bu sarkiyi anlayiverdim, anlamina girmeye falan hic gerek yok, 10 sene gerilerden hortlak gibi gelip kaburgalarimi kerpetenle sikistiran luzumsuz bir sarkiymis iste, hic iyi hissetmiyorum, guzel bir sey degil bu, kimse dinlemesin.
  • giriş cümlesiyle tutunamayanları anımsatmıştır.
    "tüm kaybolanlar, kaybolmuşlara
    rastlarsa zamanın birinde"
  • icinde bazen birileri vardır...
  • "sonunda görürüz belki sen de, ben de, uçsuz bucaksızız bu yalnız şehirde" kısmında derin bir iç çektiren,
    "yaşam sevincin duruyor mu hala içinde?" diye sakince soruşuna cevaben verdiğiniz acı sessizliğin anlaşıldığını "sustun, konuşmadın sözcükler bitince" ile bildiren ve sürekli söylemiş olduğunuz "bir uyansan uykundan" dizelerini farklı bir şekilde tekrarlamasıyla eritip bitiren nefis bir teoman şarkısı...
    "bir uyansam, uyansam, uyansam uykumdan..."
  • "yaşam sevincin duruyor mu hala içinde?" sorusuna verdirdiği cevapla beni ve gözyaşımı baş başa bırakan şarkıdır.. daha da bir yalnız, kimsesiz hissettirmiş, içimi acıtmıştır... yine de güzeldir ve bu gece bana eşlik edecek olandır.. şarkıya sarılıp uyuyabilir mi insan??
  • teoman'ın babasını kaybeden bir kız arkadaşından esinlenerek yazdığı söylenen güzel bir şarkıdır. çok derin bir mutsuzluk ve umutsuzluk vardır sözlerinde. biraz da hayal kırıklığı...
hesabın var mı? giriş yap