5499 entry daha
  • çok da güzel olur. çok da rahat olur. hatta erkeklerle herhangi bir gizli rekabet olmadığı için (kızların kendi arasında ekseriyetle bu oluyor. ki ne kadar yakın da olsanız, kaç senelik arkadaş da olsanız, arada içten içe, siz yapmasanız bile karşı tarafta "ben daha güzelim.", "ben daha zayıfım / fitim " ya da "o bana bakıyor sana değil." rekabeti oluyor) en azından boş işlere vakit harcanmamış olur. ***
    arkadaş çevremde çok kız olduğu gibi çok da erkek cinsli arkadaşım var. hepsi ile konuştuğum konular farklı. çok da güzel anlaşıyorum. hepsini de çok seviyorum. *
  • çok yakın iki tane kadın arkadaşım vardı. gerçekten dostluklarından şüphe etmediğim yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen insanlardı lakin ikisininde evlenme arifesinde ve evlendikten sonra iletişimimizi kestiler. düğünlerine cağırmamalarıda cabası. :)
  • ben bu konuda freud'a katılıyorum.
  • bu zamana kadar olabilir diyordum artık olmaz diyorum. erkek tarafı bi saatten sonra değişiyor. ben ne kadar anlamamazlıktan gelsem, arkadaş gibi konuşsam da yok olmuyor. beni de etkiledi ilgisi, bakışı tuhaf hissediyordum. bir ay önce attığı mesajlar bardağı taşıran son damla oldu ve kestim attım her şeyi. erkekle kadın arkadaş olmaz olamaz.
  • ıkı taraf da belırlı ciddiyette durulursa olunur. kı herkesle bır mıktar cıddı olunması gerek bu da sırf o karsı cıns dıye yapılacak bır sey degıl

benım yakın erkek arkadaslarım var ben durmam gereken yerı bılıyorum onlar da bılıyor cok da guzel bır arkadaslıgımız var.
  • sınırlarını iyi belirliyorlarsa arkadaş olan olur. ama yakın arkadaş olunmaz .

haricinde bence kadınla erkek arkadaş olmaz.

şahsen eşimin eve , erkek bir arkadaşını getirmesini pek uygun görmem. keza ben de aynını yapmam. bu beni abaza yapmaz. her şeyi sapıklığa vurmayın.

bir dişi aslanla , erkek aslan ne kadar arkadaş olabilir amk.

ha taraflardan birisi çok çirkinse ,( özellikle kadın) kesin arkadaş olabilirsin.
  • insan ilişkilerinde sınırlar önemlidir. çok yakın erkek arkadaşlarım var. daha doğrusu kızlı erkekli bi grubuz. yıllarımız beraber geçti, birbirimizin sevgillerini tanıdık , dertleştik, maddi manevi paylaşılabilecek herşeyi paylaştık. zamanla aramızdan evlenenler oldu ve eşleri de gruba katıldı. bi süre sonra erkek arkadaşlarımızdan birinin eşi ne yazık ki zamansızca vefat etti. uzun bi zaman sonra bu çok güvendiğimiz, eşinin vefatı sonrası da hep yanında olduğumuz arkadaşımız grubumuzdan bir kız arkadaşımız ile duygusal birşeyler yaşamaya başladı. herşey yolundaydı, erkek arkadaşımız hayata dönmüştü, kız arkadaşımız onun çocuğu ile ilgileniyor, birlikte tatillere çıkıyorlar, çocuk da arkadaşımıza bağlandı. kız arkadaşımız erkek arkadaşımızın eşinin anısına saygı duyuyor vs. yeni tanıyacakları biri ile yakalamaları mümkün olmayan bir uyum sözkonusuydu. taa ki bu erkek arkadaşımız kız arkadaşımızı aldatana kadar. artık bu arkadaş grubumuzun içinde yeralmıyor. hepimiz ilişkimizi kestik kesmesine ama kız arkadaşımız travmayı atlatamadı bir yıldır ve bence bu arkadaş da hayatında onu bu kadar iyi niyetle sahiplenecek biri ile karşılaşamayacak. buradan geleceğim nokta, sevgililik başka arkadaşlık başkadır. ikisini karıştırmanın geri dönülmez sonuçları olur. kız ve erkek gayet güzel arkadaş olur. yeter ki ilk boşluğa düştüğünüzde, kendinizi iyice ölçüp tartmadan en yakınınızdaki karşı cins ile yakınlaşmayın. her insan için hayatta sonsuz ihtimal vardır. günü gelince karşınıza çıkar biraz sabredin, herhangi bir yere yetişmiyorsunuz.
  • bir kurtulamadık şu orta doğu zihniyetinden. dünyanın sadece bu bölgesinde hala tartışılan konu.
  • bana "demir yanar mı" sorusunu hatırlatan soru.

demir "normal" şartlarda yanmaz elbette ama toz halindeyken nasıl yandığına şaşırırsınız.
  • arkadaş olmak da neymiş. isterlerse sevgili olabilir hatta evlenebilirler de.
2826 entry daha
hesabın var mı? giriş yap