• pervanesine camasir kisilmis manyak camasir makinesi. insanin ustune atliya atliya geliyor resmen. allahtan kapidan gecemedi de orda kaldi ama gene de terter tepindi. ve fakat kapiyi kapadigindan aradan gecip, fisinin cekilmesine de engel oldugundan epey bi korkuttu. allah taksiratini affeylesin, oldu de kurtulduk.
  • açık ara çamaşır makinasıdır.

kime bulsa atlamaya başlıyor bi süre sonra. zor kaçmıştım bi keresinde.
  • ben küçükken çok vardı bu çeşit aletler. sabahları hep rol yaparlardı, sakin sakin dururlardı. gece olup da ışıklar sönünce hepsi canavar olurdu. masa lambası kafasını kaldırıp pis pis bakardı ben yataktayken, kapının aralığından gördüğüm çamaşır makinesi kapıya doğru yaklaşırdı. saklanırdım yorganın altına. sonra büyüdüm. ne karanlık korkusu kaldı ne de göz yanılması. oh be. ne rahatım şimdi.
  • duş başlıkları da yer yer basınçtan dolayı kontrolden çıkan ev araçlarındadır. duş teknesinin içinde yılan gibi kıvrılan bir duş başlığı kortkutu olmaktan çok ıslatıcıdır ama her canavar da adam yemez öte yandan.
  • bosch marka çamaşı makinasıdır. (bkz: #26830126)
  • ütü;
    işi bittiğinde sıcak haliyle fişini çektikten sonra, düzgünce yerine kaldırmak için kablosunu kendi gövdesine dolarken, size hiç çaktırmadan kontrolünü ele geçirdiği bir parmağınızı, sanki siz yanlışlıkla yapmışsınız gibi kendi düğmesine bastırarak, kalan son nefesini yüzünüze yakıcı buhar olarak püskürten acımasız bir canavara dönüşebilir. böylesine sahibini sevmeyen ve her nedense intikam için sürekli fırsat gözleyen bir ev aletine kızmakta, ütüyle ütü olmakta veya onu adam yerine koyup küfrü basmakta sonuna kadar haklı olursunuz. zaten bunlardan başka yapabileceğiniz bir şey yoktur.

elektrikli süpürge de;
    uzun borusuyla yatak altınızın derinlerine doğru dalmışken veya fırçalı başlığıyla çalışma masanızın tozunu alırken, aniden canavarlaşıp musallat olduğu sert nesneleri de yutarak plastik midesini takırdatmaya başlayabilir. şimdi mecburen temizlik işini bırakmalı, yeniden normale dönmesi için pis midesini deşmeli ve onu delirten şeyi, yediği diğer şeylerin arasından bulup ellerinizle geri almalısınız.

bir de damacananın su pompası;
    dipten suyun az kalmış halini çekerken araya havayı da karıştırıp musluğuna gönderdiğinde, gerçekten çok acayip sesler eşliğinde bardağınıza etrafa da sıçrata sıçrata tükürerek, her seferinde mutlaka canavarlaşır. bu olduğunda karşılık olarak işe yaradığını bildiğim yöntem ise, hak etmediği için hiç insan tepkisi vermeden, manyağa bağlamış pompanın kafasını kararlı ve hızlı yapılan bir hamleyle damacanadan ayırmaktır.
  • üst kat komşumuzun çamaşır makinesi. her çalıştırdıklarında evin içinde tadilata başladılar sanıyorum. mecburiyetten bir - iki kere olur da, insan aylarca öyle kullanır mı kardeşim makineyi?
  • uzun saçlara yakınlaştırınca saçları içine çeken, dolayan makineler. açık ara birinciye oynarlar.
hesabın var mı? giriş yap