delican

  • 10148
  • 13
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

hoşlanılan kızın abi demesi

bu gece başıma gelen nalet durum. ulan bir de dalga geçerdik, başımıza geldi iyi mi?
gerçekten hoşlandığım bir kız vardı, sürekli bir yerlerde çay kahve içip muhabbet ettiğimiz, birbirimizin imdadına koştuğumuz, mesleki anlamda sürekli benimle ortak çalışmalar yapmak isteyen falan filan zart zurt işte, bugün karar verdim, açıldım, bir izahat verdim. ne derse beğenirsin: "birinden hoşlanıyor olman güzel ama ben seni hep abi gibi gördüm. lütfen yanlış anlama."
tabi o mesajını okumamla kafamda bilal göregen ve dümbeleğinin çalması bir oldu.
allah düşmanıma vermesin böylesini.

edit: başıma geldikten sonra, üzerinden zaman geçince daha da saçma gelen bir durum. e hadi laf arasında kızın abi diye hitap etmesini anlarsın yaş farkı varsa. ama teklif edilen kızın bunu ve "arkadaş" kavramını ret gerekçesi olarak kullanması garip geliyor bana. ondan sonra şöyle düşünesim geliyor: bu hatun kısmısı galiba o aşk meşk filmlerinin etkisiyle durup dururken tanımadığı bir erkeğe aşık olup, onunla bir birliktelik yaşamanın hayalini kuruyor, en azından kahramanımızın hayallerini bu tip bir ilişki süslüyor. ama ona bakılırsa arkadaşlık bağıyla başlayan ilişkilerini bir süre sonra birbirilerini tanıdıkça farklı bir boyuta taşıyan ve hatta sonraları evlenen çok insan var. bu tarz kaçamak cevaplar vermektense adamakıllı niyetini söylese, sıkıntı değil. ha onun aklında da başka bir erkek vardır, belki de bir ilişkisi vardır, belki de tipi değilimdir. kendisini zorla alıkoymak gibi bir düşüncem asla yok, onun da bu kadar korkmasına gerek yok. bundan sonra da o adamakıllı cevabı alana kadar peşini bırakmak yok.

edit büdüt: sırf bu gerekçeyle karşıma çıkan kızdan köşe bucak kaçacağım bundan sonra sözlük. kaç gün öncesinden ayarladığımız buluşmayı unutup, beni ekecek ve gerekçe istediğimde ergenler gibi saçmalayacak kadar salağın biri çıktı kız, iyi mi? tamamen soğudum ondan. daha da acısı, kızın yaklaşık 2 senelik bir ilişkisi varmış, üstelik başka bir ağızdan öğrendim. bunu saklamaktaki niyeti neydi diye kafa yormak istemiyorum. zaten ben de manyak kız paratoneri miyim, neyim çözemedim. bir kez de aklı başında, kompleksiz bir tanesi denk gelse herhalde gidip bir kurban keseceğim. çevremde aynı jenerasyondan kim varsa evlenmiş, hatta çocuk yapan bile olmuşken bu iş iyice çığırından çıktı artık benim için.

devamını okuyayım »
24.06.2013 00:32