kaedeoky

  • 204
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

hang the dj

--- spoiler ---

punch-drunk love
hang the dj

izlediğimiz en iyi romantik filmlerin bile black mirror evreninde yeri vardır. kadının ilişkileri boyunca duvardaki
x işaretine dikkat

4 olayına gelirsek 4. sezon 4. bolum ve 4 kere bir araya geliyorlar (ilk buluşma, partide karşılaşmaları, 2. kez birbirleriyle eşleşmeli ve son görüşmeleri). yani tam 4x4. bir de genelde sonsuzluğu 8 ile sembolize ederler genelde acaba yarın gerçek yarı simülasyon olduğu için mi 4 sayısı?

ayrıca, ben 1000 kere simülasyonda bir araya geldikleri fikrine katılmıyorum. gerçek dünyada bir kere o barda karşılaşıyorlar. ellerindeki alet bütün geçmiş ilişkilerinden yola çıkarak saniyeler içerisinde bir eşleştirme yapıyor ama biz onun parçalarını yani hikayesini izliyoruz. aletin matematik hesabını lineer bir yolla anlatmışlar izleyiciye. elemanın zayıf yönü merakı kızın zayıf yönü otorite korkusu (ilk kaçalım teklifini kabul etmiyor) bütün bu parçaları bir araya koyduğunda ise en mükemmel eş ikisi oluyor. mükemmeliyetçi değiller, kız duygusal olarak ilgiye aç (işaret diliyle ilgili çok güzel bir ayrıntı vardı bu arada. kız simülasyondaki 2. buluşmada -narsist elemanla olan- elemanın elini tutuyor. eleman kızın sevişmek istediğini düşünerek önsevişmeye başlıyor )
ilişkiler tecrübeye dayalı gitse nasıl robotlaşırdık onu da görüyoruz bir yerde. yol belli flörtleşme, önsevişme, seks, sahiplenme, varlığından rahatsız olma... bu rutine göre genelleyebiliriz belki ilişkileri ama ikisi için en güzel nokta anılar oluyor. el tutmayı elemanla bağdaşlaştırıyor kızımız.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
10.01.2018 00:21