volo non valeo

  • 372
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

sınavlarda verilmiş en kötü yanıtlar

ders: yabancı dil
yazılı sınav: tek soru var, verilmiş sözcüklerden anlamlı bir hikaye yazmamız(uydurmamız) isteniyordu. verilen sözcükleri anlayabilsek birşey sallayacağız; tumturaklı, karmaşık ve abuk subuk şeyler. öğretmen, hikayeyi bilmek zorunda değilsiniz; yaratıcılığınızı kullanın falan diye gazı da veriyor, ancak nafile sonuçta yabancı dil. anlamadık ki...
sonrası: sınavdan sonra anladık ki verilenler baron von münchhausenin bir hikayesine aitmiş. hepimiz de zehiriz ya çaktık davayı ama geç oldu.
notların açıklanması: öğretmen sınav kağıtlarını dağıtacak, ancak öncesinde bir iki örnek okuyayım dedi. bir iki kişi hafif pohpohlandı, utandırıldı. ancaaak son örnek muhteşem dedi.
müthiş yetenek: tam hatırlamasam da tüm sınıfı yaran bu kompozisyonu benzer tarzda yazıyorum:

o akşam bay ve bayan postaarabası evde oturuyorlardı. kapı çalındı ve bay postaborusu geldi; dedi ki: son günlerde bay şömine den haber alamıyorum. ne oldu acaba karda kayboldu mu? bilmiyorum keşke bay millimarş a sorsaydın, bugün onu prusya da gördüm.
(verilen sözcükler: postaarabası, postaborusu, kar, şömine, erimek, millimarş, gece, prusya, ...falan)

gibi her anlayamadığı sözcüğü bir kişi adı yapıp yazan muzip arkadaşımızın domates olmasına neden olmuştu.
öğretmen, yaratıcılıktan ve dilbilgisi düzgün olduğundan kendisine 4 verdiğini de ilan etti. (sanırım 4 tü) kesin anımsadığım ise o not sınıf ortalamasının üzerindeydi.

devamını okuyayım »