şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ks. birlesik motor sanayi ve ticaret a.s.
  basta tofas olmak uzere iveco , alfa romeo araclarini ve yedek parcalarini satan koc holding sirketi.
 • küçülen ve otokoçun himayesine giren satış/pazarlama koçu.
 • her biri ayri bir koç ailesi buyugune ait 11 adet baba yadigari fiat anabayi.
 • personelini çok yoğun bir şekilde çalıştıran,hayalet müşteri yollamak gibi saçma sapan yöntemleri olan,satış görevlilerinin suyunu çıkarmak için elinden geleni ardına koymayan kurum.

  (bkz: 1 ocak'ta iş başı yapan kurumlar)
 • tofaş, fiat, iveco ve alfa romeo marka araçların satış ve satış sonrası hizmetini veren bir koç grubu şirketi.
 • servisinin her normal suresinin 3-4 kati zamanda teslim eden, serviste ulan acaba adam duzgun i$ cikariyormu diye bakmaya gittiginizde 'hoop arkada$im servise girmek yasak' diyerek el kol yapan adamlarin oldugu $irket.
 • fiat bölümünü bilemeyeceğim ancak alfa romeo bölümü; ilgili ve güleryüzlü çalışanları ile birlikte, aracınıza dikkatli yaklaşımları, kimi zaman belirttiğiniz sorunlar haricindeki diğer sorunları da tespit edip gideren, başarılı ve mutluluk verici bir servis anlayışına sahip kurum.

  tabii benim aracım garanti kapsamında belirteyim. umuyorum ki garanti kapsamı dışında kalınca da bu düşüncelerimi korumama yardımcı olurlar.
 • bünyesinde çok güzel çalışanları olan kurum.
 • bünyesinde çalıştırdığı satış danışmanlarına güvenilmemesi gerektiğini bana öğreten kurum.

  ikinci el araç alımı için aynı birmot bayiisinden iki farklı satış danışmanıyla irtibata geçtim. ikisine de aynı aracın özelliklerini sordum ve iki farklı cevap aldım. ismi x olan satış danışmanı bana aracın kazasız,boyasız,değişeni olmayan tertemiz araç olduğunu söyledi. y isimli satış danışmanı ise tam tersi araç komple boyalı bir tanede değişen parça var dedi. olay yerinden kaçarak uzaklaşmama vesile oldular.

  bu durum sadece birmota özel değil. aynı şeyi bana toyota ikinci el satan şu meşhur derindere de yaptı. satış bölümünden bir çalışan bana aracın sadece arka kısmında parça boya olduğunu diğer yerlerinde hiçbirşey olmadığını ve ısrarla sormama rağmen kazasız olduğunu arka kısımdaki parça boyanında çizikten kaynaklandığını araç sahibinin keyfe keder bu boyayı yaptığını aracın alınası (!) bir araç olduğunu beyan etti. haftasonu geldiğinde ilgili derindere şubesine gitmeden önce ismini unuttuğum ve öğrenmek için gelmeden telefon açmak istediğim kişiye ulaşmak istediğimde satış bölümünden farklı bir kişi telefona çıktı bende araçla ilgili bu personelle konuşmaya başladım. bu personel bana aracın belden aşağı boyalı olduğunu ( parça boya değil ) kaputun değiştiğini ve aracın kazalı olduğunu beyan etti. alınan bu bilgi neticesinde hemen üstümü değiştirip eşortmanlarımı giyerek haftasonu televizyon izleme moduna geçtim ve derin bir oh çektim.

  anlayacağınız ikinci el araç her zaman riskli. benden size tavsiye ikinci el araç alacaksanız ya bir tanıdık eş dost akraba bulun ya da almayı düşündüğünüz aracın ruhsat sahibi olmasına dikkat edin ve paranıza kıyın aracı yetkili servise götürüp ekspertiz raporunu elinize alın.

  ben aracı yetkili serviste ekpertize götürecem deyince satıcı yan çizmeye başlıyorsa anlayın ki o araç alınmaz.
 • zincirlikuyu birmot'u bilmiyorum ama küçükyalı birmot inanılmaz derecede yardımcı olur. saat 22.30 civarı kadıköy de kalırsın bir güzel ararsın 20-25 dkk da aracın başına gelirler. 2 saat ugrasırlar araba çalışmaz bu sefer seni alır 10-12 km uzaktaki evine gotururler ve yedek anahtarını aldırtırlar. sonra tekrar kadıköy e dönersin. 2 saat daha ugrasırlar bin tane işlem uygularlar ki belki servise cekmeye gerek kalmaz. gecenin 2 bucugunda döner dersin ki artık gidelim. peki derler alırlar seni evine bırakırlar. bunun icin de senden zaten (uzatılmış) garantiniz var diyerek servis parası almazlar. sonra servis e cektirirsin arabanı her türlü seyi sana telefon acar anlatırlar. sorarlar yapalım mı yapmayalım mı diye. allah bozmasın huylarını cunku adam gibi calısıyorlar.
  parasını da hak ederek alıyorlar.

  edit: masallah!