• bmw türkiye'nin en çok satan otomobili. 58k€ fiyatı ile 5 serisine ulaşmanın en keyifli yolu.

motor
    motor 1995cc
    silindir / motor tipi / sübap 4 silindir / sıralı / 16 sübap
    beygir gücü @ rpm 163 hp @ 4000
    maks.tork @ rpm 340 nm @ 2000
    güç aktarımı 6 ileri zf g düz vites
    güç aktarımı (opsiyonel) 6 ileri zf 6hp19 steptronic vites
    ölçüler ve ağırlıklar
    en / boy / yükseklik (mm) 4841/1846/1468
    ön iz / arka iz (mm) 1558/1582
    dönme yarıçapı (m) 5,7
    yakıt tankı (l) 70
    bagaj hacmi (m3) 0,52
    boş ağırlık (kg) 1520m (1595)
    maksimum ağırlık (kg) 2060 (2135)
    lastikler 225/55 r 16 95w
    jantlar 7 j x 16
    performans ve tüketim
    maksimum hız (km/h) 223 (223)
    0-100km/h (s) 8,6 (8,7)
    80-120km/h 4.vites (s) 7
    80-120km/h 5.vites (s)
    0-1000m (s)
    yakıt tüketimi kv01 ortalama (l/100km) 8 (9,3)
    yakıt tüketimi eu uzun yol ortalama (l/100km) 4,7 (5,5)

58k€ listelenen fiyatı değil tabi, ama gidin bakın o fiyatı vericekler size de.
  • (bkz: bmw 530d)
    (bkz: bmw 535d)
  • premium paket ve bazi ilavelerle liste fiyati 81000 euroya cikan arac.
  • opsiyonlarla anahtar tr teslim fiyatı 90 bin euroyu bulabilen arac.
  • turkiyeye deri koltuk (suni ya da dogal) ve otomatik vites standart olarak getirilen model.
  • deyim yerindeyse "peynir etmek gibi" satan arabadır. nerede, nasıl bu kanıya vardığımı bugün vuku bulan şu olayla size aktarmak isterim:
    bugün özgörkey bmw bayisine gittiğimde deneme sürüşü yapmak bir kenara dursun, ellerinde bmw 5 serisi araç bulunmadığını söylediler. bmw 520d'ye talip olmak için ise 1 000 euro ön ödeme yapılması ve listeye kayıt olunması gerekiyormuş. 13 ocak 2008 tarihi itibariyle sözü edilen liste kayıt olan kişiler araçlarını 2008 yılının nisan ayı içerisinde teslim alabiliyorlarmış. ve tabii ki o zaman ödeme gerçekleşiyor. dolayısıyla listeye kayıt olduktan sonra bol bol dua etmeniz gerekiyor. zira euro, rakkas karakterli bir değerli kağıttır. uzun sözün kısası; üç ay (rakamla "3") sıra olan bu araba 76 000 euro (13 ocak 2008 itibariyle premium modeli baz alınmıştır.) anahtar teslim fiyata sahiptir, yani biz ("türkiye" değildir buradaki "biz", hele "öteki türkiye" hiç değildir.) bu denli zenginiz.
    sonuç olarak; güzeldir, hoştur (evet, şu an piyasada bulunan ortanın üstü otomobilller arasında hem ekonomik olarak hem de nitelik olarak en mantıklısıdır.) ama abartmamak gerekir. "cari açık neden kapanmıyor?" şeklindeki soruların kaynağı iyi belirlemek; zorlamak değil, bilinçlendirmek gereklidir.
  • biner binmez "teknolojide son nokta budur" deyip dumura kapıldığım araba. lakin yanılmışım. böyle düşünmemin sebebine gelince; patronumla yapacağımız iş seyahati nedeniyle sabahın köründe evine gidip yeni edindiği bir adet bmw 5 20d'sine binme şerefine nail oldum. araca binip kemerimi takdığım an da ise aracın ortasındaki monitorde koca harflerle ismimin yazdığını görünce içimden "ulan bu beni nasıl tanıdı" diye geçirdim. sonra düşünmeye başladım, acaba patron buluşacağız diye hatırlatma notu falan mı girdi diye. ekrana bakıyorum hala benim ismim yazıyor. dedim sorayım bunu. sonra bir kez daha bakınca "ferhat" yazısından sonra "göçer"in geldiğini ve radyonun açık, sesinin ise kısık olduğunu anlamam bir oldu.
  • en çıplak modeli an itibari ile 140.000ytl fiyat ile satıştadır.
    şöyle bir 25-30.000ytl 'lik donanım ilavesi de yapmazsanız satarken elinizde patlar.
    2.0 177hp turbo dizel (common rail bilmemne 4. teknoloji bosch enjektor) olmasından dolayı düşük devirlerde biraz bayık kalır.

bu araç yerine bir adet passat dizel otomatik yanına artan ile de honda s2000 aldınız mı tadından yenilmez.
  • kimilerinde bardaklık var kimilerinde yok..

arkadaş bir bardaklık opsiyonel olur mu?

starbuckstan kahve opsiyonel olur..
    bmw şapkatişörtü opsiyonel olur..
    arka tarafta ikinci çakmak da opsiyonel olur..

ama bir bardaklık opsiyonel olur mu?
hesabın var mı? giriş yap