• seri üretime geçen şirket.

ilk ticari robotu spotmini 2019'dan itibaren yılda bin adet üretilecek.
  • -robot 13-14 anahtarı uzat
  • (bkz: black mirror) 4.sezon 5.bölüm ''metalhead''
  • yeni video yayınlamış şirket. robotlar ilk hallerine göre çok geliştiler.
  • alın size fizik tedavi gören üçlü prizle güç verilen(41. saniye) robotumuz link
    şu firmanın robotlarını paylaşmayın arkadaşım! izledikçe kendimi ortaçağda hissediyorum...
  • robotuyla aramda platonik bir ilişki bulunan google'ın bir şirketi. gerçekten de geleceği yaratıyorlar.

ilk videoları ile son videoları arasındaki farka bakın. gelişim gerçek, değişim önlenemez.

edit: ayrıca bana sürekli fringe dizisindeki massive dynamics şirketini hatırlatarak biraz daha korkutmuştur.

edit2: whokares adlı yazar arkadaşa teşekkürler, google geçen yıl şirketi softbank adlı şirkete satmış.
  • oha amk dedirtmiş video yayınlayan firma. biraz mekanikten anlayan insan yaptırdıkları işin ne kadar zor olduğunu anlayacaktır. en az 30-40 kg olan bir alete bu hareketi nasıl yaptırırsın gerçekten inanması zor.

edit: 30-40 kg dedik, bir sürü mesaj atan oldu. araştırdım, 188 cm boyunda ve 150 kilogrammış. vallahi, bir kat daha şaşırdım. o zıplama, zıplarken tek ayakta dengede kalma, sonra bir daha ve bir daha nasıl düşmeden, dengesi bozulmadan ve tüm bunları bu kadar hızlı yapabilir, aklıma almıyor. kaynak
  • robot konusunda çıtayı arş-ı alaya çıkarmış şirket
  • adamlar en gelişmiş robotları yapıyor, az daha kassalar terminator yapacaklar ama firmanın youtube kanalının 981.000 abonesi var.

enes batur'un ise 8,5 milyon abonesi var. peki ama neden?
  • yaptıkları şeyin amacı kesinlikle çimenlerde yuvarlanıp sizinle piknik yapan dost canlısı şeyler üretmek değil. tamamen asker olsun diye yapıyorlar.

yakında self drive tesla arazi aracı içinde tam teçhizat sağa sola barış götüreceklerinden nerdeyse eminim.
hesabın var mı? giriş yap