• iron maiden'ın a matter of life and death albümünde yer alan 8.44 süreye sahip bir smith/harris/dickinson parçası.
  • ilk dinlemede biraz garip gelen, diğer maiden şarkılarını anımsatmayan şarkı. ikinci, üçüncü dinlemeden sonra fena şekilde sarmakta ama...
  • kerrang dergisinin 3 ağustos 2006 tarihli a matter of life and death ön değerlendirmesinde aşağıdaki satırlarla yüceltilen ve http://www.ironmaiden.com/ adresinden dinlenilebilen iron maiden parçası.

based around a monstrously heavy, 0ff-killer riff, this nine-minute colossus may be the heaviest track maiden have ever recorded.and one of the best too.

ayrıca steve harris aynı dergiye parçayla ilgili aşağıdaki yorumu yapmıştır :
    "adrian* came up with the main riff, and it s a very heavy one.it s powerful, with a lot of light and shade*.it should be good live.these songs should all be good alive."

kişisel yorumum "brighter than a thousand suns" ironisiyle dinlediğim en dark maiden şarkılarından biri, müzikal açıdan hiç bir ilgisi olmamasına rağmen duygu olarak yalnızlığıyla beni en sevdiğim parçalarda biri olan "stranger in a strange land" a götürdü.dinleyebildiğimiz üç parçasıyla albüm klasik olmaya aday ancak hala the pilgrim albümün en merak ettiğim parçalardan biri bekleyelim görelim.
    not:
    judas priest ın painkiller parçasında da geçer
    he is the painkiller
    this is the painkiller
    faster than a lazer bullet
    louder than an atom bomb
    chromium plated boiling metal
    brighter than a thousand suns
  • iron maiden ın hala inanılmaz şarkılar yapabildiğinin kanıtı olan şarkıdır. gitar tonlarına ve şarkının havasına bakılınca bruce'un chemical wedding albümünün maidenla harmanlanması olarak tanımlanabilir.

paschendale gibi bir şarkının bir basamak üzerinde, o derece iyi bir şarkı. konser performansını düşünmek bile istemiyorum.

kalbi olanlar, ani heyecanlara gelemeyenler hiç dinlemesinler, mazallah bu şarkı adamı götürür.
  • aksak ritmleri, davulları ve baslarıyla son derece rush'ı andıran bir şarkı. ama sadece andırmakla kalıyor, çünkü 1 tane sabbath, 1 tane thin lizzy etkilenimli şarkıdan sonra bir de rush etkilenimli şarkı olmasına rağmen çalmakta olan grubun iron maiden olduğunu her an hissettirmesi de* ancak çok usta müzisyenlerin becerebileceği bir iştir ve yabana atılamaz.
  • ayrıca en "heavy" mi bilmiyorum ama, gelmiş geçmiş en karanlık atmosferde ilerleyen maiden şarkılarından biri olması kuvvetle muhtemeldir.
  • ayrıca tool sevenlerin de bu şarkıyı bayağı beğeneceğini söylemek mümkün.
  • benim için yeni bir powerslave olmaktan da öteye geçmiş bir yapıt. hatta her şeyiyle yeni bir maiden şaheseri. bu hayvan adamları onca yıldır niye dinlediğimin bir cevabı. bir -kısmen- progressive yapmadıkları kalmıştı, onu da yapmışlar bu şahane şey ile. maiden'ın hala maiden olduğunun bir kanıtı.
  • atom bombasını tanımlamak için kullanılan bir ifadedir; "bin güneşten daha parlak!"

ha şarkı mı? henüz konuşmak için erken, hele bi albüm çıksın.
hesabın var mı? giriş yap