• bir suat taşer şiiri:

bu saatte
    kapın vurulabilir
    kurduğum hayalin gördüğüm düşün
    hesabı sorulabilir,
    arı bal yapar bu saatte
    ala tavşan yavrularını emzirir
    büyük balıkların küçük balıkların peşinde
    güneşe dilini çıkarır
    kertenkelenin biri
    alçacık bir tepenin başında
    onbaşının ya kulağı çınlar ya gözü seğirir
    bu saatte,
    toprak sancılar içinde
    tohum kabuğunu parçalar
    dal sürer kök salar
    bu saatte,
    derin derin denizler
    aynasında bulut yüzdürür
    kıyısında kayaları kemirir
    dalgalanır köpüklenir delirir
    bu saatte,
    bir adam cigara yakar
    dalmış düşünür bir çocuk
    bir kadın aynada kendini arar
    dudakları titrer bir genç kızın
    bu saatte,
    o kumaş dokur öteki ocağa kömür atar
    birisi yıllardır mahpushanede yatar
    sen düşünür durursun
    ben şiir yazarım
    bu saatte
  • çok canı sıkılıyo insanın. dört gibi böyle. sarhoşlar sızıyo, normal insan dediğin çoktan uyumuş. nesin belli değil, sıkılıyosun.
  • güzel bir rıfat ılgaz şiiri;

''pencereler bizimdir bu saatte,
    uykumuzu işçilere bıraktık
    uyandırmayalım erken kalkacakları
    sahibiyiz bu saatte denizin,
    gökyüzünü genişletmek elimizde
    çıkmaz yıldızlar sözümüzden
    herkes yatağından memnun bu saatte,
    her zamanki ziyaretinde ölüler
    - düşünmüyoruz onları şimdilik-
    başka şeyler düşünülür bu saatte,
    daha açık bahsedilir yaşamaktan''
  • tepkiyle karışık retorik soru cümlesi olarak da kullanılabilen kalıp.

+ x'e gidelim derim ben.
    - bu saatte?
  • insan değildir;

• bursa'nin gemlik ilcesinde yasamaktadir. akp'nin zengin ettigi insanlardan sadece birisidir. (bkz: genc bilgisayar) bu kadar vicdansiz ve yalanci oldugunu bilmezdim ama para insanlara neler yaptiriyor goruyoruz. merak etme ibrahim kardes, keser doner sap doner, gun gelir hesap doner.

zamaninda basortusune ozgurluk isterken senin gibileri dusunememisim ama neyse ki her dindar senin kadar vicdansiz ve yalanci degil. o yuzden icim rahat.
  • ak yazar. uzak durun, sinir kat sayısını bir anda yükseltebiliyor.

kişi-grupları aşağılamaktan haz duyuyora benziyor.
  • ielts'in bir takım vakıf üniversitelerince yapıldığını, bu yüzden de arada kopya çeken insanlar olduğunu iddia eden yazar. kendisi ösym'nin ielts denkliğini kaldırmasını da bu yönde hayırlı bir olay olarak nitelendirmiş. arada gene tonla insan bu değişiklikten gol yemiştir, ona bir yorum geliştirememiş.

hangi vakıf üniversitelerin ielts yaptığını kaynak gösterdeydi de gülmeseydik kendisine. öte yandan sınav yapma ve öğrenci yerleştirme konusunda ösym şaibeden dökülürken ielts'in denkliğinin kaldırılmasını nasıl şaibenin ortadan kaldırılmasına bağlamış hayret doğrusu.

ielts'in writing ve speaking bölümleri iki kere farklı hocalara okutulur, mülakat kısmı kayda alınır, ve iki hoca arasında not farklılığı olursa üçüncü kez farklı bir hoca tarafından notlandırma gerçekleştirilir. yds metodu kırıp geçirecek yeni aşmış bir sistem mi geliştirdi birader? ösym'den yetkililer çıksa, atilla taş vari i am cleaning my closet diye ağıtlar yaksalar yaranamazlar.

ben ingiliz kültürde çalışmıyorum, ancak ielts'in bu sıkı sınav değerlendirme politikasından nasibimi almış biriyim. çıkıp da bazıları, kimileri retoriği üzerinden adalet yerini buldu şeklinde saçmalayacak değilim.
hesabın var mı? giriş yap