şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • avrupa yakasinda tanriverdi karakteri ile yasadigi bir diyalogu hic bir zaman unutmayacagim.

--- spoiler ---

tanriverdi(t): fatos yarin paris'e gidiyor. bizim de onla bu aralar aramizda bir tatlilik var, biliyosun iste durumlari.
    burhan(b): he
    t: fatos'un bir tane kedisi var. ya bana cok gicik oluyor. ben biraz sey oluyorum... ona 3 gun bakmam lazim, ilacini falan vermem lazim. ama yani, (tanriverdi yuzunu eksitir) konu kedi olunca, ay anam...
    b: (aniden bagirmaya baslar) puh senin allah belani versin lan! icinden kediyi kesmek geciyi dimi! puh senin allah belani versin lan! (bak abicim tripleri ile) lan kedi niye kesiyosunuz, 2-3 arkadas 50ser, 75er milyon lira verirsiniz, toplasir koyuna girersiniz, danaya girersiniz. kedi niye kesiyosunuz oglum, onun eti yeniyi mi ya...

--- spoiler ---
  • türkçeme bebişim ve okeyto laflarını katmış, gerçek olmasını dilediğim, hiç bitmesin dediğim kraker.
    burhan: şu anda bütün kozlar bende sa-cıt, adeta kozyatağındayım.
  • hep diyordu da dalga geçiyorduk. cidden bir burhan alıntop kolay yetişmiiii'miş. onun gibi bir tip daha gelmedi.
  • dun aksamki* bolumdeki "geri. gery. garry, hey garry what's goin' on?" repligiyle yarmis sahsiyet.
  • bu karaktere gülüp-gülmeme kıstasına göre bi insanın zeka yaşını saptayabileceğini zannediyorsanız burhan altıntop olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.
  • yemişim behlül'ü ramiz dayı'yı, karakter budur bu.
  • günlük tuttuğu da görülmüştür ;

" sevgili günlük... ne iyi akılmış bu günlük tutmak. şu anda başkasının benden çalmış olduğu odamdan yazıyorum. nişantaşında çevre yapıyorum sevgili günlük. bu hafta şahane hanımefendi bir arkadaş edindim ; iffet. bir çok ortak yanımız var. şu an sadece arkadaşız. ama kimbilir ileride ne olur ? kadınla erkekten arkadaş olmaz nihayetinde değil mi ? ee insan psikolojisi işte. yaa sen neğadar fesatsın ya hee günlük ? sevgili günlük.acayip fesatsın.neler söylüyor ba "
  • 175. bölümünde alkol bağımlıların terapi seansında alkol hayatınızda neleri değiştirdi gibi bir soruya, ''kafam çok güzel oldu oğlum ya'' diyerek heyecanlı ve durumundan hoşnut bir tepki vermiştir. o sahnenin devamını hatırlayamıyorum, tabi ki gülmekten ötürü.
  • o kadar iyi bir karakterdi ki taklidi türkiyenin yeteneği seçildi.
  • avrupa yakasının yeni elemanı.. pardon yöneticisi.. o ki üniversite mezunu insan, o da açıköğretim bitirmiş... bi çaycıyla miniatürke gidip kumpir yiyecek insan mı... normal bir eleman olabilir mi?

o ki komplekssiz, iş ortamında sempatik bi ortam yaratmaya çalışan, dergi çalışanı hatunlara -özellikle de fatoşa- şaka yollu sarkıntılık eden yeni komik tiplememiz..

cem ve aslı ile aynı eve talip olduğunda "tamam kardeşim ben 750 dolar veriyorum, gerisini de konuştuğumuz gibi yaparız" diyip de emlakçının ayar vermesiyle bozulduğunda sergilediği "ben komplekssiz bi insanım" tavırları çok iyiydi.

engin günaydın ın çok iyi canlandırdığı bu tipleme, eminim ki sonraki bölümlerde çok sıyrılacak.
hesabın var mı? giriş yap