• caillou bir gece uyurken şimşek ve gökgürültüsüyle uyanır ve babasının yanına kaçar. babası onu alıp mutfağa iner ve bir bardak süt içerlerken konuşurlar.

baba- aslında şimşekten korkmana hiç gerek yok
    caillou - ama
    baba - ister misin sana, bana büyükannemin öğrettiği bir duayı öğreteyim?
    caillou - eveeet!
    baba - böylece her şimşek çaktığında bunu okursun ve şimşekten korkmana gerek kalmaz.
    "şimşek çaktığında allahım, bizi azabınla helak etme. afiyet ihsan eyle."

evet, caillou'nun babası boris efendinin büyükannesinin kendisine öğrettiği dua birebir böyleydi. sanırım büyükanne müslüman.

şaka mı bu diyen arkadaşlar için gelsin;

http://cizgifilmci.com/…le-bir-iki-boom-turkce.html

2.03-2.09 arasında duamızı duyabilirsiniz. orijinalinde sayma oyunu olarak geçiyor. zaten bölümün adı da "1, 2, 3 boom!"
  • hiç durmadan otuna bokuna para harcadığım velet. çantası, yastığı, yorganı, kalemleri, haftalık ya da aylık dergileri, sulu boyası bile var lan. ne menem bir insan evladıymış arkadaş 9 yaşındaki kızımı bile kendine hayran bırakmış pis herif. ben bir voltron silgisi istesem, babam götümü keserdi.
  • kesin çocuk bilinçaltına bir göndermesi falan var.* yoksa bu kadar sikko bir karakter ve tipin bu kadar çok hayranı olamaz arkadaş deliricem ya. iki yeğenim var, kotam yutupta onlara bu pezevenk iti izletmekle doldu.
  • yeğenim yüzünden bütün gün izlediğim kel. ailedeki herkesin lepiska gibi saçları varken bu piç niye kel diye düşünerek geçiriyorum bu skim gibi yaz günlerini. evde de iyice manyağa bağlayıp "each day i grow some more!
    i like exploring, i'm caillou" diye geziyorum. 26 yaşımdayım lan ben!!!
  • bunun kafası çok güzel yalanır. hem de çaktırmadan. mesela kayyu birinin çocuğu, ay ne tatlısın seeen diyip kucağımıza alırız yüzü dışa dönük, sırtı bana dönük. sonra böyle güya etrafı gösteriyorsun.. annesinin görmediği bir yere doğru döndürüp kafasını yalıyorsun. karpuz ya da dalin kokuyorsa tercihim.
  • babası bir sabır abidesi, kardeşi sorun çıkarmama konusunda örnek kişilik, annesi, büyükannesi ve büyükbabası ideallik örneği olan çizgi film kahramanı... bizim çocukların ikisi de bayılıyor da izledikçe bizim moralimiz bozuluyor... bence caillou hariç android bir aile...
  • o kadar tipsiz ve yine tipsiz olmasına rağmen iki buccuk yasindaki kuzenimin a$ik oldugu cizgi film karakteridir. ne zaman bu caillou ba$lar, evde hayat durur, sesler kesilir, televizyona doksan derecelik aciyla gozlerini bon bon dikerek bunu izler. bittigi an da aglamaya ba$lar. sonracigima 'ben ilk ba$ gelin olcam, cunku ben kayyu' yu cok seviyom, a$ik oldum.' der. tabii $ahsen ben 10' i daha seksi buluyorum, ama napicaksin, yeni nesil soz mu dinliyo.
  • kafasını koparmak istediğim çizgi film karakteri. gıcık resmen ya.

babası : caillou bana bulaşıklarda yardım edecektin hani?
    caillou : oyun oynuyorum ve rosie'nin benimle kumda oynamasını istemiyorum babaaaa.

ağzına ağzına vurasım var.
  • bir nesli teletubbies harcadı, şimdikileri de bu keltoş bitiriyor.
  • kaş bıyık kulak sakal olmadığı için oyuncağını yapıp satmaktan mütevellit "kayu işinde çok para vardır" denebilir.
    zira 5 kayu yapacak malzemeyle bir tane bile tinkivinki çıkmamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap