• madden ve manen oldukça yararlı bir yöntem... abaran cep telefonu faturalarına karşı bir önlem...
    kullanım alanları: -akşam gelince aşağıdan çaldırmak
    -özlediğiniz ama mesaj atcak kadar özlemediğiniz arkadaşlarınızın hatrını sormak için çaldırmak
    -telefonda cevapsız bir arama gördüğünüzde, arayan kişinin bir daha aramasını sağlamak için çaldırmak
    -canınız sıkıldığı bir anda çaldırmak
    -toplu bir mekana girmeden önce çaldırmak sonucu, topluluğa girdiğinizde telefonum hiç susmaz gibi bir trip atmak için çaldırmak...
  • "seni du$unuyorum", "aklimdasin", "ozledim seni" gibi anlamlar silsilesine bogulan cep telefonu aktivitesi.
  • çaldıran gizli numara kullanıyorsa "neyine çaldırıyon" dedirten aksiyon
  • 535'li hatlardan sonra artan durum; "abi kontörüm yoktu da ondan çaldırıp kapattım".
  • eyer ev arkadaşınızı 17 yaşında bir kız arıyıp kapatıyorsa 500.000.000 telefon faturasına mahal olabilir (bkz: theodoros)
  • eger caldirilan sizseniz ve sonunda siz arayip konusucaksaniz yapilan bir nevi ibnelik.
  • birisi çaldırıp kapatacakken yakalayıp telefonu açmak suretiyle ve akabinde "nasıl soktum 1 saniye" diye sevinmeye yol açabilecek arkada$lık hazır-betonu
  • (bkz: japon cekmek)
  • mesaj çekince hemen ardından yapılması mesajı görmeme ihtimalini ortadan kaldıran hadise.
  • asla geri aramayı gerektirmeyen durum!*
hesabın var mı? giriş yap