• en içilesi sigaradır. ağır diye düşünülse de içimi bariz şekilde pek çok sigaradan daha hafiftir (bkz: winston), içildikten sonra boğazda iğrenç açı bir tat veya sertlik bırakmaz.
  • davidoff classic, parliament night blue, west special edition silver ve ara ara hatırlayamadığım daha birkaçını denedikten sonra bir türlü aynı tadı alamayıp, vazgeçemediğim sigara markası çeşididir. kimi ağır gelir, kimi uzun gelir, kimi içi boş hissettirir, kimi kırılıverir. ama bu çok ayrı bir şeydir. seninle her yola çıkabilecek, her maceraya atılabilecek, yeri geldiğinde elinden tutabileceğin, yeri geldiğinde de elinden tutabilecek, her şeye bozulup trip atmayacak bir kız arkadaş hissi uyandırır. hem de cepte taşınabilecek kadar hafif ve uyumlu. camel box can almaz, can verir.
  • camel box artık benim için bir sigara değil yaşam biçimi. yaz günleri marlboro blue ice ve kent switchle aldatsam da, çok canım çektiğinde kırmızı marlboroya dönsem de biricik aşkım.
  • hiç bir zaman paket bitiren bir insan olmadım ama sigarayı günde 3 - 4 e düşürmemle beraber boğazımı yakmaya başlamış eski aşkım. yine başka markalarla ufak heyecanlar yaşadıktan sonra kendisine döneceğim tabi. gözümde deveyi sempatik hale getirmiş, hayatımın bir parçası olmasından mutluluk duyduğum nesnelerden birisi.
  • türkiye'de herhangi bir tekel bayinden 8 liraya bir paketi alınabilen dallar bütünü. eğer duty free'den alacak olursanız 2+1 kartonu istanbul sabiha gökçen havalimanı'nda 78 euroya, istanbul atatürk havalimanı'nda 3 kartonu hep beraber 69 euro'ya alınabiliyor. aynı sigara italya'da bir bakkaldan 4.6 euro'ya alınabilirken, roma fuicimino havaalanında 98 euro'ydu son baktığımda.

    demek ki yurt dışına çıktığımızda veya çıkıp da geri döndüğümüzde mutlaka türk duty free'lerine uğrayacakmışız. ancak türkiye'de pasaport başına maksimum 3 karton alabilirsiniz ki bu da türkiye'ye sokabileceğiniz tek kişiye ait maksimum karton sayısıdır. italya'ya ise istediğiniz kadar karton sokabileceğinizi düşünüyorum çünkü ne roma'dan ne de napoli'den girişte gümrük kontrolüne tabi tutuldum.
  • ilk camel soft ardından boxına basladığım can kardeşim. öncesinde parliament marlbora west wiston lm ld her çesit sigarayı denedikten sonra bi bahar akşamı otlandığım bir camel softla baslayan birlikteliğimiz 2 yıldır devam etmekte.artik ondan gayrisiyla yapamiyorum olmuyor lan aşk bildiğin