şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sene olmuş 2019 arama kurtarma ekipleri bölgenin zorlu olduğunu iddia ederek köpeği kurtar(a)mıyor. kurtarma çalışmalarına son vermişler ve köpeği ölüme terk etmişler.
  bu köpeklerimiz değil mi her arama kurtarmada insanlarımızı kurtaran! daha geçen hafta kartaldaki çöken binada bile birçok köpek operasyona katıldı. onca teknolojiye rağmen bu dostlarımızdan yardım almadık mı! bu kadar mı vefamız!

  konu ile ilgili kaynağı aşağıda paylaşıyorum.
  kaynak

  haber

  edit:
  #kanyonköpekkurtarılsın
  hashtag'i ile twitter'da gündem yapıyoruz haydi!

  edit2: çankırı afad
  arayalım!

  edit3: akut
  akut'a da çağrı yapalım.

  edit4: bütün kalbimle köpeğin kurtulacağına inandığım için buradan kanyon avm yönetimine sesleniyorum.
  kanyon avm, kanyon köpeğe yuva olsun. yuvasını da bulmuş olalım ne dersin kanyon avm?

  edit5: ankara'dan bir ekibin sabah orada olacağı bilgisi geldi. umarım sabah kurtulmuş olur.
  ancak papağan olayında olduğu gibi popüler hale gelen olayları karmaşık hale getirip köpeğe zarar gelirse bu büyük bir yıkım olur hepimiz için!

  edit6: bir de şöyle yazarlar var. ben bıktım bunlardan dileyen cevap verebilir.
  hayvan düşmanı

  arkadaşlar başlık gündem olmuşken bari şunu da paylaşıyım. bu instagram hesabı benim. kediyi ben tedavi ettiyorum. 3 aydır veterinerde 1500 lira ödedik. bi okadar daha borcu var. maddi olarak zorlanmaya başladım. veterinerin iban noyu verebilirim. sevgilerle.
  arşiv kedi
  arşiv kedinin hikayesi

  (bkz: aslanpark rezaleti)
  gündem olmuşken şunu da paylaşalım. belki bunu da çözeriz! özellikle ve en azından bebek aslanlara özgürlük!

  son gelişme: bütün gün güzel bir haber bekledik ancak maalesef kanyon köpekten bir haber alamadık. kendi imkanları ile kurtulduğuna dair iddialar var ve umuyoruz kurtulmuştur.

  ancakharekete geçmek için kamuoyu baskısını bekleyen yetkililere ise şunu demek istiyorum: sizin ben vicdanınızı ..ikim.

  özellikle akut ekibine ve hayvan dayanışması ekibine teşekkür ederim herkes adına...umuyorum bulunur ve bugün böyle sonlanır.
 • bir insan olsaydı da arazi koşulları bahane edilerek ölüme terk edilip edilmeyeceğini merak ettiğim can.

  yeterli tepki oluşturulursa bal gibi de kurtarılır o hayvan. göz göre göre bir canlının ölüme terk edilmesine sessiz kalmayıp gündem oluşturmak lazım. sözlük daha önce bu gibi durumlarda işe yaramıştı, neden şimdi olmasın?
 • --- spoiler ---

  bu ülkede geçen hafta bir apartman çöktü; onlarca insan diri diri gömüldü, bu kadar kıyamet kopmadı. akut'un işi gücü yok; it, köpek için seferber olacakmış. manyaksınız lan siz.
  --- spoiler ---

  allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın! biri diğerine alternatif mi ki böyle mukayese ediyorsun. o ağzı var dili yok canlılardan insan olarak biz sorumluyuz, sen kenara çekilebilirsin yani. seni ilgilendiren bir durum yok.

  iyi olması için dua ettiğim köpek...
 • "amaanan nasıl olsa bir köpek ya" diye düşünen bir yetkili varsa şimdiden kendi payıma amına koyiyim onun.

  yeri tespit edilmiş, hayatta olan bir canlıyı ölüme terketmek islamın kaçıncı şartıdır?

  helikopter inmiyorsa, helikopterden birini sarkıtın. biz mi öğretelim onu da amk.
 • ey haktan bahsedenler
  ya hak diye vakıflar acıyorsanız
  o köpeğin de bir canlı olduğunu, allah’ın yarattığını unutmayıp kurtarma operasyonunun yapılmasının da gerektiğini bileceksiniz !!

  acilen kurtarılması gereken can !
 • #86665484

  şimdi duyar mı kasmış oldu bu? daha önemli olaylara gösterelimmiş, siktir.
 • yahu benim aklım hafsalam almıyor. ulan bir tane ekibi yok mu koskoca devletin amına koyim su köpeği gidip çıkaracak? her bu tarz olayda kamuoyu baskısı olmadan hareket edemiyor mu bu devlet? o kadar mı önemsiz bir can bu devlet için?

  her şeyi geç yahu canlı bir köpek varken nasıl ama nasıl çalışmalar sonlandırılır? nasıl bir orospu insandır bu kararı verenler? illa amına kodumunun yerinde milletvekili amcan, dayın, akraban mı olmalı bi şeylerin olması için? ya bu nasıl bir vicdan? bu nasıl bir kurtarma politikası? ulaşamıyoruz iyi ölsün orada köpek. bu kadar mu bu devletin imkanları? bu kadar mı aciz bu devlet? amına kodumunun suriyelilerine her türlü imkan varken su köpeğe mi ulaşmıyor o kaynaklar?

  her seyi geçtim bak şu devletin haluk levent kadar gücü yok mu lan? her yere oluk oluk para ve adam akıtan bu devlet su canı kurtaracak kudrete sahip değil mi?

  kamuoyu oluşmasa göz göre göre ölecekti hayvan. o çalışmayı sonlandirin kararında emeği geçen herkesin doğmamış çocukları kan kusa kusa gebersin. orospu evlatları.
 • olabilecek en kötü 2. ihtimalin gerçekleştiği kayıp olayı.
  kayıp. akibet, bilinmiyor.
  olabilecek en kötü ihtimal ise cesedinin bulunmasıydı.

  ilk beş gün kılın kıpırdamasin, son gece görünür olduğu ve yardım istediği halde kurtarmayı durdur, sabaha bakarız, de. son şansını böylece kaçır.
  sonra işte, kayboldu. köpek bu, gitmiştir bir yere.

  bu köpek, yarın olası bir depremde yaşayacağımız sistemsizlik ve liyakatsizligin simgesidir. ilkini kartal'da yaşadık çok daha acı biçimde, ikincisi de bu.

  ben olası bir depremde hemen ölmeye bakacağım. yoksa enkaz altında sinirden kendimi sikerim aq.
 • yukarida tutukmasi gereken. kuyu icin canla basla calisildi bu can neden olume terk edilsin?
 • haluk levent konuyla ilgili az önce şöyle bir tweet oluşturdu ;

  son bilgi;
  bir ahbap dostumuz helikopterini veriyor.
  @akut_dernegi ankara başkanı mehmet m. boz sabah erken saatlerde bölgede olacak. @ahbap_cankiri da orada olacak. mehmet arkadaşımızdan alacağımız bilgiye göre helikopter havalanacak.
  elinizden geleni yapmaya çalışacağız.