• sene olmuş 2019 arama kurtarma ekipleri bölgenin zorlu olduğunu iddia ederek köpeği kurtar(a)mıyor. kurtarma çalışmalarına son vermişler ve köpeği ölüme terk etmişler.
    bu köpeklerimiz değil mi her arama kurtarmada insanlarımızı kurtaran! daha geçen hafta kartaldaki çöken binada bile birçok köpek operasyona katıldı. onca teknolojiye rağmen bu dostlarımızdan yardım almadık mı! bu kadar mı vefamız!

konu ile ilgili kaynağı aşağıda paylaşıyorum.
    kaynak

haber

edit:
    #kanyonköpekkurtarılsın
    hashtag'i ile twitter'da gündem yapıyoruz haydi!

edit2: çankırı afad
    arayalım!

edit3: akut
    akut'a da çağrı yapalım.

edit4: bütün kalbimle köpeğin kurtulacağına inandığım için buradan kanyon avm yönetimine sesleniyorum.
    kanyon avm, kanyon köpeğe yuva olsun. yuvasını da bulmuş olalım ne dersin kanyon avm?

edit5: ankara'dan bir ekibin sabah orada olacağı bilgisi geldi. umarım sabah kurtulmuş olur.
    ancak papağan olayında olduğu gibi popüler hale gelen olayları karmaşık hale getirip köpeğe zarar gelirse bu büyük bir yıkım olur hepimiz için!

edit6: bir de şöyle yazarlar var. ben bıktım bunlardan dileyen cevap verebilir.
    hayvan düşmanı

arkadaşlar başlık gündem olmuşken bari şunu da paylaşıyım. bu instagram hesabı benim. kediyi ben tedavi ettiyorum. 3 aydır veterinerde 1500 lira ödedik. bi okadar daha borcu var. maddi olarak zorlanmaya başladım. veterinerin iban noyu verebilirim. sevgilerle.
    arşiv kedi
    arşiv kedinin hikayesi

(bkz: aslanpark rezaleti)
    gündem olmuşken şunu da paylaşalım. belki bunu da çözeriz! özellikle ve en azından bebek aslanlara özgürlük!

son gelişme: bütün gün güzel bir haber bekledik ancak maalesef kanyon köpekten bir haber alamadık. kendi imkanları ile kurtulduğuna dair iddialar var ve umuyoruz kurtulmuştur.

ancakharekete geçmek için kamuoyu baskısını bekleyen yetkililere ise şunu demek istiyorum: sizin ben vicdanınızı ..ikim.

özellikle akut ekibine ve hayvan dayanışması ekibine teşekkür ederim herkes adına...umuyorum bulunur ve bugün böyle sonlanır.
  • bir insan olsaydı da arazi koşulları bahane edilerek ölüme terk edilip edilmeyeceğini merak ettiğim can.

yeterli tepki oluşturulursa bal gibi de kurtarılır o hayvan. göz göre göre bir canlının ölüme terk edilmesine sessiz kalmayıp gündem oluşturmak lazım. sözlük daha önce bu gibi durumlarda işe yaramıştı, neden şimdi olmasın?
  • "amaanan nasıl olsa bir köpek ya" diye düşünen bir yetkili varsa şimdiden kendi payıma amına koyiyim onun.

yeri tespit edilmiş, hayatta olan bir canlıyı ölüme terketmek islamın kaçıncı şartıdır?

helikopter inmiyorsa, helikopterden birini sarkıtın. biz mi öğretelim onu da amk.

şimdi duyar mı kasmış oldu bu? daha önemli olaylara gösterelimmiş, siktir.
  • yukarida tutukmasi gereken. kuyu icin canla basla calisildi bu can neden olume terk edilsin?
  • haluk levent konuyla ilgili az önce şöyle bir tweet oluşturdu ;

son bilgi;
    bir ahbap dostumuz helikopterini veriyor.
    @akut_dernegi ankara başkanı mehmet m. boz sabah erken saatlerde bölgede olacak. @ahbap_cankiri da orada olacak. mehmet arkadaşımızdan alacağımız bilgiye göre helikopter havalanacak.
    elinizden geleni yapmaya çalışacağız.
  • haluk başkan helikopter işini halletti, sabah 07:30 da doğa varlıklarını koruma ve ilgili birimler operasyon düzenleyerek köpeği kurtaracaklar.
  • afad dan helikopter isteği reddedilmiş , amk çocukları sanki kendi ceplerinden alıyorlar o helikopterleri , bizim paramız bizim emeğimiz, çabuk gidin o köpeği kurtarın siktirtmeyin belanızı
  • bu ülkenin varlığını kurtaramayanlar istifa etsinler . rezalet
hesabın var mı? giriş yap