şükela:  tümü | bugün soru sor
 • el halil bolgesinde taberiye golunun kuzeybatisinda bir eski bir sinir sehri. bugun tell hum denmektedir. hz. isa'nin aleni davetinin ilk merkezi olmasi nedeniyle onem tasimaktadir.
 • (bkz: capernaum)
 • https://www.youtube.com/watch?v=vayptebfw1y

  matt heafy'nin bir zamanlar vokallik yaptığı teknik death metal grubu.
 • nadine labaki’nin cannes film festivali’nde yarismakta olan yeni filmi. son gunlerde gosterilecek.
  onceki 2 filmini cok begenmistik. bi filmile ilgili ilk duyumlar dacok pozitif. 4 gozle bekliyoruz...

  ızleme sonrasi taze edit:
  offff. bir araba sopa yemis gibi. bir tren gecmis gibi uzerimden.
  labaki’den hic boyle bir sey beklemiyordum. caramel ile, where do we go now ile yakindan uzaktan alakasi yok. cok acayip bi film.
  muhtemelen bu yilin altin palmiyeyi kaldiracak filmi olur. ve subat ayinda en iyi yabanci film heykelini kaldiracak film olur...
 • yeni nadine labaki projesi.bakalım cannes'da nasıl tepkiler alacak.

  imdb
 • 55. uluslararası antalya film festivalinde yer alan lübnan yapımı mükemmel film.

  filmi izlerken sanki sinema salonunda değil, filmdeki karakterlerin yanında gibi hissediyorsunuz.

  sinemadan görüntüden kameradan falan çok anlamadığımdan teknik bir inceleme yapamam ama izleyiciyi içine çeken bir film olduğu çok aşikar.

  --- spoiler ---

  ailemi dava etmek istiyorum.

  --- spoiler ---
 • uluslararası antalya film festivali kapsamında gösterilen bir yarışma filmi. henüz yarışma filmlerinin yarısını bile izlememiş olsam da bu filmin ödül almayı hak ettiğine inanıyorum.
  hele de o çocuk oyuncuların her birinin ne kadar büyük bir yükün altından kalktığını düşündükçe kesinlikle bu film ödül almalı diyorum. umarım öyle olur.

  --- spoiler ---

  "o ne olacak? o da doğacak değil mi?"

  12 yaşında olduğu söylenen ama asla 12 yaşında diyemeyeceğiniz kadar küçük bir çocuğun filmi. onu doğurdukları için ailesine dava açacak kadar kötü bir hayata doğmuş bir çocuğun filmi.

  bir yandan okula gitmek isteyen, lunapark görünce gideceği yeri unutup otobüsten inen , insanları siyahi bir bebeğin abisi olduğuna annesinin çok kahve içtiği yalanıyla inandırabileceğini düşünen küçük bir çocuk. bir yandan da kız kardeşi için mücadele eden, onu korumak için çabalayan, intikam alan, küçücük bir bebeğe aylarca bakan ve ondan ayrılmamak için son ana kadar mücadele eden koca bir adam.
  ve bu küçük çocuk adamın gözünden izlediğimiz bir sürü sosyal yara: sokaklardaki çocuklar, çocuk yaşta evlilik, sorumsuz ebeveynler, doğum kontrolünün gerekliliği, mülteci problemi, kaçak işçiler, isveç'e kaçma hayalleri...
  --- spoiler ---
 • 2018 tarihli film olanı için bkz.: capharnaüm.