• herkes sözlük hesabı açıp yazarlara mesaj atabilir, küfür yemek istemiyorum ben yokum.
  • evet, bir çoğumuz belki de hepimiz zor çaylaklık dönemleri atlattık, bu bilinir.* empati yaparak bir şekilde çaylakların bu zor dönemini bir nebze hafifletme arayışına girmemiz doğal. fakat isteklerde biraz gerçekçi olmak lazım. ekşi sözlük, yazarlarını belli bir süzgeç sistemine göre kabul ediyor olmasına rağmen hala azımsanamayacak kadar boş beleş insanlar ve yazarlar barındırıyor. sözkonusu durum gerçekleşecek olursa sözlük, tacizin; sözel tacizin aranılan adresi olur. pek çok tartışmaya açık konuda yazılar yazıyoruz; başta siyaset, ilişkiler, din, ahlak gibi. bu konularda her insanın tolerans çizgileri aynı olmayabiliyor bu yüzden belli bir kültür, birikim çizgisinin altındaki kişilerin filtrelenmesi gerek. bu filtre dışarısında kalan kişilerin sözlük ile irtibatlarının kısıtlı olması çok doğal. kaldı ki çaylaklar için ayrı sözlük gibi bir ortam söz konusu. isteyen, çaylak entrylerine istediği zaman erişebiliyor. demem o ki, fazla kurcalamayın yönetim her ne kadar hataları ve olumsuz tavırları olsa da işini biliyor.
  • mesaj kutusunu doldurmayacak şekilde, başka bir alt başlık altında -"çaylaktan mesaj" olarak örneğin- olmasının yarar getireceği kanaatindeyim, böylelikle yazarlardan gelen mesajlar ile karışmayacak ve isteyen bakabilip istemeyen bakmayabilecektir. destekliyorum.
  • ekşi sözlük fuck buddy aranıyor ilanlarına yoğun talebi de beraberinde getirecektir.
  • aşamalı çaylaklık uygulaması gelebilir. mesela sıralaması 5000'den aşağı olanlar mesaj atma hakkı elde edebilir.

edit: bununla birlikte çaylaklar kendi aralarında mesajlaşabilmelidir.
  • sonuç alınamadığı takdirde, ^yazarlara çaylaklarla mesajlaşma özelliği getirilsin^ olarak revize edilebilir dediğim kampanyadır.

not: belki böyle bir özellik vardır benim bilmediğim. şu ana kadar kimse yeşillendirmediğinden default olarak yoktur diye düşündüm.

not 2: henüz 2. entryi giriyorsun, kim ne diye yeşillendirsin seni çaylak. nasıl da havaya girdiysem artık.
  • verilsin ama engelleme butonu da olsun. çaylak var çaylak var. kusura bakmayın. desteklediğim kumpanya.
  • sonuna kadar desteklediğim ve gündemde kalması gereken kampanya
  • desteklediğim kampanya. çaylakken birisine yardımcı olmak veya yardım almak amaçlı mesaj atabileceğim çok durum olmasına rağmen böyle bir özellik olmaması can sıkıcıydı. özellikle üniversite tercihlerinde o bölümü okuyan, gidebileceğim üniversitede okuyan yazarlardan bilgi almak çok faydalı olurdu benim için.
    çaylaklara böyle bir özellik getirilmesi hem yazarlar hem de çaylaklar için çok yararlı olur. dileyen yazarın çaylaklara mesajı kapatması veya çaylaklardan mesajlar adı altında bir mesaj sekmesi olması da düşünülebilir.
  • verilmemesi gereken hak. mesaj kutumda asdf nickli çaylaktan sik kaldırıcı gergedan şurubu promosyon spamı görmek istemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap