• insanların sözlük formatına göre yazmaya adapte olmak üzere yazmaya devam ettiği entry'lerdir. daha sonra bu entryler değerlendirilerek çaylaklar yazarlığa terfi edilebilir.

umarım günün birinde hepimiz yazar olup bu leş ortamdan kurtulacağız ve daha elit bir ekşi sözlüğe terfi edeceğiz. bıktım çaylak olmaktan.
  • bu başlık hakkında bir şey sormak istiyorum. ilgilendiren yani. mesela bir başlık var. o başlığa normalde bir çok entry girilmiş ama biz o başlığa sadece çaylakların girdiğin entryleri görmek istiyoruz. böyle bir şey mümkünmüdür? yeşillendiren olursa çok memnun olurum.
  • yanlış hatırlamıyorsam, 2002-2003 gibi internette bir konuyu araştırırken ekşi sözlükle tanıştım. o günden sonra yıllarca ekşi sözlüğü kayıtlı okur olarak takip ettim. o yıllarda sözlüğe her girişinizde, bilgi ve fikirlerine kaynak veren yazarların makaleleriyle karşılaşırdınız ve gerçekten de her okuduğunuzda dahada bilgilenirdiniz. inanın o zamanlarda ekşide 2 öğrendiysem üzerine bende 2 katarak felsefemi, siyasi görüşümü bu gün olduğum seviyeye getirdim ve gerçek hayatımda ''bir de meselenin ozu'ne soralım'' denilen pek çok durumla karşılaştım.

yıllar sonra fırsatım olup yazmaya karar verdiğimde, ekşi sözlüğün hali içler acısıydı. milletin değerlerine küfür ederek trolleyen ilgi orospuları, bütün hatunlar beni tercih ediyor çünkü sikim büyük mealinde yazılar yazan ergenler, sadece gülücük ve bakınızla yazar olanlar ve daha niceleri.

şimdi sen diyorsun ki; yazılarınızda tanım yok, bilgi yok. kusura bakmayında şu yukarıda saydığım andavallar yazar olduktan sonra, sikiyim tanımları, sikiyim kuralları, sikiyim ekşi yazarlığını. canımın istediği gibi yazıyorum. kimsenin beğenmesi yada okuması umurumda bile değil.
  • tanım: genelde ekşi sözlük yazarı olmanın ne oldugunu anlamamıs ve daha çok tartışma forumu ve geyik yapma ortamı algısıyla kaleme alınmış entrylerdir.
    (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)

ben 10 yılı aşkın süredir kendimce sözlüğe girer, ihtiyaç duydugum tanımları okur, arada da kendimce yazar cıkarım.
    çaylaklık sisteminin yeni halini de bilmem.

fakat çaylakların yazdıklarına son donemlerde bakiyorum ki durum facia. cidden elle tutulur bir tanım yazana rastlamadım. vardır belki ama bana denk gelmedi.
    mesela izmir'in şişirilmiş bir balon olması diye entry var diyelim. çaylaklar bunun altında "sen gitme o zaman dallama ,zorla gönderen mi var seni izmire" gibi şeyler yazmıslar.

ohh dedim, iyi ki çaylaklık denilen bir kurum var. en azından tanım yazıyor yazarlar. çaylaklar olayın özünü kavrayamamıslar.
hesabın var mı? giriş yap