• ebeveynlerin tercih sırasında ikinci plana attığı üzüm türü.
  • doğada var olmamasına rağmen iğne metoduyla elde edilen, daha bol üretilip bire on vermesi için gdo'lu tohum ile dikilen küçük şirin kanser bombaları. neden kanserojen peki? üretimi ve bağ bozumu çok zahmetli olduğu için, gözünü para hırsı bürümüş çiftçiler basar ağır kimyasalı, basar kanserojen ilacı geçer gider. bu atılan ilaçlar o kadar ağır yan etkilere sahip ki, cinsel gücünüzün eskisi kadar olmayışı, saç dökülmesi, hemen her eve giren lanet olasıca kanser hep bu yüzden bu kadar yaygın.

hastalanmaması ve sağlam kalması için adeta birer kanser ve kimyasal bombasına dönen çekirdeksiz üzümden uzak durun. yemeyin, hele çocukların önüne dahi koymayın.
  • sadece cekirdek uretimini kisitlayici etkisi olan ve buyumede rolu olan auxin adi verilen ve daha da onemlisi, ismini telafuz bile edemedigim abes bir hormonun bitkiye asilanmasi sonucu elde edilir. boylece bitki normal gelisimini saglar, cekirdek dollenir, ancak uretilmez.
  • lezzetini begenmedigim, dolapta 1 ay dursa (ki bozulur zaten 1 ayda) yuz vermeyecegim,yemeyecegim meyve..
  • ircde nick olarak kullanilmasi halinde "izmirden misin?" sorusuna siklikla muhattap olmanizi gerektirecek meyve turu.
    (bkz: tecrube edilmistir)
  • diğer bir adı da sabancı üzümü olan üzüm çeşidi. ilginç.
  • üzüm gibi üzüm diyecektim ki bu yazıyı (#29182622) okuyunca üzüm yerine hüzün oldu biraz benim için. napim ama? hem tatlı hem de çekirdeksiz. karpuzun çekirdekleri ağzıma gelmesin diye bölük pörçük ederek karpuz yiyen biriyim ben, üzümü çekirdekli haliyle yer miyim? yemezler abisi.

belki üzüm lobisini terk ederim toptan. kirazı terk etmiştim mesela sürekli kurt çıkıyor diye. en iyisi bu üzümleri buzdolabına hiç sokmamak galiba. yoksa şekerin düştüğü, canın sıkıldığı an yiyorsun. çikolata gibi bir şey, hatta puşt gibin ibne gibin bişey.
  • kafa yapmayan tek üzüm çeşidi.
  • izmir üzümü olarak bilinir. çekirdeği olmadan bu kadar tatlılık yakalayabilmiş nadir meyvelerdendir. üzümlerin kralıdır. özellikle peynir ve ekmek ile yendiğinde geçici süre mutluluk hormonlarınız tavan yapabilir. bu türün ardından gelen en orjinal üzüm türü ise siyah üzümdür.
hesabın var mı? giriş yap