• mekanın cennet, ruhun şad olsun hocam. yaktın içimizi.
  • öğrencin olmakla gurur duyuyorum hocam. asla unutmayacağız seni. mekanın cennet olsun
  • istanbul tıp fakültesi'nde öğrenci iken sabah vakalarına ve vizitlerine koşa koşa gittiğim canım hocam. çapa'dan mezun tüm hekim arkdaşlarımın istisnasız sevdiği bir hocaydı. tıpta uzmanlık sınavı'nda tüm tercihlerimi iç hastalıkları yapmama vesile olan bu mesleği bana sevdiren tek kişiydi. inanılmaz derecede üzgünüm.
    başımız sağolsun...
  • ne yazık ki virüse yakalandığı haberleriyle tanış olduğumuz,yaşı 67 olmasına rağmen öğrencilerinden,hastalarından kopamamış ve gönüllerde derin bir iz bırakarak,ait olduğu yerde son nefesini vermiş değerli hocamız...
    öğrencileri ve hastalarının yazdıklarını gördükçe içten içe o kadar sevindim ki meğer kapağı yurt dışına atmaktan başka gayesi olmayan yeni mezunlardan hariç,dizilerde seyredip keşke dediğimiz o kahraman doktorlar buradaymış,nice zamandır bu ülkeye hizmet ediyormuş ve dahi hatıralarını ölümsüzleştirerek çalışmışlar...
    yaşamak,dokunarak,en ince ayrıntısına kadar sezerek hayatı...ve ölmek ardında bir dolu güzellik bırakarak...
    ruhun şad olsun hocam...
  • eminim ki sadece kendisi birincil olarak yüz binlerin hayatına dokunmuştur. yetiştirdiği hekimler üzerinden de cabası..

keşke ben de cemil hoca'nın öğrencisi olsaydım. onunla aynı ortamda bir an bulunabilme imkanım olsaydı.

allah nur içinde yatırsın..
  • tanistigi her insanin kalbime dokunmus cok guzel
    bir insandi. ruhu şad olsun.
  • etki alanına girdiğin an yaşama sevinci ve beraberinde öğrenme isteği katan, sabah vizitlerine erken gitmekte hiç zorluk yaşamadığımız büyük istanbul tıp fakültesi hocasıdır. yoğun bakıma giderken üzerimde her türlü yeni ilacı deneyebilirsiniz diyebilecek bir bilim insanı. aynı atmosferi paylaşan her öğrencisinde belki her hastasında ömrü boyunca anlatabileceği bir kesit, bir anı bırakmıştır. vefatı ise beklenmedik bir o kadar ani oldu. mekanı cennet olsun
  • 2 gün önce yoğun bakımda çekimini yaptığım fakültemizin değerli hocası. ben onun namını çok duydum o beni tanımaz.
    köylerimiz arasında 5 dk mesafe var. mikromilliyetçi olmamama rağmen benim için gurur kaynağı. neden mi? cemil hocayı fakültedeki diğer hocalardan ayıran şey`:ki bu çok az sayıda olan hocalarımızda olan bir özellik` hemşiresi, teknikeri, laborantı, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, personel vs. kısacası tüm insanlara yardımcı olmasıdır. fakültede hangi personele sorarsanız sorun, kimseyi geri çevirmemiştir. her giden personelin hastasına bakmıştır.
    türkiye önemli bir değerini kaybetti.
  • son dönemlerini kendisi de tahmin etmiş olacak ki "ilaçları üzerimde deneye bilirsiniz" demiş.işte bilim adamı işte insan. mekânı cennet olsun.
  • yoğun bakıma götürülürken, ''tüm deneysel ilaçları üzerimde deneyebilirsiniz'' dediğini okuduktan sonra, göğsümün üstüne koca bir fil oturması hissi hala geçmedi.

hocaların hocası dahiliye uzmanı profesör, demek ki öleceğini anladı, sağlamken bilime bir faydam dokunsun istedi.
hesabın var mı? giriş yap