• neden olmasın ki?... son görev için müslüman, hristiyan bilmemne olmaya gerek yok insan olmak yeterli...
  • din inancim yok, tanriyla da ilgilenmiyorum* ama;
    annem
    -benim cenazemde ilk sen namaz kilacaksin, vasiyetim bu,
    demis bulunduktan sonra birak dindar olmamayi, kolumu bacagimi koparsalar yine gidip o namazi kilarim. basimi sallayarak da kilmam, arapcasini okuyarak, anlayarak, onun adina hissedip inanarak kilarim.
    hayatta kendin icin yaptigin seyler kadar, deger verdigin baskalari icin yapacagin seyler de olacak kucuk sozlukcu.
    bunu ogren ve yargilama.
  • dini inancı zayıf olan bir insansa eğer başına şunlar gelebilir:

dedesi ölen ve cenaze namazı kılınmak üzere camiye ya da cemevine götürülen cenazede anne ya da babasının yanında durmak zorunda kalır. çok fazla o taraklarda gözü olmadığı için herkesin yaptığı şeyleri yapmaya çalışır ve güçlü görünüyor imajı yaratır. fakat gelen başsağlığı dileklerini de karşılarken, dua eder gibi görünürken, helallik verirken içinden "napıyorum ben burada ya? ne saçma şeyler bunlar. ne yani ben helal etmesem nolacak? şu namaz kılınmasa şu sözler söylenmese hiç mi rahat etmeyecek bu adam toprağın altında? ya zaten böcekler yiyecek dedemi. sabır sabır sabır" cümlelerin geçmesi yüksek ihtimaldir.

bunlar hep mahalle baskısı.
  • bebeğine nazar değmesin diye nazar boncuğu takan ,çişi gelince camiye giden ateistle aynı kişidir.
  • selamın aleyküm diyen birine aleyküm selam diye karşılık veren ateist gibidir. formaliteden yapar.

yalandan yaşıyoruz zaten, iş görüşmesinde yalandan pozlar, eve gelen misafire yalandan şirin gözükmek gibi. siktiğimin dünyası doğal olmaya, içinden geldiği gibi yaşamana izin vermiyor ki.
  • ölünün veya ölü yakınlarının inancına saygı duyan, ölüye son görevini onun istediği şekilde yerine getiren bir insan, şekillerde boğulmayın

en azından cuma namazından abdestiyle çıkıp birilerinin çoluğunun çocuğunun ırzına geçmeyen, çalıp çırpmayan, insanlara kötülük etmeyen adam.

hangisi sahtekar????
  • bazı arkadaşların ne ateistliği ne de insanlığı anlayamadıklarını göstermiş bir başlık olmuştur. resmen devreleri yakıp, kendince felsefik sorular ve cevaplarla ağır saçmalamış entryler var.

hiç insanlık diye bir şey duydunuz mu? "ben ateistim, adam da öldü artık var olmayacak öyleyse vur bakalım hobaaa" , diye bir anlayışa sahip olduklarını nasıl düşünebiliyorsunuz? yazık arkadaş, siz hiç anlamamışsınız olayı.

edit: ateist değilim.
  • babaannemin cenaze namazında saf tutan babamdır kendisi.
  • cemevinden camiye cenaze kaçırmak eylemini gerçekleştirenlerin anlayamayacağı ateisttir. ölüye saygısı vardır.
hesabın var mı? giriş yap