şükela:  tümü | bugün
 • -üst edit: sevgili arkadaşlar, cinayete ve yargılama sürecindeki gelişmelere karşı olan öfkeniz çok anlaşılır, ancak vahit bıçak kendisiyle ilgili küfürlü yorumlara karşı dava açma yoluna gitmekten çekinmeyen biri. o yüzden eline koz vermeye gerek yok.

  2 ocak 2019 tarihinde çankaya üniversitesi hukuk fakültesi araştırma görevlisi ceren damar'ı öldüren hasan ismail hikmet'in avukatı olan vahit bıçak'ın 29 kasımda görülecek duruşması için son dakkika talebi. gerekçesi de adil yargılanma hakkının ihlal edilmesiymiş (!)

  eğer talep kabul edilirse, duruşmanın kamuoyununa kapalı kapılar ardında gerçekleştirileceğini unutmayalım.

  kamuoyunun takipçisi olduğu ve sembolik hale gelmiş bir isim olan" ceren damar" cinayeti duruşmasının kamuoyuna açık olması adil yargılanma hakkının ihlali değil; aksine - hukuk devletinin vazgeçilmez ögesi olan- yargılamanın aleniyeti ilkesinin zorunluluğudur.

  ilgili talep:

  https://twitter.com/…hos/status/1198947220881584129

  http://www.hurriyet.com.tr/…talebine-tepki-41384889
 • bir akademisyen olarak ceren hocamızın hakkını elimizden geldiğince savunmak ve desteklemek için buradayım.

  unutursak hafızamız kurusun.
 • umarım talep reddedilecektir. bunlar suçlu şerefsizlerin sıyrılma çabalarıdır. o masum kızın katili en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.
 • memlekette birçok davaya yada olaya "gizlilik" yada "yayın yasağı" kararı alınmasından o kadar sıkıldık ki artık...kamu vicdanı denen kavram sürekli hiç'e sayılıyor.kimsenin de yüzü kızarmıyor.
  umarız bu sefer talep reddedilir..

  edit: imla.
 • şöyle söylemek gerek, yeterli sosyal medya baskısı oluşursa şayet talep red edilecek aksi durumda kabul edilecektir.
 • hangi akla hizmet gerçekleştirildiğini merak ettiğim taleptir.

  adaletin hepimize lâzım olduğunun unutulmaması dileğiyle...
 • ekşi sözlük'te hakkında yazılanları sildiren vahit bıçak tarafından talep edilen durum. hayırdır vahit bey, sosyal medya üzerinden alenen öğretmen öldürmeyi meşrulaştırmakta beis görmezken; duruşmayı neden kapalı istiyorsunuz? ne dolaplar çevirip bu dosyayı sümen altı etme peşindesiniz?

  talebin kabul görmemesi gerek!
 • bu ülkede adaletin a'sı varsa bu dava açık yapılmalıdır.
  değerli hocamıza gerek sanık gerekse onu savunanlar tarafından atılan iftiraların önüne bir nebze geçilebilir belki :(
  mekanı cennet olsun :( ailesi ve yakınlarına bunu yaşatanlar da tez vakitte ilahi adaleti bulur umarım..
 • gencecik, apaydınlık bir zihin yitip gitmiş, bunlar hala eli kanlı mahlukatı gözlerden saklama peşinde. böyle bir talebi kabul edenin yatacak yeri yok.
 • ulan daha ne kadar adil olabilir? yargılanıyor işte! tipini siktigim hiç aynaya bakmadan "ceren hoca bana asikti" yalanını uydurmuştu amk çocuğu. kimse kusura bakmasın ama bu gavat için her şey çok adil! kopya çektiği için öldürdü ceren damar'i.

  eğer bu dava gizliye dönerse "savunma haktır" diye saçma bir " savunma" yoluna giden avukatimsi kim bilir ne yalanlar sıralayacak. bu dava gizli olmamalı. kimin elinden ne geliyorsa ortaya koymalı ve davayı gizliye dondurmemeli.

  kamu oyu baskısı için sosyal medya takipçisi çok olan kişiler oralardan bildirim yapmalı, başlığı da yukarılara taşımalıyız.

  elden ele kardeşler hadi bi zahmet.

  editullah: duzeltme