• teo ile ankaradaki evimde tesadufen kanallari zaplarken denk geldigimiz -ki o zamanlar cnbce kanal e idi- nefis film.
  • uzun zaman sonra en çok etkilendiğim film. iki sahne bence harikaydı:

--- spoiler ---
    1.
    silent bob'ın uzun konuşmasından sonra kafeyi terk ederken ağzından çıkan replik:
    -no no no no, do or do not, there is no try, o sırada holden'a verilebilecek en iyi öğüttü
    2.
    holden'ın uzun uzun ilanı aşk etmesinden sonra alyssa'nın önce bunu bir güzel fırçalayıp siktir git dedikten sonra holden tam arabaya binmek üzereyken koşup onu öpmesi çok etkileyiciydi.
    --- spoiler ---

evet ben sürekli romantik film izleyip sümük çekerek sinemadan ayrılan bir adam değilim ama liseli veletler kadar etkilendim o sahneden, o kadar yumuşak ruhluyum ve bu film de o kadar güzeldi bence.
  • filmi izlerseniz filmde "hersey bir donguden ibarettir"in vurgulandigini gorebilirsiniz.
    bu pek tabi benim kendi saptamam olabilir baska anlami da olmayabilir.

--- spoiler ---
    filmin ilk karesi ile son karesi hemen hemen birbirinin aynidir, tiplemelerin kiyafetlerinden, standlarin yerlesimine kadar. bi yandan bize bu gibi durumlar daha once de yasandi ve daha sonra da yasanacak demek ister gibidir...
    --- spoiler ---
  • elimde koca tabak popcornla harry sally'le tanışınca tadında bir meg ryan komedisi izlemeye niyetliyken üstüne üstlük isminden de ilk 15 dakikasından itibaren de konusunun nasıl gelişeceğini bariz çaktığınız ama bir şekilde ufak `detay`larla mı desem, zeki diyaloglarla mı, sürpriz üstüne sürpriz patlatarak anında en etkilendiğim filmler listesinde kendine afilli bir köşe edinen yapım.
  • gözlerden kaçmış eğlenceli bir film.. cinsel komedi. diyalogları ile düşündüren, karakterleri ile ve beklenmedik olaylarla büyüleyen film. big lebowski yi beğenenler kaçırmasın derim. yalnız en sonu değil de sonlara doğru (ilişkiyi kurtarma adına yapılan toplantı) senaryo daha iyi olabilirdi
  • sevgili, sevgi, gecmis ve gelecek ile durum muhakemesi yapilmasina neden olan film.*
    rass, dev ve xasel ile, dau bilgisayar muhendisligi'nde*, rass'in ofisinde izlemistik bu filmi, surekli kahve ve sigara tuketerek. aldigimiz kafein/nikotinden mi, yoksa filmden mi, attan dusmus gibi ciktik odadan.*
  • filmin ilk kitap imzalama sahnesinde (bkz: tracer) malcolm in the middle'daki malcolm da görülmektedir.tracer diye dalga geçen adamın arkasındaki çocuk.

edit : malcolm'daki eleman değilmiş,casey affleckmiş..*
  • geçmişimin hesabını benim yerime, benim adıma yapmış olan tüm eski sevgililerime adadığım, çok çok güzel bir aşk filmi.

eski sevgililerimin hiçbiri, benim, burdaki ben olduğumu bilmedikleri için, onların adına bu filmi, sevgililerinin geçmişleriyle hesaplaşması bir türlü bitmemiş, bitememiş tüm erkek egolarına adamakta sakınca görmüyorum.
  • kişi ve karakterler farklı olsa da her insanın hayatında bir ya da birkaç kere yaşadığı acı ve klişe bir deneyimi müthiş diyaloglarla unutulmaz biçimde sunan bir film.. ne de olsa hepimiz amy'yi kovalıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap