şükela:  tümü | bugün
 • komedi/bilim-kurgu tarzında olacak yeni stephen chow filmi. önceki filmlerinin takipçisi mi olacak bilinmiyor.
 • teaser trailer'i internet'e dusmus olan yeni stephen chow filmi.

  http://www.dailymotion.com/…tephen-chows_shortfilms
 • çocuk filmi de olsa büyüklerin de gülerek izleyebileceği güzel bir filmdir . çocuk bayağı güzel rol yapmış hele ki babanın çocuğun konuşmasını yasakladığı sahneye dikkat . ingilizce alt yazlı versiyonunu izledim bu arada , çince esprilerin bir kısmını kaçırmış olabilirim .
 • bir kung fu hustle kadar olmasa da sıkılmadan izlenebilecek aile filmi.
 • dramı da, komediyi de dozunda veren ağızlara layık, yine gönderme dolu bir stephen chow filmi.

  --- spoiler ---

  özellikle inşaatta stephen chow'un 'bugün şanslı günümdeyin galiba' dediği andan, çocuğun evdeki ağlama sahnesine kadar olan kısımda resmen ağlatmıştır. ayrıca çocuğun bağırmamaya çalıştığı sahnede de karnıma ağrılar girene kadar güldürmüştür. böyle bir film işte. gayet leziz. ha bir de ilk defa bir yönetmenin kendi filmine gönderme yaptığını gördüm.

  --- spoiler ---
 • filmdeki baba aynı zamanda filmin yönetmeni ve onun erkek çocuğuda aslında bir kızdır.
 • stephen chow 'un ne kadar değerli bir yönetmen ve oyuncu olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş olan şükela filmdir.ayrıca hayatımda bu yaşta bu kadar güzel oyunculuk sergileyen bir çocuk görmedim.onu yetiştiren anneye babanın alnından öpmek lazım.bunun yanında uzun zamandan beri beni yer yer güldüren ve olmadık yerde ağlatan nadide filmlerden birisidir.eger film arsivi yapıyorsanız mutlaka arsive katılması gereken olmazsa olmaz filmlerden birisidir.

  --- spoiler ---
  biz fakiriz ama gururluyuz.o yuzden ne yalan soyleriz nede baskalarına yalan soyleriz.hayatımızı onurumuzla yasarız.
  gercektende guzel sozler bunlar.hayatımda bana cok seyi cagırıstırıyor hey gidi...
  --- spoiler ---
 • büyük ihtimalle hong hong ilköğretim kurumlarının gireceği yarı yıl tatilini hedefleyerek çekilmiş, shaolin soccer ve gong fu şaheserleriyle gaza gelmiş, filmin aksiyonel görsellik içermediğini bilse bile chow' un alışılagelmedik mizahi zekası ve şaşırtıcılığına şahit olacağını uman hayranlarını hayal kırıklığına uğratan, 10-15 yaş arası kitleye hitap eden tamamiyle ticari kaygı kokan boktan bir filmdir.

  iyi ve kötüyü aşırı uçlarda yansıtarak gerçekçilikten oldukça uzak, yapı itibariyle bizim milattan kalma türk filmlerininin arabeksliği ile benzeşen bir format chow'un zaten tarzı. ama biz bu tarzı kendi içinde kendiyle dalga geçen, kendini ti ye alan absürd mizah sanatının bir eseri olarak görmekteyiz aslen. yukarda sözü edilen o iki filmin sevilmesinin ana nedeni de budur.

  fakat bu filmde yapılan arabesklikler anlatım itibariyle birer şakadan çok gerçeklikmiş gibi sunulmakta, bu da yaşı geçkin izleyenler için bir miğde bulantısı oluşturmakta.
  klişe üstüne klişe yemek bi yana o ne facia bir finaldir tanrım. kabus gibi.

  bu arada hem çocuklara yönelik bir film diye nitelendirip hem de onu atilla dorsay edasıyla yorumlamak ne büyük bir eşeklikmiş be arkadaş.
  ne yapayım absürdlükten kopamıyorum. absürdlüğü seven adamım ben. güneş gözlüğünü götüme takıp atılırım ortama. kup!
 • an itibariyle kanalturk'te yayinlanan, dublaj metinlerini kimin hazirladigini merak ettigim film. az once cekik gozlulerin arasinda soyle bir dialog gecti:

  -baban ne is yapiyor?
  -amele.
 • stephen chow' un diğer işlerinden belki biraz daha farklı bir noktada olan ama yine de güzel bir işi.

  daha önce el attığı kung fu hustle, shaolin soccer ya da king of comedy' den hatta sadece oyuncu olarak yer aldığı fight back to high school ya da a chinese odyssey' lerinden çok daha farklı bir yerde bu film hem anlatımı hem de tarzıyla. yine de aslında stephen chow' un etkisini taşıdığını hissettiriyor. mizah anlayışı yine bu filmde de mevcut göndermeleri ile birlikte ama aslında bu filmde herkesin bildiği basit ve sıradan bir gerçeği alışılagelmiş tonunu biraz daha geriye çekerek son derece düz ve basit şekilde anlatmış. aynı zamanda pek alışık olunmadığı şekilde kendisi filmin içindeki kilit noktayı da velede bırakmış ki pası alan velet topa sağlam ve başarılı çakmış. bu nedenle ağırlıklı olarak çocuklara ya da beklenti ya da şartlanmışlıktan arınarak izlemek isteyecek yetişkinlere hitap ediyor.

  yine de eğlenceli, sade, düz ama sıcak bir film. baba ile oğul arasındaki ilişki olsun, okuldaki veletler olsun yine bir şeyler anlatıyor bu film aynı zaman da belki de stephen chow' un başka bir yönünü ortaya çıkarıyor.

  --- spoiler ---
  evdeki böcekler sahnesi sanırım en çok gerildiğim sahne olmuştur.

  bu arada cj7 ne sevimli bir şeydir öyle! bayıldım ve ben de bir tane istiyorum.
  --- spoiler ---