• serie a daki ilk senelerindeki süpriz başarıları sırasında guerin sportivo'da çıkan bir karikatürün diyalogları :

- chievo'nun sırrı nedir?
    - başkan,oyunculara kümede kalmaları için 75 puan toplamaları gerektiğini söylemiş,onlar da buna inanmışlar..
  • kendi efsanesini yaratmış bir kasaba takımı.

(bkz: sergio pellissier)
  • verona 257.000 nüfuslu olabilir ancak chievo 4.500 nüfusa sahip bir yerleşim yeridir. kasaba değilse nedir? frazione mi diyelim?

son 5 yılda, kulüp serie a'da oynamasına rağmen seyirci ortalaması 11.044'te kalmıştır. oysa son beş yılın iki yılını alt ligde geçirmesine rağmen şehrin büyük takımı hellas verona'nın son 5 yıl ortalaması 18.154 olmuştur.

tüm bunları ilk yabancı takım forması chievo'nun forması olmuş biri olarak yazıyorum.
  • bir kasaba takımı değildir. dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan 257.000 nüfuslu verona'nın takımıdır.aynı şehirden çıkma hellas verona adlı takımla da rekabet halindedir.
  • iddaa'da kesinlikle maçlarına oynanmaması gereken bir takımdır. bu kadar mı yatırır bir insanın kuponlarını bir takım. dengesiz ve ne yapacağı belli olmayan, kaybeder dersiniz kazanırlar, kazanır ya da kaybeder dersiniz berabere kalırlar.. çok garip bir takım.
  • italya'da en çok sempati duyduğum takım. ilk olarak pes'te become a legend modunda orda oynadığım için ilgi duydum. renkleri sarı mavi, logosundaki bana don kişot'u hatırlatan şövalyesiyle ilgimi çekmişti. sonradan lakapları mussi volanti, uçak eşekler'le zirveye ulaştı. ne inter ne milan ne napoli ne juve! forza mussi volanti!
  • 7 yıl süren ve bütün romantik futbolseverlerin kalbinde yer edinen masal.
    gelecek yıl serie b'de uçacak ucuz eşekler sürüsü.
    taraftarlarının, "milyarlık eşekler" tezahüratını ancak övgü mahiyetinde söyleyebileceği belki de tek dünya kulübü.
    seneye yine bekleriz serie a'ya.

http://www.chievoverona.it/
  • 2004/2005 sezonundaki trajik lig performansini saymazsak italya liginin en cilgin takimlarindan biri olarak adlandirabiliriz chievo'yu.. 2004'de lige muazzam baslayan ilk 3'e giren akabinde son 3 haftaya dusme hattinda girip son haftada pacasini kurtaran chievo bunun disinda her sezon seria a'da fm'cilerin respectable league position olarak adlandirdigi ilk 8'e kalmis. bu sezonki skandal sonrasi tarihinde ilk kez cl imkani ile karsilasmis, gonlum fenerbahcenin ve chievo'nun yollarinin kesismesi..

renkleri sari mavi, tam adi a.c. chievo verona, sembolu ve nickname'i de ucan essekler. *
  • 2018/19 futbol sezonunda italya ikinci ligi olan serie b’de başarılar dilediğim futbol kulübü.

bugünkü (bkz: 14 nisan 2018 chievo torino maçı) ‘nda herşey normal seyrinde ilerlediği sürece kendi evinde büyük fark yemesini beklediğim takım. bu sezon takımı sırtlayan iki adamı var. forvet roberto ingleseve 39 yaşındaki kalecileri stefano sorrentino. bu iki oyuncunun çok uç performansları sayesinde bu sene bir çok puan kurtaran chievo’nun bundan sonra aynı şans ile devam edebileceğini düşünmüyorum. adeta bütün takım maçları satmak için anlaşmış da, bir bu iki arkadaşa haber vermemişler havası var. özellikle kaleci sorrentino’nun bu sezon genelinde sergilediği inanılmaz performans gözardı edilemez ve bana göre bu sezon bazında italya’nın en iyisi.
hesabın var mı? giriş yap