şükela:  tümü | bugün
  • serie a daki ilk senelerindeki süpriz başarıları sırasında guerin sportivo'da çıkan bir karikatürün diyalogları :

- chievo'nun sırrı nedir?
    - başkan,oyunculara kümede kalmaları için 75 puan toplamaları gerektiğini söylemiş,onlar da buna inanmışlar..
  • iddaa'da kesinlikle maçlarına oynanmaması gereken bir takımdır. bu kadar mı yatırır bir insanın kuponlarını bir takım. dengesiz ve ne yapacağı belli olmayan, kaybeder dersiniz kazanırlar, kazanır ya da kaybeder dersiniz berabere kalırlar.. çok garip bir takım.
  • italya'da en çok sempati duyduğum takım. ilk olarak pes'te become a legend modunda orda oynadığım için ilgi duydum. renkleri sarı mavi, logosundaki bana don kişot'u hatırlatan şövalyesiyle ilgimi çekmişti. sonradan lakapları mussi volanti, uçak eşekler'le zirveye ulaştı. ne inter ne milan ne napoli ne juve! forza mussi volanti!
  • 2018/19 futbol sezonunda italya ikinci ligi olan serie b’de başarılar dilediğim futbol kulübü.

bugünkü (bkz: 14 nisan 2018 chievo torino maçı) ‘nda herşey normal seyrinde ilerlediği sürece kendi evinde büyük fark yemesini beklediğim takım. bu sezon takımı sırtlayan iki adamı var. forvet roberto ingleseve 39 yaşındaki kalecileri stefano sorrentino. bu iki oyuncunun çok uç performansları sayesinde bu sene bir çok puan kurtaran chievo’nun bundan sonra aynı şans ile devam edebileceğini düşünmüyorum. adeta bütün takım maçları satmak için anlaşmış da, bir bu iki arkadaşa haber vermemişler havası var. özellikle kaleci sorrentino’nun bu sezon genelinde sergilediği inanılmaz performans gözardı edilemez ve bana göre bu sezon bazında italya’nın en iyisi.
  • ligin bitimine 7 hafta kala, 2018-19 sezonu sonunda serie b’ye düşmeyi garantilemiş olan takım.
  • uzun yıllardır adı bile bilinmeyen, bu sezon italya 1. liginin (serie a) ilk yarısını 2. sırada bitirerek avrupa'da yılın sürpriz futbol takımı ünvanını hak eden veronalı kulüp.
  • ligin bitimine az bir süre kala trafik kazasında kaybettikleri bir futbolcuları nedeniyle performanslarının dü$ü$e geçmesi sonucu bir ara liderliğe kadar yükseldikleri seri a'yı be$inci sırada tamamlamış ligin fla$ takımı.seneye lig diplerinde gezinmeleri muhtemeldir.
  • veronanin ilcesi.veronalilar hep 'ancak esekler uctugu zaman siz de birinci ligde oynarsiniz' diyerek dalga gecerlermis.o yuzden bir donem tribunlerde kanatlari olan esekler gormek mumkundu simdi durum nedir bilinmez.ayrica oliver bierhoffun jubilesini yaptigi takim,tore andre flonun su anki takimi.
  • cristiano lupatelli'den sonra 10 numaralı formayı takımın kaptanı ve defansın bel kemiği olan lorenzo d'anna almıştır. evet, chievo psikopat bir klüptür.