• chloe tarzından bariz şekilde farklı bir koku.

üst notası şu da alt notada bilmem neyin etkisi var falan diye teknik konuşamayacağım ama farklı işte. çiçekten çok meyvemsi bir koku hissediyorsunuz. kalıcılığını da beğenmedim. yıllardır chloe love aşığıyım ama malum kendisinin üretimi durduruldu. bu sebeple nomade'e çok güveniyordum severim diye, pek sevmedim. ama bir kez daha deneyeceğim. çünkü her parfüm ikinci şansı hakeder bence.
  • chlòe’nin klasik çizgisinin dışına çıktığı ilk ve tek parfümü. 2018 çıkışlı bu parfüm sabunumsu, floral klasik chlòe kokularının aksine tatlı, baharatlı ve oldukça karakteristik bir yapıya sahip. sanırım kişiliğini altın çilek notasından alıyor. kalıcılığı oldukça iyi ve yayılımı da muazzam. sıcak hava parfümü değil, sıcaklarda aşırı bayar bence. serin havalarda çok güzel hissettireceğini düşünüyorum. intense versiyonuyla edp versiyonu arasında baya kararsız kaldım ama edp daha komplike ve özel geldiği için onu aldım. intense versiyonu sadece altın çilek kokuyor sanki. ben sadece o notayı hissettim en azından. henüz sıcaklar yüzünden pek kullanma fırsatım olmasa da edp’siyle mutluyum.

bu arada söylemeden geçemeyeceğim; ismi de çok havalı.

üst notaları: mirabelle (altın çilek), bergamot, limon, portakal
    orta notaları: frezya, yasemin, gül, şeftali
    dip notaları: meşe yosunu, ambrette, paçuli, sandal ağacı, misk
  • seyahate çıkacağım yanıma hafif bir şeyler arıyordum; bu kokuyu seçtim, şöyle de bir reklamı varmış*. tekdüze pudralı kokular yapan chloé ailesinden ayrılan hoş bir koku.
  • müthiş bir koku. o kadar hafif, pudra gibi ve etkileyici ki. beni bambaşka yerlere götürdü sıktığım an.
  • çok övdüler bu parfümü, hatuna alayım dedim gittim kokladım bi boka benzetemedim, bi ben mi beğenemedim yahu.
  • chloe parfümlerini çok seven birisi olarak yaza uygun olduğunu düşünerek aldığım koku. ne koktuğunu tam teknik isimlendiremeyeceğim ama, bahardan yaza doğru uzanan günlerde çiçeklerle kaplı bir sokaktan geçiyormuşsunuz gibi kokuyor.
  • edp olanının kokusunu aldığım anda bayıldığım, odunsu ve feminen, tam bir kış kokusu. tek eksiği kalıcı olmaması.
  • markanın hoşuma giden bir kaç parfümünden biridir. bariz kremsi / sabunsu narenciyeli meyve temalıdır. ferah ve taze kokuyor. açılışındaki mirabelle dedikleri pek bilmediğimiz bir meyve (kendisi nasıl kokuyor bilmiyorum) yanında bergamot, limon ve portakal notaları hemen yumuşayıp şeftali, gül ve yasemin kokularına karışıyor. zaten alt notalardaki amber, misk, meşe yosunu ve sandal ağacı kokularını ben hiç alamıyorum. sanırım kokuyu dengelemek ve yumuşatmak için kullanılmış.

gayet kadınsı ve hoş bir koku. avon parfümleri gibi kötü kokmayan ama özel bir yanı da olmayan, genel beğeniye uygun bir tarzı var. fragrantica'da odunsu yanı baskın olarak vurgulanmış ama bence daha çok hafif, kremsi / sabunsu ve meyveli gibi kokuyor. baharat namına hiç bir şey algılayamadım. zaten ilan edilen notalarında da yok.

kime yakışır? hangi yaşlara daha uygun?
    bence bu parfümün kokusunun ergenlikteki kardeşlerimden orta yaş üstü olgun ablalarıma kadar her türlü gideri var. aslında yaş sınırı konusunda şüpheliyim. bi koklayın. beğendiyseniz alın kullanın.

ben ne zaman kullandım?
    eylül - ekim aylarında 25-30 derece sıcaklarda bile bana rahatsız edici gelmedi. kimse de rahatsız olmadı. (çalıştığım ortamdaki arkadaşlarım parfümlere ilgimi bildiğinden bu konuda rahatça beni uyarabiliyor) kullandığımda özellikle ilgi çekmedi ama sorunca da kötü bulunmadı ve güzel olduğu söylendi. üzerine bazı erkek parfümlerini sıkınca çok farklı ve hoş bir koku kullandığıma dair olumlu dönüşler oldu. bugün itibariyle sıcaklık 3-5 derece bandındaydı. açık ortamda fark edilmesi epey zordu ama kapalı ortamda güzeldi. daha bir güzel geldi burnuma. yani soğuk havada çok yayılmayan ama kışın kapalı ortamda da güzel bir kokusu var. aşırı sıcakları daha deneyemedim ama ortalama sıcaklıkta ve baharda zaten güzel.

çok güzel ama özel bir yanı olmayan, kör alışa son derece uygun ve herkesin sevebileceği bir parfüm. yine de koku kalitesini sevdim.
  • chloe markasının görücüye çıkardığı yeni parfümü. dün tester ile deneme şansım oldu. hafif pudramsı, şekerimsi bir kokuya sahip. öğlen sürdüğüm parfüm gece hala tenimde dans ediyordu. kalıcılığına bayıldım. tenimdeki kokusu biraz ağır gibi gelsede, mont üzerine sinen kokusu oldukça fresh bir koku olarak görünüyor.
  • hayatımda ilk defa tek nefeste karar verip aldığım parfüm.
    aklımı başımdan alan.
    hayatımın şu sürecini mükemmel biçimde temsil eden.
    yeni yollara, yolculuklara, kokulara ve başlangıçlara.. *
    https://youtu.be/txxbee8qfz0

"nomade, chloé ruhunu tanımlayan özgürlük düşkünü ve kendinden emin kadının zahmetsizce zarafet ruhunu yakalayan bir parfüm.
    kaderini sınırlardan uzak bir yolculuğa çıkaran, yeni ufuklarla renklendirilmiş bir kadının yol haritasını çiziyor. saflığın ve gücün karışımı, güçlü floral şipre yüzeyinde özgürlük rüzgarları esiyor. meşe odunu yosununun yoğun, mineral özelliği, sarı eriğinin şehvetli tatlılığında gizli. bu tazelik, frezya tarafından taşınan bir çiçek çılgınlığı hissi yayıyor.parfümör quentin bisch tarafından bir araya getirilen bu doğal içerikler, tıpkı bir kaçış hissi gibi canlandırıcı uyumlarla vurgulanıp ilham veriyor."
hesabın var mı? giriş yap