• bir gün arkadaşlarla istanbulda çıkabileceğimiz en yüksek yere çıkalım diye karar verdik. neyse kadıköydeki balona binelim falan dedik. biraz içip bindik. benim anı bitti.
  • rusya'yı gezmek için alınan tek şeyin uçak bileti olması bu kavramın içini tam doldurur. öyle orada backpack ile dolaşırsan n'olur biliyor musun lan sen? neyse.
  • 18-19 yaşındaki kızların gözünde çılgınlık: iki senedir hoşlandığı erkekle nihayet buluşabilmişken saat 20.30 olunca "benim kaldığım yere dönmem lazım, suskunlar başlamıştır" demektir.

arkadaşı der ona: "çılgınsın kızım sen!"

ben derim ki: "malsın kızım sen" (içimden)
  • adrenalin salgılatan her istemli hareket.
  • (bkz: yenibirhayat)
  • düşünmeden,hesapsızca yapılan eylemlerdir.ve yapılmalıdır.mesela gece sabahı karşılarken,ayılmaya çalışırken deniz kenarına gidip kıyafetlerle denize girmeli,çıktıktan sonra üşüyor olsan da,güneşin doğuşunu izlemek,dalgaların ayaklarınla küçük oyunları seni tatmin edebilmeli..evde sıkıntıdan ölmek üzereyken bir sitede gördüğün indirimli yurt dışı turuna 'ben gidiyorum ya' deyip katılabilmeli,yeni deneyimlere,yeni insanlara açık olmalı.hadi bir çılgınlık yapıp ülkeyi terk edelim diyebilmeli.son kullanma tarihimizi bilmediğimiz şu hayatta bir şeyleri ertelemek,sürekli düşünmek,dertlenip tasalanmak ne kadar özgürce olabilir ki?kendini bir an rahat bırak ve içindeki ruhu dinle.
  • mavi siyah saçtan kırmızıya dönmek. kafamı masada bırakmak pahasına oturdum masaya. ya yanacak ya da her şey çok güzel olucak.
    edit : mutlu son! aşırı mutluyum. eski halime 3 saatte geri döndüm. bi daha asla vazgeçmeyeceğim!
  • corona günlerinde çılmışlık..

"okul yıllarından neredeyse hiç hatırlamıyorum onu*. hayalimde canlandırmaya çalıştığımda yalnızca son sırada oturan sakar ve uzun boylu biri canlanıyor gözümde, fakat bu o mu kesin değil. -konuşurken, düşünürken büründüğü hali, o halin içinde barındırdığı yarı çılgınlığın ve fakat ileri düzeydeki düzenliliğin üzerimdeki etkisi büyük. (...) -karısı karşısında toy delikanlı hali algılamış olmanı açıklayamıyorum, zira karısı ona karşı soğuk, müşkülpesent ve kibirli de olsa tamamıyla onun varlığında yaşıyor." franz kafka - briefe an felice

"ancak, bugün dağda* büyüsel bir çılgınlık var,
    bir yalancı ışık yol gösterecekse size
    pek önemsemeyin, onu, gerekmez." goethe - faust (çev. ismet zeki eyuboğlu)

"ruhen benim gibi olmadıkları için, istemeseler bile sözleri çift anlamlıydı. bir an, amphitryon ve sosie'yi düşündüğümde aklımdan geçenleri gülünç buldum. ama o gülünç simge ya başka şeyse, ya eski çağların diğer masallarındaki gibi, çılgınlık maskesi takmış acı gerçeğin ta kendisiyse?" gerard de nerval - les filles du feu (rüya ve yaşam öyküsü)

(bkz: çılgınlık zamanı)
    (bkz: walpurgis gecesi/@ibisile)
    (bkz: saturnalia)
  • yapamam dediginiz herneyse onun eyleme dökülme halidir çılgınlık...
hesabın var mı? giriş yap