• bana tamam aşkım doğru söylüyosun, güzelsin, haklısın, kesinlikle sen haklısın dedirtebilecek gökkubbenin tek içkisi.
  • altı yaşımdan beri toniğe alerjim olduğunu sandığımdan** mahrum kaldığım ve kontrollü bir şekilde yeniden deneyimleyerek alerji malerji kalmadığını farkettiğim..akabinde kendime bir nevi james bond' un votka - martini'si gibi malettiğim, yıllar sonra kavuşulan, o feminen karıştırma çubuğuna kurban olunan nacizane içki..
  • yaz içkisi denme sebebi; tonigin harareti almasıdır. en sevdigim içkilerin başında gelir. zombi bardagında (viski bardagı genişliginde uzuncana olan bardak) içilmesi tavsiye edilir. efendim simdi klasik yanlış anlaşılmalar her içkide oldugu gibi cin tonikte de var. kafadan "cin adamı çarpar abi!" efsanesi, yalandır, inanmayınız. zaten bu kokteyl bir çogu gibi serinleticidir. kafaya içiyorsanız dahi cin i fazla koymayın, tadı berbat olur. zaten cin tonik standart dolumlarında da iyi kafa yapar, en azından lezzetini alarak kafa olun.

-agzına kadar buz olan bir zombi bardagı
    -(bu benim önerimdir ki, inanılmaz lezzet katar) 1 adet limonun suyunu komple sıkın bardaga
    -cin (bokunu cıkarmadan)
    -tonigi basın!
    -dilimlenmiş bir sürü de limon!

işte lezzetine doyum olmaz bir cin tonigin sırrı... afiyet olsun efendim, yarasın tosuncuklara....

edit: hani nadir ama, tonige alerjisi olanlar, tonikten nefret edenler bu kokteylde tonik yerine sprite kullanabilir, tonik kadar olmasa da lezzeti, içilirligini kaybetmez.

aa bir de not iliştireyim dedim: popülerligini gerçekten yitirmiştir. zira şu dönemlerde gençligimiz cılgınca "ebzölüt-redbull" manyagı olmuştur, üç kişiden ikisi "oo ebzölüt redbull abi" der. bu beni çıldırtıyor. cin tonik popüler olmasın, gordon's da "ebzölüt redbull" gibi ayaklara düşmesin, dillere sadece isminden dolayı pelesenk olmasın... gerçekten tadını alarak, bilinçlice içenlere özel kalsın.
    (lafım tek derdi parti kola lahmacun sex gençliginedir;
    -pardöööögn ebzölüt redbull alabilir miyim?
    *alamazsın arkadaşım! siktir git! )
  • geç keşfettiğim ve hastası olduğum içki. tadı güzel, ferah, alkolü ne fazla ne az.
  • ramazanın yaz aylarına kaymasıyla, yazlıklarda ünlenen güzel içki. limonata içiyorum diye herkese yutturup, huzurlu huzurlu içkinizi cam bardağınızdan yudumlayabilirsiniz. güneş altında içmesi ayrı bir kafa yapar
  • ''ister ilkel ister gelişmiş olsun galakside bilinen dünyaların yüzde seksenbeşinin cinen toniks ya da cii-n'n-t'n-iks ya da cinond-o-niks ya da aynı fonetik temada binlerce veya daha da fazla çeşitlemesi yapılabilecek bir içki icat etmiş olmaları çok ilginç bir gerçekti ve bunun ne derece önemli olduğunu kestirmek güçtü. isimler benzer olmakla birlikte içkilerin kendileri aynı değildi ve sıradan suyun oda ısısının biraz üzerinde servis edilmesi olan silvio usulü ''şinanto/mings'' ile bir sığırı yüz adım atmadan öldürebilecek güçteki gargarack usulü ''cin-anthony-ks''e kadar bir sürü farklı çeşidi vardı. isimlerinin birbirlerine benzer seslerde olmaları dışında, hepsinin ortak bir noktası daha bulunuyordu. ki o da her bir içkinin icat edildiği kendi dünyasının, henüz diğer dünyaların hiçbiriyle temas kurmadan önce bu içkiyi icat etmiş ve ismini koymuş olmasıydı.''

the restaurant at the end of the universe
  • "cin toniginin eriyen buzlar yuzunden sulanmasindan nefret edenler dernegi" uyesiyseniz bu problemi su yerine tonikten yapilmis buz kullanarak cozebilirsiniz..

ne isiniz var hem oyle salak sacma derneklerde?
  • yurtdışında söylediğinizde bardağı pahalıymış gibi gelen ancak gelen bir litre evet evet tam bir litrelik bardağı görünce vay anasını dedirten mis gibi alkol.kaliteli bir cinle ertesi gün insana eziyet çektirmez.
  • üzerine çok az limon suyuyla o tatlı kıvamından çıkarak hayatımın içkisine dönüşen biricik dostum.seviyyorum lan ipneyi!

long bardakta değil de cin bardağında içilmesi tavsiye edilir.mekanlar cin fizzi cin bardağında yaparken cin toniği long bardakta yaparlar anlamam.
  • cin yoksa vodka tonik olarak da ayri bir tadi olan kisacasi her türlü tadilan, tadim tadim...hmmm
hesabın var mı? giriş yap