• cekimleri izmir'in seferihisar ilcesinde gecen zeki okten'nin yeni filmi. aralik ayinda vizyona giriyormus. sirf seferihisar icin izlenmesi gereken film.
  • cüneyt türel, bülent kayabaş,nilgün belgün ve gürgen öz gibi oyuncuların rol aldığı 8 aralıkda gösterime girecek türk filmi.
  • hüseyin avni danyal'ın da rol aldığı filmdir.
  • bugün itibariyle cevahir alışveriş merkezinde galası yapılacak film.
  • galasına dört çinli nin katıldığı ancak kendi sahnelerini seyrettikten sonra sinemayı terk ettikleri zeki ökten filmi
  • --- spoiler ---
    kasaba halkının çin'den gelen yabancı sermayenin etkisiyle köşeyi dönme sevdasına kapılmasını, kasabanın kurtuluş gününde yapılacak olan konser dahil herşeyi unutmasını ve sırf biraz daha fazla para kırmak için birbirlerinin arkasından çeşitli entrikalar çevirmelerini anlatan güzel bir filmdir. yalnız sonu epey açık bırakılmıştır, bence biraz daha belirli bir son olsaydı daha hoş olabilirdi.
    --- spoiler ---
  • cast' ını okuduktan sonra beni gülme krizini sokan ilk ve tek filmdir heralde..
    ----spoiler----
    cast

bıdı bıdı:hede hede
    lamburu:mamburu
    '
    '
    '
    1.çinli:............
    2.çinli:............
    3.çinli:............
    4.çinli:............
    7.çinli:............ (neye göre kime birinci ama hepsi birbirine benziyor adamların zaten)

----spoiler---
  • --- spoiler ---
    "çinliler geliyor, yaşasın, zengin olacağız" heyecanıyla 9 eylül kutlamalarını unutan insanların öyküsünün anlatıldığı film. "çinliler ülkemizi nerdeyse istila ediyor, siz para derdindesiniz" mesajı başarısız senaryo ve zorlama diyaloglarla malesef yerine ulaşamıyor; ayrıca bu mesaj verilebilmiş mi ondan da emin değilim. seferihisar halkının gayet düzgün bir türkçe ile konuşmaları da takdire şayan doğrusu.
    --- spoiler ---
    (bkz: maalesef)
  • sonuna 10 dakika kala çıktığım film olmuştur ki film bitmeden çıkmak hiç adetim değildir. son 10 dakikasını bile bekleyemedim. fuzuli bir film gibi geldi. öyle geçti zaman mısırdı kolaydı derken..
hesabın var mı? giriş yap