• kapitalist düzenin makyeveli hortumları ile hüplettiği, içine çektiği ve sömürdüğü, o da yetmeyip sündürdüğü bir kavramın ihale sloganı.

o halde;
    sen cinselliğin resmini yapabilir misin rahim? *

(bkz: reklamlarda gittikce abaran cinsellik)
  • "bak şimdi şöyle yapacağız böyle iş bağlayacağız ilk 6 ay şöyle çalışacağız şu reklamı yapıp, bu ekiple şöyle kar edeceğiz..." diye 3 saattir kafasındaki işi, projesini anlatan arkadaş "işte para ancak böyle kazanılır"la finişi yaparken ağzından bir "ya da" kaçırır
    - ya da ne?
    - karı satcaz :/
    - daha kolay göründü
  • kahve reklamına, kahvenin içinden fırlamış taş gibi bi hatun sokarsan eşşek değil ya satar tabii.

http://www.americaninventorspot.com/…ee.preview.jpg

ayakkabıyı tanıtayım derken pozda bir blowjob hadisesi mevcutsa cinsellik yine satar elbet.

http://www.americaninventorspot.com/…s_kneeling.jpg (bj uyardı, bu reklamı puma yapmamış başkaları yapmış)

kısacası cinselliği müşterinin gözüne sokarsan her zaman satar o mal. ama onun da bir usanma süresi vardır tabii. insan arada farklı şeyler de görmek ister.

toplucası: http://www.sodahead.com/…-sexy-ad/question-2147365/
  • enteresan bir konudur, doğrudur. bir soruyu akla getirmektedir: neden cinselllik hep satar?

klasik görüşe göre cinsellik bastırılan birşeydir, dolayısıyla sürekli toplum tarafından tatmini talep edilir, kapitalizm de cinselliği eşya formuna (burada insan bedeni) sokarak bu talebe arzla yanıt verir. ancak tatminsizlik ve talep daim olduğu için arz da garantidir, dolayısıyla cinselliği satmak karlı bir iştir. 20yy başındaki anarşist özgür aşk teması, bu mekanizmaya verilmiş radikal bir cevaptı, evlilik kurumunun fuhuş sektörü ile yanyana yürüdüğünü ifşa ediyor, iki bölgenin de de alttan gizli bir ekonomik bağ ile bağlandığını, birisi olmadan diğerinin de olamayacağını söylüyordu. bu mekanizmayı ancak özgür aşk fikri bloke edebilirdi, etti de.

ancak bu bakış açısını artık koruyamıyoruz, çünkü, mesela hollanda'da özgür aşk artık gerçek oldu ancak orada, diğer tüm batı avrupa'da olduğu gibi yoğun bir cinselliğe dayalı endüstri hala var. sanki özgür bırakılmak cinselliğe yaramadı gibi. -islamcılar da tam bu noktadan sistem eleştirisi getirirler ve yasaklara dönüşü savunurlar. halbuki yasaklar mücadeleyi geriye sarmaktan başka bir işe yaramaz...

diğer bir görüşe göre ise cinsellik bastırılan değil kışkırtılan birşeydir, (bkz: foucault) cinsellik bir 19yy icadıdır, özneleştirme pratiğinin bir elementidir, üzerine söylemler, sistemler ve pazarlar kurulmak üzere iş görür. günümüzde ise en kışkırtılmış versiyonuna ulaşmıştır, o milyarlarca dolarlık bir pazarı ve bu pazarı normalize eden uzmanların hiyerarşisini mümkün kılan siyasi bir tertibattır, sürekli sorunlaştırılmasının sebebi budur. "cinsellik her zaman nasıl satar?" sorusu sorulduğu için cinsellik satmaktadır, "ilkel güdünün tatmini" satışın söyleminin bir parçasıdır, o yüzden bu "güdü" bir türlü tatmin olmamaktadır. -ki "pazar" daim olsun. bu açıdan bakıldığında fetişleşen bedenler değil, güdünün kendisi gibi gözükmektedir.

hayvan cinselliği diye birşeyin olmadığına da dikkat çekmek isterim. eğer mümkün olsa idi, bir pazarı da olacaktı, kaçınılmaz bir şekilde.
  • cinselliğin ana objelerinden birini oluşturan kadın faktörünün yarattığı pazar. (bkz: kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş)
  • digiturk'un son donemde uygulamaya calistigi promosyon;

ligtv aboneliklerini iptal ettirmek icin musteri hizmetlerindeki arkadaslarin verdigi tekliflerden biri. ornek asagidaki gibidir;

dijiturk : iyi gunler, ben xxxxxxxx size nasil yardimci olabilirim ?
    musteri : iyi gunler, ligtv paketimi ve digiturk aboneligimin iptalini rica ediyorum .
    d : hizmet numaranizi alabilirmiyim?
    m : tabi ki xxxxxxxxxxxxxx
    d : kisa bir sure bekletecegim, bilgilerinize ulasiyorum
    m : bekliyorum..
    d : sayin xxxxx uzun zamandir digiturk uyeliginiz mevcut iptal ettirmeyerek diger avantajlarimizdan yararlanmak istermisiniz ?
    m : yok iptalini rica ediyorum
    d : yeni kampanyalarimizdan haberiniz var mi ?
    m : xxxxxxxx saniyorum anlatamadim digiturk aboneligimi iptal ettirmek istiyorum
    d : peki, ligtv yerine 6 aylik erotik kanallarin hepsini ucretsiz olarak verecegimiz kampanyadan haberiniz var mi?

- simdi burada araya girerek sunlari soylemek istiyorum. abazalar ve masturbatorler icin gayet ideal bir teklif kimse inkar etmesin direk iptal isleminden vazgecip dalinacak teklif.. tabi bu benim dusuncem, neyse devam...

m : ummmmm, hayir iptal edin lutfen
    d : uzun sureli bir uyeliginiz soz konusu oldugu icin iptal etmek yerine tekrar dusunmenizi istesek
    m : arkadasim ben birsey sorabilirmiyim ?
    d : tabi ki buyrun dinliyorum
    m : ya bu digiturk' e abone olurken veya kurulum islemleri sirasinda ben bu kadar ne telefon ile gorustum ne de baska seyler yaptim.. bir form imzaladim, servisten arkadaslariniz geldiler anteni cihazi kurdular sonra takir takir calismaya basladi. her ay tikir tikir faturalari kestiniz bugune kadar odeme problemim olmadi sizde memnundunuz bende memnundum. bakin dum diyorum cunki artik bir memnunizyetsizlik var ki iptal ettirmek istiyorum. sebebleri bende kalmak kaydi ile su iptalimi artik yaparmisiniz. rica edecegim uyeligimin hemen iptalini istiyorum.
    aksi taktirde kabalasmaya baslayacagim, simdi sizi uzecegim daha sonrada sinirim gectiginde "ulan kizin ne gunahi vardi be, oda oradan ekmegini kazanan birisi iste. isini yapmaya calisiyor." diyerek kendime vicdan azabi cekmeme sebeb olacaksiniz. sonrasinda tekrar size ulasip ozur dileme sansimin olmamasini da dusunurseniz, kirici olunacak telefon gorusmemizin pesinden belki aglayacak belkide karsilik verip isinizin sonu olacak hareketlerde bulunacaksiniz.
    simdi daha fazla ne beni ne de kendinizi yormadan su iptali mi gerceklestirirmisiniz ?
    d : iptal isleminiz gerceklesmistir, iyi gunler dileriz
    m : iyi gunler...
  • (bkz: sex sells)
  • allah allah kontesi kim sikti adlı başyapıtta ayrıntılarıyla anlatılan süper derin teori.
  • artık "din sells"e dönüşmüştür. veya hep vardı da artık daha baskın.
    allah kitap kuran dediğin an trink para kasada...
  • efenim insan kukusunun, pipisinin peşine düşerse yollara elbet satılmaya mahkumdur. bu bununla alaklalı bir cümledir. *
hesabın var mı? giriş yap