şükela:  tümü | bugün
 • kapitalist düzenin makyeveli hortumları ile hüplettiği, içine çektiği ve sömürdüğü, o da yetmeyip sündürdüğü bir kavramın ihale sloganı.

  o halde;
  sen cinselliğin resmini yapabilir misin rahim? *

  (bkz: reklamlarda gittikce abaran cinsellik)
 • (bkz: sex sells)
 • başka etkenlerle birlikte tabiki... (bkz: allah allah kontesi kim sikti)
 • enteresan bir konudur, doğrudur. bir soruyu akla getirmektedir: neden cinselllik hep satar?

  klasik görüşe göre cinsellik bastırılan birşeydir, dolayısıyla sürekli toplum tarafından tatmini talep edilir, kapitalizm de cinselliği eşya formuna (burada insan bedeni) sokarak bu talebe arzla yanıt verir. ancak tatminsizlik ve talep daim olduğu için arz da garantidir, dolayısıyla cinselliği satmak karlı bir iştir. 20yy başındaki anarşist özgür aşk teması, bu mekanizmaya verilmiş radikal bir cevaptı, evlilik kurumunun fuhuş sektörü ile yanyana yürüdüğünü ifşa ediyor, iki bölgenin de de alttan gizli bir ekonomik bağ ile bağlandığını, birisi olmadan diğerinin de olamayacağını söylüyordu. bu mekanizmayı ancak özgür aşk fikri bloke edebilirdi, etti de.

  ancak bu bakış açısını artık koruyamıyoruz, çünkü, mesela hollanda'da özgür aşk artık gerçek oldu ancak orada, diğer tüm batı avrupa'da olduğu gibi yoğun bir cinselliğe dayalı endüstri hala var. sanki özgür bırakılmak cinselliğe yaramadı gibi. -islamcılar da tam bu noktadan sistem eleştirisi getirirler ve yasaklara dönüşü savunurlar. halbuki yasaklar mücadeleyi geriye sarmaktan başka bir işe yaramaz...

  diğer bir görüşe göre ise cinsellik bastırılan değil kışkırtılan birşeydir, (bkz: foucault) cinsellik bir 19yy icadıdır, özneleştirme pratiğinin bir elementidir, üzerine söylemler, sistemler ve pazarlar kurulmak üzere iş görür. günümüzde ise en kışkırtılmış versiyonuna ulaşmıştır, o milyarlarca dolarlık bir pazarı ve bu pazarı normalize eden uzmanların hiyerarşisini mümkün kılan siyasi bir tertibattır, sürekli sorunlaştırılmasının sebebi budur. "cinsellik her zaman nasıl satar?" sorusu sorulduğu için cinsellik satmaktadır, "ilkel güdünün tatmini" satışın söyleminin bir parçasıdır, o yüzden bu "güdü" bir türlü tatmin olmamaktadır. -ki "pazar" daim olsun. bu açıdan bakıldığında fetişleşen bedenler değil, güdünün kendisi gibi gözükmektedir.

  hayvan cinselliği diye birşeyin olmadığına da dikkat çekmek isterim. eğer mümkün olsa idi, bir pazarı da olacaktı, kaçınılmaz bir şekilde.
 • cinselliğin ana objelerinden birini oluşturan kadın faktörünün yarattığı pazar. (bkz: kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş)
 • allah allah kontesi kim sikti adlı başyapıtta ayrıntılarıyla anlatılan süper derin teori.
 • efenim insan kukusunun, pipisinin peşine düşerse yollara elbet satılmaya mahkumdur. bu bununla alaklalı bir cümledir. *
 • kahve reklamına, kahvenin içinden fırlamış taş gibi bi hatun sokarsan eşşek değil ya satar tabii.

  http://www.americaninventorspot.com/…ee.preview.jpg

  ayakkabıyı tanıtayım derken pozda bir blowjob hadisesi mevcutsa cinsellik yine satar elbet.

  http://www.americaninventorspot.com/…s_kneeling.jpg (bj uyardı, bu reklamı puma yapmamış başkaları yapmış)

  kısacası cinselliği müşterinin gözüne sokarsan her zaman satar o mal. ama onun da bir usanma süresi vardır tabii. insan arada farklı şeyler de görmek ister.

  toplucası: http://www.sodahead.com/…-sexy-ad/question-2147365/