• sırf bu oyun için pc toplanır. tabi rtx teknolojisi ile oynayacaksın. 27" monitör 2k 144hz ips olursa ekran kartı da yeni çıkacak 3000 serisinden alıp 2k da şiir gibi oynarsın bu oyunu. zaten witcher gibi uzun bir oynanış süresi sunacakmış bize. bir başlayıp 5 6 ay bu oyunu oynarsın o sistemin hakkını alırsın. yalnız o sistem toplanması en az 15 bin tl tutacak.
  • araç sürüş mekaniği grand theft auto v kadar, çatışma mekaniği deus ex serisi kadar kötü görünen bol dumanlı oyun.

grafikler önceki videolardan daha iyi gözükse de çatışma mekaniği anlamında herhangi bir ilerleme gözükmemekte.

ayrıca fps kamera seçiminin doğru tercih olduğunu düşünenlerdenim. yayınlanan trailer değil de bazı yayıncıların kısa deneyimlerinin yer aldığı videolarda oyuncuyu tam anlamıyla içine çektiğini düşünüyorum.

şu araçla ilerlerken objelerin yoktan var olması sıkıntısını umarım çıkışa kadar çözerler. en azından pc' de böyle saçmalıklar olmasa da doya doya oynasak. o kadar kısa bir çizim uzaklığı yeni konsollara, pc donanımına hakaret.

ayrıca bence hala silverhand pek keanu reeves' e benzemiyor. *

2019' da satın aldık, 2021' de kavuşmak dileğiyle.
  • cd projekt red'in efsane olacak yeni oyunu. politik doğrucu yavşakları çok fena tokatlayacaktır.

edit: türkiye versiyonu piyasaya düşmüş :d https://www.youtube.com/watch?v=kxomkhinonm
  • 20 dakikalik gameplay

gameplay videosunun izledikten sonra kendisinden sogudum oyun.

oyun mekanikleri cok kotu. araba kullaniminin kotulugu hemen goze carpiyor zaten. o nasil kotu donusler, o nasil kotu ses-hiz iliskisi. kocaman bir sehir olmasina ragmen sehir bombos gozukuyor, gozlerinizi kapatip izleyin sanki sehirde degil asos'ta deniz kenarinda oynuyorsununz o kdr sakin atmosfer. diyaloglar acaip kotu olmus. iki kisi karsilikli konusuyor ama o kadar parca parca , ses ve tonlama farki var ki baska dunyalarda baska konular hakkinda konusuyorlar hissi veriyor. dovus sahnesi hem ses, hem mekanik olarak yerlerde. silahli sahnelere bakiyorsun dusmanlar stormtrooperlardan daha kotu. dibindeki adami birak koca arabayi 2metreden vuramiyorlar. oyunda zorlugunu extra extra easy olarak ayarlamislarsa sorun yok tabii.

bu videoya gore benim fikrim oyununun bir fiyaskoya dogru gidiyor olmasi. beklentilerden cok uzakta olma ihtimali cok yuksek. cikis tarihini bosuna erteleyip durmuyorlarmis. daha da ertelenir bu oyun.
  • öncelikle belirteyim cd projekt red firmasının ben de müthiş bir kredisi var ve derdim asla oyunu kötülemek değil. fakat beni rahatsız eden 3 şey var: yumruk yumruğa dövüşteki aşırı suni, hantal modellemeler; bir iki ara sahnede karakterlerin kesintili hareketleri ve kare atlamaları ve son olarak 1080p rtx 2080ti rtx açık şekilde ancak stabil 60 fps alınabilmesi.
  • bunu diyen kişinin fallout 4'ü övmesi?

başka sorum yoktur.

--- spoiler ---

"oyun gençler bu, her oyunda olduğu gibi bu oyunda da eksiler var artılar var, belki sizin üst düzey beklentilerinizi karşılamamış olabilir ama kötü veya oynanmayacak bir oyun değil."
    --- spoiler ---

bu arada cdpr bunu ilk kez deniyor, yüzlerce kez deneyip yine de fiyaskoya imza atan bethesda game studios gibi değil, ilk kez :) elbette hatalar olacak, adamlar kusursuza yakın çıkarmak istiyorlar bunu da anlıyorum. bence bu cesaretlerinden dolayı tebrik etmek lazım ama fallout 4 seven birileri çıkıp oyuna bok atıp gidiyor işte, yapacak bir şey yok.
  • yeni taze taze offical trailer ile gelmiş olan oyun. ben beğendim. oyun yorumcuları bir oynasın baksın, sonra alırım muhtemelen. withcer ile uzmediler bununla da uzmezler sanki.
    link: https://youtu.be/ixl31324uxe

edit: yazım düzeltme

not: @kurtkonig yazar arkadaşım uyardı, sağolsun,
    1 hafta olmuş çıkalı. bana sayfadan bildirim sabah geldi.
    ha bir de mağaradan daha sık çıkmam gerek sanırım.
  • yeni oynanış mekanikleri videosunu izleyip, animesinin çıkacağını öğrendiğimden beri daha meraklı olduğum oyun! cd projeckt red hiç bir dinamiği aynı olmayan modellemelerini sunmuş. cyberpunk 2077 çok sağlam geliyor belli
  • trailerin yanında oyun sönük kalmamış mı ya

accık.
  • çıkması heyecanla beklediğim rpg türünde bir oyun. yalnız gtx 1650 bunun için yeter mi emin değilim. biri yeter desin lütfen.

edit: yeter diyenler daha çok. birde 2080ti anca yeter diyen var.
hesabın var mı? giriş yap