• vakit kaybıdan ibaret stallone filmi. izlemeyen varsa izleyecem diye kendini yırtmasın.
  • (bkz: detox)
    (bkz: detoks)
  • film için hep kötü şeyler söylenmiş benim ise aksine defalarca izlediğim en son 3-4 yıl önce izledim bugünde tekrar izliyorum, çok kaliteli bir dilm diyebilirim
  • içeriden televizyonun sesi geliyor. bir film başlıyor. ilk sahnede bir telefon konuşması duyuluyor. nedense geriyor, ürpertiyor, ve hatta zıplatıyor. en son 10 küsur yıl önce bir filmin daha ilk sahnesinden böyle çarpıldığımı hatırlıyorum. evdeki ses sistemine lanet okuyarak gidip ekranda ne oynadığına bakıyorum. ve tanım geliyor: 12 yılda bir ağzıma eden film.
  • bence iyi filmi, bulmaca gibi senaryosu ile vasatı aşmış diye düşünüyorum, oyunculuklar ve atmosfer güzel, tek mekan filmlerinin başarılarından...
  • spoiler
    bir tane piskopat varmış hayat kadınlarına kafayı takmış ve onları öldürmeye başlamış. malloy isimli eski bir polis olan fbı ajanı bunun peşine düşünce vay efendim benim işime nasıl mani olur diyerek bu sefer de kafayı malloy başta olmak üzere tüm polislere takmış. malloy'un çalıştığı muhitte polisleri birer birer öldürmeye başlamış, hızını alamamış malloy'un manitayı de kesip biçmiş. malloy abimiz kendisini içkiye vurmuş. onun bu durumuna çok üzülen ortağı da onu bir polis rehabilitasyon merkezine yerleştirmiş. psikopat seri katil sürekli polislerin gittiği bara takıldığı için bu durumdan haberdar olup başka bir sorunlu polisi öldürüp onun yerine geçerek malloy'un tedavi göreceği yere yerleşmiş.
    sonra teker teker oradaki polisleri de öldürmeye başlamış. filmdeki karakterler içlerinden birinin gerçek polis olmadığını anlamışlar ama kim olduğunu bilemiyorlarmış. meğerse katil aralarındaki ezikmiş.
    filmin son sahnesinde malloy ve seri katil dövüşmeye başlıyorlar ve mermileri de bitiyor. malloy abi psikopatı önce dövüyor sonra da demir taht gibi her yeri kılıçlı olan bir şeyin üzerine atarak öldürüyor. hatta hızını alamıyor adamı kılıçların üzerinden çıkartıyor sonra geri fırlatıyor ve böylece katilin anasını laciverte boyamış oluyor. film de burda bitiyor.
    spoiler
  • (bkz: slyvester stallone) milyon dolarlık evine heykelini yaptırabilmek için bu dandik filmi yaptırmıştır.*
    tanım: gizli seri katili görür görmez hissedilebilen polisiye filmi.
  • hayır yani seri katilin slyvester abimizle ne derdi varmış öğrenemedik. polis katili tamam ama neden slyvester abimizin etrafındakileri öldürüyor. adam üşenmemiş taa nerelere kaçak yolla girmiş. hem katil, hem sayko, hem saplantılı. klasik bir seri katil - fbi filmidir. ayrıca slyvester abinin ortağı nedir öyle ya? bütün film amaçsızca gezinip durdu, yemin ediyorum filme katkısı yok ya.
  • driven ile birlikte, en kötü sylvester stallone filmi. tam bir zaman kaybı.
  • kötü bir slyvester stallone filmi. dönemin "katil kim" sorusunun sorulduğu yoğun gizemli filmlerine benzemeye çalışmış ama finalinde beklenen sürprizi yapamamış.
    ikinci şey ise filmin başından ortasına kadar "syl amcam şimdi çıkarıp takımları rambo olacak" beklentisine giriyoruz fakat gerçekleşmiyor. bazı aktörler tarzının dışına çıkmamalı.
hesabın var mı? giriş yap