• daffari fiyatlarıyla kalitesi orantılı olmayan bir giyim markası.

geçtiğimiz yıl bana 550 liraya kaşe bir palto sattılar, hayatımda üzerime aldığım en pahallı şey budur. alma kısmı da tam bir baskı altında olmuştur. onu geçiyorum.

paltonun kaşesi fena olmamakla beraber, iç astarı oldukça dandikti. bir yıllık bir süreçte iç astar da bariz yırtılmalar oldu. sadece işe gidip gelirken kullandığın bir ürünün iç astarı neden durup dururken yırtılır ki? yani bedenimde dikenler yok, bıçak da taşımıyorum. kolunu sokuyorsun astar gidiyor, öyle düşün.

neyse, kasım ayı içinde mağazalarına gidip ürünü teslim ettim ve astarın değiştirilmesini talep ettim. bir terziye versen astarın tamamını 50 liraya bilemedin 100 liraya değiştirir; ancak ben daffari markasına güvendim. 550 lira vermişim başkan kolay mı? 3 hafta sonra palto verdiğim gibi geri döndü, kısa ve öz kullanım hatası demiş geçmişler. yırtıkları dikme ya da onarma gibi bir babacanlık da göstermemişler.

mesele ben hatalıyım, ürün kötü değil, ki ürün kötü o ayrı.

mesele şu, sen bu memlekette 550 liraya bir palto satıyorsan ve ben bu paltoyu 5 yıl giyerim diye alıyorsam, 10 liraya mal ettiğin astarı da müşteri talep ettiğinde değiştireceksin; değiştireceksin ki adamın ayağı kesilmesin, eşine dostuna seni kötülemesin, adam arızaya bağlayıp ekşi sözlükte markanla alakalı ilk entryi negatif girmesin. sinekte küçüktür ama mide bulandırır bence çok ama çok kıymetli bir tümcedir.

2012 yılında t-box dan 110 liraya aldığım paltonun hala taş gibi durduğunu da belirtmek isterim.

müşteri memnuniyetini öğrenmeniz dileğiyle.
    syg
  • kendilerinden takım elbise almak düşüncesindeydim ancak yukardaki yazar arkadaş sağ olsun vaz geçirdi beni.
  • aynen bu markaya bakayım dedim, ilk entryi görüp çıktım. morhipo’da ürünleri satılan marka.
  • (bkz: cin olmadan adam çarpmak) dur bi önce kalitenle, müşteri hizmetlerinle ve fiyatınla belli bir güven ve kurumsallığı yakala ondan sonra fiyatınla adam çarp.
  • çok güzel eski model jakarlı desenli gömleklere sahip olan firma, ancak gömlekler 139 lira civarında satılıyor , ne kadar kalitelidiri bilemem ancak kesimi ve şekli hoş durdu gözüme.
  • istanbul pendik neomarin daffari mağazasından arkadaşla iki adet keten pantolon aldık. iki pantolonda da renk atması yaşandı. pantolonlardan bir tanesi hiç yıkanmadı bile.

bunu, ilgili mağazanın görevlisi erdinç bey'e ileterek ilgili evrakları doldurduk ve ürünler fabrikaya gönderildi. fabrikadan gelen cevapta: 'ters yıkama yapın, az deterjan koyun ya da elde yıkama yapın.' yazmışlar ve iade/değişim yapamayız demişler.

neyse müşteri ilişkilerini aradık: 'biz sadece internet satışına bakıyoruz mağazaya söyleyin.' cevabını aldık. işin kötü tarafı mağaza zaten biz bir şey yapamayız diyor.

özetle, almadan umarım bu yazıyı okursunuz güzel kardeşlerim; çünkü ilgili markadan muzdarip hayli insan var.

bu arada sattığı ürünün arkasında durmayan firmadan adam olmaz!
hesabın var mı? giriş yap