• tuvaletteteyken birşeyler okumak isteyenler için duşekabinin dibine suç ve ceza yerleştirilmiş evler var.
    hayatım boyunca anlayamadığım misafirliğe gittiğim bir evde bile görmediğim bir şey bu tuvalette dergi-kitap mevzu.
    insanlar tuvalette kaç dakika duruyo ki?
    boşaltım yaparken neden bir şey okuyor?
    kâğıt kalem kitap benim içinde olduğum kültürde kıymetli ve saygıdeğerdir.
    hadi bu hayat tarzi meselesi banyoda nemlenmiyo mu yıpranmıyo mu kitaplar?
    ilginç.
  • bütün evlerde neredeyse istisnasız deve tabanı bitkisi mevcut,
    rastgele koparılmış bir ağaç dalına asılan süslemeler veya ipler olmazsa olmazları,
    anlatımı yapan ev sahibinin eline fincan vermeden kayıt tuşuna basmıyorlar,
    vs. vs.

kısacası birbirinin aynı evlerde yaşayan hayatlarına soft enerji,minimalite,sadelik kattığını iddia eden taklitçilerin doluştuğu bir platform yani.neden hepiniz aynı olmak zorundasınız?sıkılmıyor musunuz hiç sosyal medya özentiliğinizden? sizi mutlu eden özendiğiniz hayatlar değil neden anlamıyorsunuz?sadece bu sana ilginç ve çekici geliyor diye başlıyorsun sonra kafana dank ediyor fakat girdik bir yola arkadaşlar dalga geçmesin devam edelim bu tiyatroya dercesine hareket ediyor gibisiniz.pinterest müdavimi kozmopolit kargalar sizi.

sadece bu kanal ile ilgili değil genel olarak kendini kalbur üstü nitelendirip avrupai takıntılı yaşayan insanlardan cidden hoşlanmıyorum ve birer birer çıkardım hayatımdan.insta hesabımı bu yüzden kapatmıştım zaten.

kopya koyun dolly gibi insanlar yemin ederim.
  • ilk iki evini yayınladığından beri takip ettiğim güzel youtube kanalıydı hala öyle ama birbirinin aynısı evler yayınlamaya ara vermeli bence.
    burada pek çok kişi bahsetmiş bende katılıyorum hep aynı tip insanların aynı tip evlerini izlettiriyorlar. bölümlerini izledikçe daire’de evimizin yayınlanması için tasarımcı/iç mimar/grafikçi vs. olmalı, mahallemizde eskici bulunmalı ayrıca marangoz ve tasarımcı arkadaşlara sahip olmalıyız diye düşünmeye başlıyor insan.
    karadeniz yaylalarındaki evler ve muğla’nın bir köyünde kendi evini yapan çiftin evi çok hoşuma gitmişti. bu tarz orijinal evler görmek istiyoruz. pinterest’den örnek alınıp ikeadan, mudo’dan döşenmiş evlerden bıktık artık.
  • severek izlediğim bir kanal ancak ev sahiplerinin özenti tavırlarından bunalıyordum. hepsi değil ama büyük çoğunluğu ağzını yayarak konuşan, olduğundan enteresan görünmeye çalışan insanlar izlenimi bırakıyordu ve konuştukları sırada biraz yüzümü buruşturarak izliyordum. ta ki bugün izlediğim bölüme kadar. kevser ve erdem’in galata’daki evini izlerken ilk defa ev kadar sahibi olan insanlar da ilginç geldi. çok doğal, sempatik ve derin insanlar. evlerini de kendilerini de çok sevdim. erdem’in müzisyen olduğunu öğrenince adını duyduğum ama daha önce hiç dinlemediğim yok öyle kararlı şeyler grubunun müziğiyle de tanışmış oldum. ve onu da beğendim. olduğundan fazlası gibi görünmeye ihtiyaçları olmadığından poz yapmıyorlar, çünkü fazlasılar. sevdim.
  • yeni bölümünde erdem topsakal ve kevser üstün'ün olduğu, bu yüzden güzelleşen kanal.
  • çok keyifli yaşam alanları falan oluyor bunların;eskiciden çok komik bir rakama aldıkları parçaları,çok ucuza mal ettikleri eşyaları ve en az bir adet deve tabanı..bunlar olmazsa olmazları :d
    "eşyaya o kadar para harcamayı dogru bulmuyorum" yargıcı'dan sürahi almış.
    "az eşya ile de mutlu olunabilecegini düşünüyorum" evi çıfıt çarşısı gibi.
    ikea'yla ev donatıp duvarları beyaza boyayan minimalist,hm home'dan ev donatıp yeşil bitki dolduran da bohem oluyo işte.
    birde videodan çıkınca insan bi bakıyo kendi evine ne yapsam falan diye baktım 80 yıllık kilim var sandıkta çıkardım mutfağa serdim benimde yadigar çok keyifli bir parçam olacaktı, modern ile eskinin birlesimi falan olacaktı ama fakir oldugumuzdan galiba sanki iyice fasfakirmisiz de halı alamamışız gibi onunla idare ediyormuşuz gibi durdu.
  • ev sahiplerinin kitsch tavırları ve belirsiz meslekleri üzerinden güzel mizah yapılmaya başlandı.
    dresuar
    ama en şahanesi: kulak çubuğu tasarımcısı ashdfghfj geberiyorum.
  • aromaterapi ve uzaktan yaşam koçluğu yapıyorum.
    ressam olduğum için alana ihtiyacım vardı bu da bir çekmece ama ben hobi odası olarak değerlendirdim o yüzden bu 20+10 ev benim için harika bir home office oldu.
    evet bunu da aşşağı mahallede ki marangozdan aldım bu izler de orada oluştu ama boyatmama kararı aldım çünkü çok heyecanlı bir hava katıyo yaşam alanımıza.
  • dikkatli gözle izleyenlerin türk batılılaşmasının sakilliği, yarı aydın görgüsüzlüğü ve eşya fetişizmi arasındaki üçlü korelasyon hakkında önemli gözlemler yapabileceği youtube kanalı. istemeden önemli bir hizmet yapıyorlar yani. tabi idrak sahipleri için.
  • sanırım başvuru koşulları arasında ;
    +babadan,atadan sağlam var variyetin kalması,
    +antin kuntin işler (çok önemli şeyler yapıyor gibi görünüp bi halt etmemek),
    +bim'e asla ayak basmamis olmak.
    +ananizin size pazardan hiç don almamış olması,
    +kuru fasulye,kıymalı patates,köy ekmegi,bulgur ve tarhana gibi çarik ve fistan kokan gidalari tuketmemek,
    +dolabinizda lime,akcaagac surubu ve kinoanın 1001 tonunu barındırmak gibi bohem hayata övgü tadında maddeleri var.yoksa ortadoğu kıyısında umut sarikaya'nin berkun abisi gibi karikatür tiplemelerin seçilmeden biraraya getirilmesi mümkün değil.
hesabın var mı? giriş yap