şükela:  tümü | bugün
 • bahtsiz adamcagizdir vesselam. annesini yalniz birakmis olmasindan dolayi duydugu vicdan azabi reagan'a musallat olan iblisce alabildigine somurulmektedir. ruyasinda annesinin ruhunun seytan tarafindan ele gecirildigini, annesinin yardim istemek icin agzini acip, bagiramadigini gorur. seytan cikarma seansi sirasinda reagan'in sesi annesinin sesi gibi cikar, beni niye biraktin der...brrr! yunan asillidir ve cizvittir bir de.
 • damien ismi yunanca "daimon" kelimesinden türetilmiştir... daimon ise demon kelimesine açılır...

  belki de exorcist'in sonunda karras ile pazuzu'nun "bir olacağının" ilk işareti karras'ın isminde veriliyor: damien.

  ama belki de değil...
 • merdivenden yuvarlanıp öldüğünü sandığımız ancak, şeytan'ın ikizler katilinin ruhunu içine sokarak bedenini tekrar işler hale getirdiği rahiptir. film de onun için aziz derler.

  kiliseler normal olarak insanlara ulaşmayı amaçlar, bu nedenle bünyelerinde barındırdıkları bazı rahiplere günümüzde psikoloji okuturlar, ha ayrıca misyonerlik okuttuklarına hiç girmiyorum. garibim damien karras'ı da kilise, havırd üniversitesine (oksfort'da olabilir) yollarlar, psikoloji okusun diye. bu amcamız diploma notu ile yardırmış bir kimsedir.

  yazıktır bu adama, şeytan bunun yakasından bi düşmedi gitti. annesini öldürdü, vicdan azabı çektirdi, gece yalnız başına kasetleri tersten dinlettirdi, şeytanı kovmak için acılı bir ölümü seçti, olmadı şeytan yine içine adamını soktu, mezardan kaldırdı 15 senede vücudunu tekrar işler hale soktu, teğmenden osmanlı tokatı yedirtti, en sonunda yine kurşunlanmasına yol açtı. ama inancından hiç vazgeçmedi bu muhterem şahsiyet. inancına göre de tanrıyla tavla atacak kadar yüksek bir yerlere gitti cennette. ruhuna el-fatiha!