• çoğu müzisyen ego peşinde koşup, sahnede oldukları zaman dünyadaki bütün dağları ben yarattım derken, bazıları da yeraltında kalıp saflık derecelerini artırmak ister. işte bu adam zirveyi değil de esrarlı yolculukları çok seviyor.

500th tiny desk concert
  • şu adamdaki yeteneğin çok değil seksende biri bende olsa herhalde götüm o kadar kalkık olurdu ki kendimden tiksinirdim. o derece iyi müzisyen. kıskanıyorum lan valla çok kıskanıyorum.
  • 1979 dogumlu, the black keys isimli iki kisilik rock/blues grubunun gitaristi ve de solisti. 2009 basinda hemen hemen tum enstrumanlari kendisinin calacagi solo albumu cikariyor. uzun sacli-sakalli hali yasi benzemesin ayni hz. isa'dir.

leziz elmanin diger yarisi icin: (bkz: patrick carney)
  • jack white'ın gördüğü yerde götünü keseceğini söylediği abimiz.
  • bugün* itibarıyla 40 yaşına basan muhteşem gitarist. kendisinin doğum gününü şu şahane little black submarines canlı performansıyla kutlamak istiyorum.

iyi ki doğdun dan !
  • 38 yıl önce bugün dünyaya gelen gitarist. the black keys olarak da ilk albümlerithe big come up 15 yıl önce bugün piyasaya sürülmüş. ortağı patrick carney de şu gönderiyle hem çıkış albümlerini anımsatmış hem de dan'im doğumgününü kutlamış.

gerçekten emek veren, istedikleri müziği yapan ve ideallerinden şaşmayan bu ikiliye hayranım. umarım 2017'nin kalan kısmında bir albüm daha gelir. özlettiler çünkü.

tekrar doğumgünün kutlu olsun dan. iyi ki varsın patrick.
  • kesinlikle 21. yüzyılda rock'ın en büyük temsilcisi. youtube'da şöyle bir dolaşırken rastgeldim ve 42 dakika boyunca hayranlıkla izledim kendisini. özgüvenine, havana sağlık. **
  • gördüğüm kadarıyla vibratosuz gitarı yoktur... öyle çok asılmasa da her şarkıda eli en azından bir kez tremolo koluna dokunuyor.

bir de güncel bir gitar kullandığını görmedim... 60'larda valco'nun, kay'in, harmony'nin ürettiği gitarları var, çoğunun ikinci el olduğunu düşünüyorum ayrıca hiçbirisi de fabrikadan çıktığı konumda değil muhtemelen manyetiklerinde, potanslarında değişiklik vardır.

bu arada son albüm turn blue'da şu ana kadar izlediğim tüm şarkıları kay üretimi olduğunu varsaydığım custom kraft markalı bir gitar kullanıyordu ki turn blue'nun kaydı öncesinde sahip olduğunu düşünmüyorum bu gitara.

bu da böyle bir anımdır.
  • spotify geçmişime bakınca sadece bu adam için para veriyormuşum hissi uyandıran yetenekli müzisyen. parçası olduğu hiçbir boş iş yok, sözler mükemmel, müzik altyapısı mükemmel. ama amerika dışında götünü kaldırıp konser vermemesi can sıkıcı.
  • up in the air filminin soundtrackinde goin' home isimli bir sarkisi bulunmaktadir. pek hostur.
hesabın var mı? giriş yap